Ułatwiają robienie notatek i przeglądanie materiałów multimedialnych. Umożliwiają przeprowadzenie konsultacji przez Internet. To dlatego po tablety coraz chętniej sięgają uczniowie i nauczyciele.

W 2011 r. producenci dostarczyli na polski rynek 166 tys. tabletów. Według raportu TMT Predictions 2012, opublikowanego przez firmę Deloitte, sprzedaż tabletów i smartfonów osiągnie rekordowy poziom. Placówki edukacyjne w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tymi urządzeniami coraz chętniej wprowadzają je do swojej oferty i tym samym poprawiają swoim słuchaczom dostęp do materiałów edukacyjnych.

Tablety stopniowo wypierają tradycyjne pomoce naukowe. Dlatego w tym roku stworzyliśmy specjalny pakiet edukacyjny, w którym można korzystać z tabletu nawet za 0 zł miesięcznie – informuje Adam Zawielak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TEB Edukacja. – Dzięki systemowi Android użytkownicy tabletów mają dostęp do licznych aplikacji, umożliwiających przeglądanie i edytowanie notatek. – dodaje.

Oferowany przez TEB Edukacja E-pakiet, obejmuje nowoczesny tablet, wraz z mobilnym dostępem do Internetu oraz pakietem edukacyjnym. Szkoła zapewnia również możliwość przeprowadzenia e-konsultacji z nauczycielami. Po zakończeniu edukacji użytkownicy mogą wykupić urządzenie na własność – na niektórych kierunkach po cenie symbolicznej złotówki.

Wykorzystanie nowych technologii w edukacji jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Słuchacze mają możliwość bieżącego przeglądania materiałów, zamiast stać w kolejce do punktu ksero bądź czytelni wystarczy połączyć się z internetem i skorzystać z multimedialnej biblioteki i materiałów edukacyjnych.

W założeniu tablet jest elementem, który ma zwiększać atrakcyjność oferty naszej szkoły. Oprócz funkcji edukacyjnej, urządzenie może również pełnić funkcję rozrywkową. Chcemy, aby tablety łączyły przyjemne z pożytecznym – przekonuje przedstawiciel TEB Edukacja.

Producenci prześcigają się w tworzeniu dodatkowych gadżetów ułatwiających korzystanie z tabletów. Popularne są klawiatury, myszki, a także głośniki i podstawki, które umożliwiają wygodne oglądanie filmów w podróży.

Dzięki zainstalowanemu w tablecie systemowi Android 4.0 możliwy jest dostęp do ogromnej bazy aplikacji w Google Play. Aplikacje służą nie tylko do rozrywki. Spora ich część rozszerza możliwości tabletu również o funkcje edukacyjne, m.in. przeglądania czy edycji wszelkiego rodzaju dokumentów czy plików multimedialnych. Dzięki temu użytkownicy tabletów mogą korzystać z samodzielnie przygotowanych dokumentów i odczytywać je na urządzeniu w dowolnym formacie.

Tablet można również podłączyć pod rzutnik, dzięki czemu do prezentacji multimedialnych nie potrzebujemy komputera. Wystarczy pobrać aplikację Document To Go, która umożliwia podgląd i edycję dokumentów we wszystkich popularnych formatach pakietu biurowego – dodaje Adam Zawielak.

źródło: TEB Edukacja

Kan