Jesteś tutaj:-, Apple, iPhone, Newsy, Rynek, Wyniki finansowe-Sprzedaż smartfonów Apple wzrośnie w kończącym się kwartale

Sprzedaż smartfonów Apple wzrośnie w kończącym się kwartale

iPhone od zawsze znajdował się wśród najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie, jednak w ostatnich kilku kwartałach firma z Cupertino notowała stopniowy spadek sprzedanych egzemplarzy. Według analityków smartfony z nadgryzionym jabłkiem wracają jednak do formy.

logo apple

W kończącym się właśnie drugim kwartale 2017 roku Apple powinno sprzedaż łączną ilość 41,5 mln iPhone’ów. To delikatny wzrost w porównaniu do odpowiedniego okresu w zeszłym roku, gdy sprzedano 40,4 mln egzemplarzy. W podobnym stopniu wzrosną przychody firmy – czerwcowy kwartał 2016 przyniósł Apple 42,2 mld dolarów, natomiast w tym roku liczba ta wyniesie już 44,9 mld.

Coraz mniej czasu dzieli nas od premiery jubileuszowego iPhone’a 8. Jeśli Apple spełni oczekiawnia klientów i przygotuje naprawdę rewelacyjnego smartfona, można spodziewać się sporego wzrostu przychodów w drugiej połowie roku.

Źródło: ubergizmo.com

TomaszAutor |2017-06-17T15:00:07+02:0017 czerwca 2017 15:00|Kategorie: Android, Apple, iPhone, Newsy, Rynek, Wyniki finansowe|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.