Testowany Huawei P10 pracuje pod kontrolą systemu Google aplikacja HiCare pozwala nam na szybkie sprawdzenie statusu gwarancji, znalezienie części zamiennych czy namierzenie najbliższego punktu serwisowego Huawei. Nakładka oferuje również między innymi obsługę gestów ekranowych. Aplikacji, które dołączono do systemu nie ma zbyt wiele. I dobrze, bo większość programów i tak jest na ogół nie potrzebna.

Smartfon Huawei P10 to nie tylko elegancka obudowa, ale również mocne podzespoły. Sercem Huawei P10 jest jeden z najszybszych na świecie procesorów, Kirin 960. Cztery rdzenie A53 1.8GHz odpowiedzialne są za obsługę podstawowych funkcji i aplikacji telefonu. Kolejne cztery rdzenie A73 taktowane 2.4GHz aktywowane są w chwilach, gdy smartfon potrzebuje więcej mocy. Dzięki temu urządzenie nie tylko działa szybko, ale również zoptymalizowane zostało zapotrzebowanie procesora na energię. Huawei w kwestii układu graficznego postawił na ARM Mali-G71 MP8, 1037 MHz, zaś całości dopełnia 4 GB pamięci RAM. Smartfon posiada 64 GB wbudowanej pamięci, z czego do dyspozycji dla użytkownika pozostaje ok. 48,5 GB. Jak widać mamy tu do czynienia z mocnymi podzespołami, które nie tylko sprawdzają się na co dzień, ale są wystarczające do zapewnienia płynnej pracy urządzenia, nawet podczas wymagających zadań i wielu programach działających w tle. W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał ponad 118,500 punktów. Jedynym minusem i to dość spora ilość ciepła jaką CPU emituje przy pełnym obciążeniu.



Aplikacja porównująca wydajność tabletów i smartfonów z systemem Android, Quadrant Standard Edition i AnTuTu Benchmark plasują urządzenie na poziomie najnowszych flagówców wprowadzonych na rynek w roku 2017.

Dla porządku dodamy, że smartfon wyposażono oczywiście w takie rozwiązania jak obsługa 4G/LTE-Cat 9 do 450Mbps i Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi 2.4G/5G (a/b/g/n/ac), Wi-Fi Direct. Nie zabrakło także GPS z A-GPS, GLONASS, Beidou i Galileo.


Podczas korzystania z Wi-Fi nie doświadczyłem problemów z szybkością jak i stabilnością połączenia. Doświadczenie producenta zdobyte przez lata budowania infrastruktury sieciowej zaowocowało także wprowadzeniem funkcji inteligentnego skanowania punktów dostępowych Wi-Fi – oprócz siły sygnału badana jest jakość i szybkość połączenia z internetem. Działaniu Bluetooth także nie mogę nic zarzucić.


O czułości odbiornika GPS/AGPS. nie ma co się rozwodzić – jest dobra, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej czy też pieszej.