Wiadomo, że wyścig na megapiksele to zabieg czysto marketingowy, który w ogromnej większości przypadków nie przekłada się na jakość wykonywanych zdjęć.


Główny aparat Sony IMX 258 o rozdzielczości 13 MP, z podwójnym fleszem LED dysponuje efektem przysłony F2.0 dla uzyskania jaśniejszych obrazów.


Posiadacze Wiko Lite mogą korzystać z szerokiej gamy praktycznych funkcji, a automatycznie wykrywanie scen optymalizuje jakość zdjęć we wszystkich warunkach – aparat sam dobierze najlepsze ustawienie, przykładowo aktywuje tryb HDR przy tylnym oświetleniu lub tryb Noc przy słabym świetle. Dzięki temu wykonamy na wakacjach naprawdę przyzwoite fotografie.

Poniżej zobaczyć możecie przykładowe zdjęcia, zarejestrowane za pomocą tylnego aparatu:






Wiko postawił także na modne selfie i dlatego zarówno te zrobione za dnia, jak i w nocy, będzie warte udostępnienia dzięki aparatowi do selfie 16 MP z funkcją optymalizacji słabego oświetlenia i fleszem z miękkim światłem. Natomiast funkcja rozmazania portretu w czasie rzeczywistym w przednim aparacie daje możliwość kreatywnej zabawy.


Podobnie wygląda kwestia nagrywania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości 1080p@30fps – są poprawne, ale można przyczepić się do poziomu stabilizacji w materiałach wideo, ponieważ mogłaby ona być lepsza.

Zamontowana w WIM Lite bateria ma pojemność 3000 mAh. Przy normalnym użytkowaniu, jedno pełne naładowanie akumulatora wystarczyło na dwa dni. Intensywniejsze korzystanie sprowadzało się w moim przypadku do codziennego, wieczornego ładowania telefonu.


Oczywiście użytkownicy, którzy sporadycznie korzystają z zaawansowanych funkcji smartfona, mogą liczyć na to, że akumulator wytrzyma nawet 3 dni bez konieczności podładowywania. Niestety z racji zastosowanej obudowy samodzielne wymienienie baterii na bardziej pojemną nie jest niestety możliwe.