Jedną z mocniejszych stron testowanego modelu jest wzornictwo i obudowa, której „fortepianowe” wykończenie nadaje unikalnego charakteru. Ulefone Mix 2 posiada plastikową obudowę, która jest dostępna w kolorze czarnym. Sam testowany telefon nie wyglądał na produkt „chiński”. Jest solidnie wykonany, wszystkie elementy są dobrze spasowane, a obudowa idealnie komponuje się z zakrzywionym szkłem 2.5D. Nie ma tu mowy o trzeszczeniu czy też odstających elementach, a wykorzystane materiały obiecują trwałość.

DSCF5011

Ulefone Mix 2

Przedni panel to wyświetlacz o przekątnej 5,7cali, który prezentuje obraz w rozdzielczości HD+, co daje przyzwoitą gęstość na poziomie 282  ppi. Ponadto, dzięki wąskiemu obramowaniu i proporcji ekranu do obudowy na poziomie 77,04%, telefon zapewnia dużą powierzchnię wyświetlania. Nie zauważyłem, aby na ekranie występowały jakiekolwiek przebicia podświetlenia, nawet przy mocniejszym nacisku. Dzięki zastosowaniu technologii IPS, użytkownik może liczyć na niski współczynnik odbicia światła, który przekłada się na dobrą czytelność nawet w jasnym otoczeniu. Bez trudu można też z niego korzystać w pełnym słońcu. Na dodatek ekran zapewnia poprawne kąty widzenia. Telefon otrzymałem do testów, więc nie sprawdzałem jego wytrzymałości na rysowanie. Dotykowy ekran modelu Mix 2 reaguje szybko i precyzyjnie na komendy. Niestety piętą achillesową telefonu jest lustrzany ekran, który wszystko odbija i utrudnia korzystanie z telefonu. Ponadto, ekran szybko zbiera odciski palców, co psuje elegancję całej konstrukcji. Dobrze jest, więc nosić dołączoną do zestawu ściereczkę.

DSCF5033

Ulefone Mix 2

Nad ekranem znajduje się głośnik do rozmów, aparat oraz czujniki. Przedni aparat jest wyposażony w matrycę 5MP. Rozdzielczość tej matrycy, dzięki funkcji interpolacji, może zostać zwiększona do 8 megapikseli, dzięki czemu nadaje się do autoportretów z przyjaciółmi. Co do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń. Dźwięk jest zarówno po stronie odbiorcy, jak i samego telefonu czysty i wyraźny a głos zrozumiały. Jeżeli chodzi o antenę, to nie mam zastrzeżeń. W trakcie rozmów, czy surfowania po Internecie nie doświadczyłem zerwania połączenia, w miejscach gdzie nie powinno to się zdarzyć. Niestety zabrakło, bardzo ważnego zdaniem wielu użytkowników smartfonów, elementu – diody powiadomień. Pod ekranem znajdziemy przyciski dotykowe Androida. Przyciski są dostępne tylko po wybudzeniu ekranu.

Na górnej ściance producent umieścił gniazdo słuchawkowe 3,5mm. Na dole znajduje się złącze microUSB, a po jego lewej stronie producent umieścił siatkę głośnika multimedialnego. Do gniazda microUSB mamy możliwość podłączenia np. pamięci typu pendrive, gdyż wspiera OTG/HOST USB. Interesująca dla słuchaczy mptrójek w telefonie, będzie informacja, że głośnik gra poprawnie – typowy dla większości smartfonów dźwięk.

Prawa strona przez producenta została zagospodarowana przez i przyciski regulowania głośności i włączania telefonu. Przyciski mają one odpowiednią długość, chociaż dość trudno się je obsługuje, po nałożeniu plastikowego etui.

Tylna część obudowy, wykonana z tworzywa ma gładką powierzchnię, przez co dobrze przylega do dłoni, ale musimy uważać, aby telefon nie wyślizgnął nam się z dłoni. Niestety, mam zła informację dla escetów, bardzo szybko łapie tłuste ślady naszych palców. W górnej jej części, widzimy, największy atut testowanego smartfona, czyli dwa aparaty główne wraz z lampą błyskową LED. Szkoda tylko, ze jeden z obiektywów delikatnie wystaje poza obudowę, więc narażony jest na porysowanie, gdy położycie smartfona pleckami do blatu stołu. Smartfon posiada czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach, którego czas reakcji wynosi 0,15 sekundy. Dzięki możliwości spersonalizowania 5 odcisków palca, uzyskamy bezpośredni i szybki dostęp do swoich ulubionych aplikacji, najczęściej używanych funkcji lub wykonamy telefon. W tym modelu czytnik musimy wciskać, samo przyłożenie palca nie wystarczy. Podczas testów zdarzało się, że czytnik nie zawsze rozpoznawał nasz odcisk palca, a co za tym idzie, nie mogliśmy szybko odblokować smartfonu. Zawsze pozostaje, pomoc w postaci odblokowania innym sposobem, lub rezygnacja z tego zabezpieczenia smartfona.

Po zdjęciu tylnej klapki oczom naszym ukazuje się wnętrze urządzenia: akumulator, oraz dwa sloty na karty SIM (microSIM/nanoSIM) oraz gniazdo kart microSD. Przy okazji tego modelu trzeba zwrócić uwagę na obsługę dwóch kart SIM 4G/LTE w trybie dual-standby. To rozwiązanie dla osób chcących pogodzić życie prywatne z zawodowym, jak również narzędzie pomagające zaoszczędzić na kosztach rozmów telefonicznych, rozwiązanie Dual SIM sprawdzi się także w podróżach zagranicznych.