Moduł centralny, wyposażony w przykręcaną antenę podłączamy do zasilacza sieciowego. Gdy urządzenie jest gotowe do pracy, dioda zasilania zacznie wolno migać na zielono.


Za pomocą przewodu Ethernet połączamy moduł centralny z routerem lub punktem dostępu. Jeśli połączenie z Internetem i serwerem chmury zostanie pomyślnie nawiązane to zielona dioda zasilania i pomarańczowa dioda Internet będą świecić ciągłym światłem.



Sama instalacja IC-6220DC, jest zupełnie bezinwazyjna i łatwo to zrobić samemu. Wystarczy zainstalować wizjer kamery, z czujnikiem PIR do wykrywania ruchu, w standardowym otworze w drzwiach, po klasycznym wizjerze.

<


Do niego przykręcamy obudowę modułu zasilania, z czterema bateriami typu „AA”.


Włączamy kamerę przełącznikiem i parujemy ją z modułem centralnym. Ta unikalna konstrukcja pozwala na pracę w pełni bezprzewodowo. Gdy urządzenie wykryje zbliżającą się osobę (ok. 3 m) wysyła do nas powiadomienia push, e-mail.


Kamera umożliwia podgląd obrazu, a głośnik i mikrofon pozwala nam wykonać dwustronne połączenia głosowe.


Testowane rozwiązania ma nam przede wszystkim zapewnić możliwość przeprowadzenia rozmowy, z osobami, które nas odwiedzają podczas naszej nieobecności. Przyda się także osobie przebywającej w domu, która na przykład ze względów zdrowotnych ma ograniczona możliwość poruszania się po domu.


Warto dodać, że każdą wykryty ruch, kamera rejestruje, a zdjęcia, czy filmy możemy przechowywać na karcie pamięci. Jest kompatybilna z kartami SD do 32 GB. Urządzenie ma tę zaletę, że pozwala też na bezpieczne przechowywanie nagrań w chmurze np. Dysku Google czy Dropbox.


Obraz nagrywany jest w jakości VGA i zapisywany w kompresji H.264 dla jak najlepszej jakości plików przy możliwie najmniejszym ich rozmiarze. Kamera została wyposażona w szeroki kąt widzenia. A dzięki wbudowanemu systemowi noktowizyjnemu, pozwala nagrywać video również w nocy.


Dobrą wiadomością dla lubiących podróże i planujących wyjazd na zbliżające się ferie jest fakt, że systemem zarządzać można swobodnie z każdego miejsca na kuli ziemskiej – wystarczy do tego smartfon, lub inne urządzenie mobilne i aplikacja EdiLife. Po skonfigurowaniu, podgląd z naszej kamery będzie widoczny w aplikacji EdiLife i dostępny na żywo wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu.


W przeglądarce możemy używać strony konfiguracyjnej kamery, aby na żywo oglądać obraz z kamery oraz żeby skonfigurować funkcje kamery, takie jak wykrywanie ruchu i dźwięku.