FRITZ!Box 6820 LTE wspiera częstotliwości LTE (4G) i modemowi 4 kategorii (FDD), obsługuje sześć częstotliwości LTE: w paśmie 1 (2,1 GHz), paśmie 3 (1,8 GHz), paśmie 5 (850 MHz), paśmie 7 (2,6 GHz), paśmie 8 (900 MHz) oraz paśmie 20 (800 MHz) oraz trzy częstotliwości UMTS (3G). Dodatkowo prezentuje szczegółowe informacje na temat mobilnego połączenia dla sieci LTE, UMTS oraz GSM.


Ponadto wspiera roaming, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do Internetu, nawet jeśli nie znajdują się w zasięgu LTE swojego dostawcy. Z routerem FRITZ!Box 6820 LTE użytkownicy mogą korzystać z szybkich połączeń internetowych, niezależnie od sieci DSL lub kablowej. Wykorzystując technologię LTE można uzyskać prędkość transmisji do 150Mbit/s podczas pobierania i do 50Mbis/s podczas wysyłania danych. Alternatywnie, jeżeli nie uzyskuje się zadowalającego połączenia LTE można wykorzystać wtedy połączenie UMTS/HSPA+ o prędkości pobierania do 42Mbit/s. Transmisję danych można również uzyskać wykorzystując standardy GSM/EDGE/GPRS. W testach przeprowadzonych w sieci Play (karta SIM została dostarczona z routerem), uzyskaliśmy odpowiednio 21,1 oraz 5,8 Mbps. W naszym teście router z LTE świetnie sprawdził się jako zamiennik dostawcy internetu kablowego. W zasadzie to, że jest to LTE a nie kablówka, nie jest w ogóle odczuwalne. Oczywiście, wszystko zależy od infrastruktury naszego operatora internetu LTE.


Warto podkreślić, że recenzowany router oferuje funkcję, która pozwala ustawić sprzęt w takim miejscu, które zapewni optymalne położenie routera względem sieci LTE, aby uzyskać najlepsze parametry połączenia.


Router dobrze radzi sobie z odbiorem sygnału, bijąc pod tym względem na głowę każdy użyty do porównania smartfon, czy tablet, będąc też nieco lepszym niż odbiorniki LTE dostarczane przez operatorów. W „Widoku zaawansowanym” menu routera, dodatkowy monitor w czasie rzeczywistym pokazuje szczegółowe informacje np. wykresy pomiarów sygnału. Tryb Eco WLAN zapewniający optymalną wydajność przy minimalnym zużyciu prądu. Średni pobór mocy: 6 W.


Graficzny interfejs użytkownika FRITZ!Box pozwala na konfigurowanie routera za pomocą wygodnych kreatorów. Ponieważ FRITZ!Box 6820 LTE jest konfigurowany i obsługiwany przez przeglądarki internetowe, te kroki są takie same dla każdego systemu operacyjnego.


Dodatkowe funkcje są dostępne w widoku zaawansowanym, jak na przykład ręczny wybór aktywnych bezprzewodowych standardów sieci, dostosowanie mocy bezprzewodowej transmisji, zdalnego wsparcia, strumieni danych oraz VPN.


Do FRITZ!Box 6820 LTE można podłączyć bezprzewodowo wiele urządzeń – nie ma ograniczeń, co do liczby użytkowników korzystających jednocześnie z WiFi. Z ciekawych właściwości router pozwala na utworzenie dwóch osobnych sieci, z których jedna będzie przeznaczona wyłącznie dla gości.


Oczywiście, panel umożliwia wykonanie szeregu zaawansowanych czynności konfiguracyjnych, które raczej nie przydadzą się zwykłemu użytkownikowi. Przyglądając się ustawieniom urządzenia można zauważyć, że FRITZ!Box 6840 LTE oferuje pełen zakres opcji typowych dla nowoczesnych routerów – firewall, a szyfrowanie odbywa się za pomocą WPA2, WPA/WPA2 w trybie mieszanym. Funkcje dodatkowe uwzględniają kontrolę rodzicielską i bezprzewodowy dostęp dla gości, nie pomijając dostępu zdalnego, VPN (Virtual Private Network) i wielu innych. Oprócz IPv4 urządzenie FRITZ!Box obsługuje także protokół internetowy IPv6. Dzięki usłudze MyFRITZ i aplikacji MyFRITZ!App, użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do swoich danych z każdego miejsca na świecie. Ponadto automatyczna aktualizacja FRITZ!Box zapewni nam, że będziemy mieli zawsze aktualne oprogramowanie, bez zbędnych kłopotów. Dzięki darmowym aplikacjom FRITZ!Apps użytkownicy mogą uzyskać dostęp do routera FRITZ!Box poprzez smartfona.