Do fotografowania i prowadzenia videorozmów służą dwie kamery. Pierwsza o rozdzielczości 13.0MP nadaje się do nagrywania i fotografowania, a druga o rozdzielczości 5.0MP, umożliwia prowadzenie videorozmów.


Aplikacja aparatu charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem i posiada standardową dla Androida możliwość dostępnych ustawień.


Główny aparat tabletu nie imponuje pod względem jakości wykonywanych nim zdjęć oraz filmów. W dobrych warunkach oświetleniowych można liczyć na przyzwoitej jakości zdjęcia oraz w miarę wiarygodnie oddane barwy. W niektórych miejscach dość mocno widoczne są jednak szumy, których przyczyną bywa, to że autofokus długo łapie ostrość – standard dla aparatów w tabletach. Fotki nocne prezentują się znacznie gorzej od dziennych i nie pomaga w tym, raczej słabe światło diody LED. Jednak, gdy zaakceptujemy tę niedogodność, to materiałami multimedialnymi rejestrowanymi na turystycznych wojażach przez Rugged Pad T71V2 będzie się można pochwalić.

Poniżej przykładowe zdjęcia z aparatu.






Wideo kręcone za pomocą Rugged Pad T71V2:

Strategicznym elementem w sprzęcie mobilnym jest zasilanie. I w tym przypadku producent stanął na wysokości zadania. Bateria blisko 10 000 mAh, powinna nam zapewnić długi czas użytkowania bez konieczności ładowania.


Niestety, jak wykazały realne testy, radzi sobie ona raczej mizernie, jak na tablet do zadań specjalnych. Rugged Pad T71V2 podczas codziennego użytkowania wytrzyma około dwóch dni. Przy bardzo intensywnym korzystaniu z Internetu (Wi-Fi), oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki i graniu czas pracy szybko się skrócił do jednego dnia. Zaskoczył nas in minus duży apetyt na energię, podczas czuwania. Tablet potrafił stracić przez noc nawet 10% pojemności baterii.


Test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał 3 godzin i 12 minut. Czyli jak na tablet, bardzo mizernie.