Acer Liquid Z3 to mały i lekki smartfon, który powinien spodobać się osobom przyzwyczajonym do zwykłych telefonów, niegustujących w królującej obecnie gigantomanii. Model ten został wykonany w tradycyjnej formie o rozmiarach 109.9 x 60.0 x 10.4 mm. Podczas testów okazało się, że rozmiary to ewidentna zaleta jego konstrukcji, która sprawia, że telefon bardzo wygodnie leży w dłoni. Liquid Z3 ma 3,5 calowy wyświetlacz i waży jedynie 120 gramów, dzięki czemu zmieści się w każdej kieszeni. Samą obudowę pokrywa miła w dotyku osłona, dostępna w pięciu modnych kolorach – testowany model był z czarnego plastiku. Poszczególne elementy obudowy sprawiają wrażenie solidnych i są dobrze spasowane, a to rzadkość w przypadku urządzeń za niewielką cenę. Sugerowana cena smartfona Liquid Z3 to 429 zł. Całości obudowy, która została urozmaicona nie można odmówić elegancji, która w tym przypadku nie każdemu musi przypaść do gustu.


Panel czołowy telefonu zawiera wyświetlacz o rozdzielczości zaledwie 480 x 320 pikseli. To przekłada się na kiepską jakość wyświetlanego obrazu. Pojedyncze piksele widać jak na dłoni, co sprawia bardzo negatywne wrażenie. Producentowi udało się uzyskać gęstość pikseli na poziomie 160 dpi. Nad wyświetlaczem znajduje się głośnik telefonu i logo producenta. Na pięciu personalizowanych ekranach telefonu można dowolnie umieszczać widżety i skróty do ulubionych aplikacji. Ekran Liquid Z3 działa znakomicie jak na jego niewielkie wymiary. Sprawnie i precyzyjnie reaguje na dotyk, ale wyświetlany obraz nie zachwyca. Kolory wyglądają jakby były wyprane w kiepskiej jakości proszku. Do tego dochodzą kiepskie kąty widzenia. Jedyne, co jest tutaj na w miarę przyzwoitym poziomie, to względnie poprawna widoczność na zewnątrz. Pod ekranem znajdują się trzy przyciski dotykowe. Wszystkie realizują typowe dla systemu Android funkcje – „Wstecz”, „dom” i dostęp do ostatnio otwartych aplikacji. wszystkie przyciski są bardzo łatwo dostępne i korzysta się z nich przyjemnie.


Z prawej strony obudowy umieszczone zostały przyciski do regulowania głośności.


Na górze telefonu znajdziemy włącznik telefonu i typowe wejście słuchawkowe Jack 3,5 mm.


Natomiast na spodzie producent umieścił gniazdo ładowarki.


Z tyłu obudowy znajdziemy 3-megapikselowy aparat fotograficzny, duże logo producenta, głośnik i logo DTS, które ma nam sugerować, że dźwięk jest nadzwyczaj czysty, dzięki czemu na co dzień można cieszyć się słuchaniem dobrej jakości muzyki. Po zdjęciu klapki można zauważyć, że przynajmniej na jednym Acer nie starał się oszczędzać: na baterii i zapowiada to całkiem niezły czas działania.