Atutem Kazam Tornado 348 jest także szybki dostęp do Internetu i zasobów sieciowych dzięki transmisji danych HSPA+ (21 Mbps), Wi-Fi 802.11 b/g/n z funkcją rutera, Bluetooth 4.0 oraz GPS z AGPS i Radio FM.


Czułość Wi-Fi mogłaby być na wyższym poziomie, choć przeciętnemu użytkownikowi nie powinno to zbyt doskwierać. Pewien niedosyt pozostawia brak łączności LTE, która nawet w tańszych smartfonach staje się standardem. GPS działa dość stabilnie i szybko, swoje koordynaty, poza mogłem odczytać już po kilkunastu sekundach.


Tornado 348 pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. Jest to czysty Android, z pełnym dostępem do ekosystemu usług firmy Google. Należy podkreślić, że system jest dobrze zoptymalizowany, nie występują żadne przycięcia i działa on bardzo płynnie. Producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu.


Kazam Tornado 348 to potężny smartfon pod względem specyfikacji technicznej. Ośmiordzeniowy procesor Media-Tek MT6592 z zegarem taktującym o prędkości 1.7 GHz, w połączeniu z grafiką Mali-450 MP4 @700 MHz, to bardzo dobre parametry nie tylko dla systemu, ale i dla gier. Po kilku dniach użytkowania muszę stwierdzić, że wszystko działa naprawdę stabilnie i szybko.


Do czego można się przyczepić, to do tylko 1GB pamięci operacyjnej RAM. Rzeczywiście jest to odczuwalne, zdarzało się, że smartfon samoczynnie zamykał program, podczas pracy na kilku otwartych aplikacjach.


Warto podkreślić, że urządzenie nie nagrzewa się nawet z wymagającymi scenariuszami, tj. grania w zaawansowane mobilne gry, czy odtwarzania wideo lub streamowanie muzyki. Dzięki temu telefon posłuży nam, jako komfortowe narzędzie do pracy lub rozrywki.

Poniżej wyniki popularnych benchmarków: