Dane podstawowe
Sonyericsson K700i waży 95 gramów. Jest to trochę więcej niż np. w przypadku modelu T610, jednak należy wciąć pod uwagę, że K700i oferuje znacznie więcej funkcji a elektronikę trzeba było gdzieś upchać. Litowo-jonowa bateria typu BST-30 ma pojemność 700 mAh i wystarcza według producenta na 300 godzin pracy w trybie czuwania i 7 godzin rozmów. W praktycznym użytkowaniu wystarcza to na ok. tydzień pracy bez konieczności podłączania telefonu do ładowarki. W pudełku oprócz instrukcji i ładowarki znajdziemy płytę CD z oprogramowaniem do PC oraz zestaw słuchawkowy konieczny podczas słuchania wbudowanego w telefon radia.

Funkcje i wyposażenie.
K700i jest jednym z tych telefonów, w których producent chciał umieścić jak najwięcej zaawansowanych funkcji, zachowując przy tym niewielką wagę i rozmiary. Wprawdzie nowe telefony z systemem operacyjnym symbian oferują jeszcze więcej (np. P900), jednak są one znacznie większe i droższe. Posiadacz K700i nie powinien narzekać na brak zaawansowanych rozwiązań. Odtwarzacz MP3 pozwala na wgranie do telefonu ulubionych utworów i słuchanie ich np. podczas jazdy samochodem. Funkcja equalizera pozwala na dostrojenie dźwięku do własnych preferencji. Dołączony w zestawie stereofoniczny zestaw słuchawkowy oferuje dobrą jakość dźwięku. Pamięć telefonu ma pojemność 41 MB. Jak na komórkę jest to dużo – jak na odtwarzacz MP3 raczej mało, zważywszy że sprzedawane obecnie urządzenia mają 256 albo więcej megabajtów. Aż prosi się o umieszczeniu slotu na karty pamięci MMC albo RS-MMC. Gdy oprócz plików MP3 użytkownik zrobi jeszcze trochę fotek, wgra kilka gier java to dostępne megabajty szybko się zapełnią.


Wbudowane w telefon radio pozwala na zapisane do 20 stacji w paśmie FM. Zestaw słuchawkowy telefonu pełni jednocześnie funkcję anteny. Jakość odbioru jest dobra. Radia można słuchać poprzez słuchawki lub poprzez głośnik telefonu. Dla zachowania dobrej jakości dźwięku zdecydowanie lepsze są słuchawki.

Sonyericsson, podobnie jak większość nowych telefonów, umożliwia przesyłanie danych przy pomocy pakietowej transmisji danych GPRS. GPRS pozwala na szybkie otworzenie strony WAP, wgranie gry Java czy też pobranie wiadomości MMS. Jeżeli chcemy połączyć telefon z komputerem, to możemy to zrobić na trzy sposoby: przez kabel, poprzez łącze na podczerwień IrDA oraz przy użyciu standardu Bluetooth. Ten ostatni sposób jest zdecydowanie najwygodniejszy. Bluetooth przyda się także do połączenia telefonu z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym, samochodowym zestawem głośnomówiącym czy też innym telefonem.

Osoby, które w wolnym czasie zechcą sobie trochę pograć też nie powinny być zawiedzione. K700i wspiera standard J2ME MIDP 2.0 – jego zalety to przede wszystkim większa szybkość działania, większa liczba funkcji graficznych oraz większy limit wielkości aplikacji. W rezultacie gry tworzone na K700i wyglądają bardzo dobrze. Jeśli chodzi o kompatybilność, to polecamy wypróbowanie aplikacji tworzonych na Nokię serii 60 oraz na Motorolę V300/V500 – w większości przypadków midlety powinny działać.

Wbudowana w telefon cyfrowa kamera VGA o rozdzelczości 640×480 pikseli oferuje całkiem znośną jakość zdjęć (Porównanie zdjęć z różnych telefonów komórkowych obejrzeć można tutaj). Obok obiektywu umieszczono niewielką diodę oświetlającą scenę przy zdjęcia w zbliżeniu. Przy fotografowaniu bardziej oddalonych obiektów jej moc diody jest jednak za słaba, aby doświetlić scenę. Podczas fotografowania można wybrać jeden z wielu efektów dodatkowych takich jak ramka do zdjęcia, dodatkowe motywy graficzne, sepia itp. Zdjęcia zapisywane są w rozdzielczościach 640×480, 320×240 a także – po interpolacji – w 1280×960. K700i umożliwia także zapisanie sekwencji wideo – ich długość ograniczona jest wielkością pamięci telefonu. Do dyspozycji użytkownika są formaty 176×144 oraz 128×96. W większym rozmiarze 10 sekundowy film zajmuje ok150 kb. Należy jednak zauważyć, że filmiki zapisywane są z małą liczbą ramek na sekundę a obraz widocznie migocze. Wszystkie pliki multimedialne przeglądać można przy użyciu aplikacji Media Player.

Organizer telefonu pozwala na zapisanie spotkań, alarmów, notatek oraz zadań. Użytkownik może też skorzystać z takich funkcji jak kalkulator, timer i stoper. Możliwe jest też zapisanie numerów PIN i innych tajnych informacji – dostęp do nich możliwy jest dopiero po podaniu zdefiniowanego wcześniej hasła.

Książka telefoniczna mieści 510 wpisów. Do każdego rekordu można w łatwy sposób dodać numery telefonów do domu, biura, numery faksów oraz na komórkę. Dzięki przejrzystemu systemowi zakładek do nazwiska przypisać można szybko komendę głosową, adres email i www, indywidualny obrazek oraz dzwonek, dane adresowe oraz dodatkowe notatki. Telefon umożliwia też szybkie kopiowanie rekordów z i do karty SIM.