Jakość fotografii to istotny parametr telefonu, bo dziś smartfony służą nam często, jako zamiennik aparatu fotograficznego. Zdjęcia oraz filmy wykonywane są przez dwa aparaty – tylny z matrycą 13MP, z lampą błyskową oraz takimi funkcjami jak HDR czy panorama. Przedni aparat posiada matrycę 2.0MP, co pozwala na wykonywanie przeciętnych zdjęć typu selfie. Jeśli kogoś to bawi.


Domyślna aplikacja Androida umożliwia nam standardową ilość opcji konfiguracji i możliwości wpłynięcia, na jakość zdjęć. Jak zwykle, należy pamiętać, że liczba megapikseli nie jest najważniejszym wyznacznikiem jakości aparatu. W przypadku urządzenie francuskiego producenta urządzeń mobilnych to się potwierdza. Zdjęcia w świetle dziennym, możemy umieścić w szufladzie z napisem „przyzwoite”. W pomieszczeniach nie pomaga nawet dioda doświetlająca. Jednak wielu użytkownikom ta kamerka wystarczy np. do tego, by na wakacje zabrać ze sobą sam smartfon i to nim uwieczniać chwile z wyczekiwanego urlopu. Przy dozie cierpliwości, z powodzeniem można nim robić dobrej jakości zdjęcia pamiątkowe.

Poniżej kilka przykładowych fotografii:





Szkoda, że filmy nakręcimy jedynie w rozdzielczości HD 720p @ 30fps. Nie odbiegają one znacząco od jakości zaprezentowanych zdjęć. Ponadto niezbyt dobry stabilizator obrazu nie pozwala pozbyć się irytującego efektu trzęsienia, co obniża wrażenia estetyczne potencjalnego widza.

Akumulator Archos 55 Cobalt Plus ma pojemność 2700 mAh, co przy wielkim, a więc pożerającym duże ilości prądu wyświetlaczu, nie oczekujmy więc zbyt długiej pracy z dala od gniazdka elektrycznego.


Terminal zdaniem producenta jest w stanie wytrzymać do 225 godzin czuwania i 13 godzin pracy. W praktyce sprzęt trzeba ładować codziennie.

W naszym teście obciążeniowym PCMark sprzęt wyłączył się po 5 godzinach i 39 minutach. Co jest przeciętnym wynikiem, w tej grupie smartfonów.