Przez cały rok 2014 Cisco koncentrowało się na kompletnym odświeżeniu portfolio rozwiązań do współpracy biznesowej z rodziny Cisco Collaboration, zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i oprogramowanie. W efekcie udało się zaoferować klientom proste, opłacalne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązania, dopasowane do potrzeb praktycznie każdej firmy w całym spektrum zastosowań – od systemów TelePresence dla sal konferencyjnych, przez urządzenia biurkowe aż po rozwiązania mobilne. Ogłoszone dziś nowości są zwieńczeniem tego procesu.

Mniej znaczy więcej – Cisco IX5000

Cisco TelePresence IX5000
Cisco TelePresence IX5000

Modernizując sztandarowy produkt z rodziny Cisco Collaboration, projektanci i inżynierowie Cisco chcieli z jednej strony zapewnić klientom najlepsze, najbardziej realistyczne doświadczenie współpracy, z drugiej zaś uprościć instalację oraz obniżyć rachunki związane z chłodzeniem, elektrycznością czy przepustowością sieci, w myśl zasady: mniej znaczy więcej.

Wprowadzany na rynek system Cisco TelePresence IX5000 zapewnia niezrównaną jakość współpracy wideo dla 6 do 18 osób. Dzięki kompresji H.265 robi to wykorzystując tylko połowę przepustowości wymaganej przez poprzednie i konkurencyjne systemy trójekranowe i konsumuje mniej energii niż suszarka do włosów.

Najważniejsze cechy Cisco IX5000:

    Bezkompromisowa jakość. Niezależnie od tego czy siedzisz, stoisz, czy piszesz na tablicy, unikalne, pierwsze w branży połączenie trzech kamer 4K płynnie rejestruje cały pokój w rozdzielczości Ultra HD. Potężny procesor graficzny zapewnia płynne przejścia między ludźmi i treściami, zaś obrazy i napisy na tablicy są cyfrowo poprawione, tak, aby zapewnić zdalnym uczestnikom właściwą widoczność treści bez konieczności stosowania dodatkowych kamer.

    Niskie koszty. Całkowity koszt posiadania (TCO) jest znacznie niższy niż w przypadku poprzednich wersji lub ofert konkurencji. Cisco IX5000 wymaga mniejszej przepustowości i mocy, nie potrzebuje specjalnie dostosowanego pokoju, zaś jego instalacja jest o połowę krótsza. Niższe TCO oznacza, że klienci mogą wdrożyć Cisco IX5000 już nie tylko w dedykowanych pokojach konferencyjnych dla zarządu, ale także w innych pomieszczeniach, tak aby inne zespoły również mogły skorzystać z bezkompromisowego doświadczenia współpracy wideo.

    Estetyczny i praktyczny design. Cisco IX5000 zawiera wiele udogodnień, mających pomóc w szybszym i wygodniejszym odbywaniu spotkań. Dzięki integracji WebExŸ z Cisco TelePresence™, można prezentować treści bez żadnych kabli, wystarczy otworzyć laptopa, połączyć się z WiFi i zacząć prezentację. Na potrzeby spotkań, gdzie WebEx dla TelePresence nie jest używany, zaprojektowano z kolei uniwersalny adapter wideo, pozwalający na podłączenie – bez dodatkowych przejściówek – dowolnego urządzenia Mac lub PC i wyświetlanie obrazu na dużym ekranie.

    ,/ul>

    Project Squared

    Project Squared
    Project Squared

    Drugą z nowości jest Project Squared, aplikacja do współpracy biznesowej, która łączy w sobie funkcję czatu, audio, wideo, spotkań wielostronnych i udostępniania treści, odpowiadając na rosnące wymagania współczesnych zespołów.

    Project Squared jest odpowiedzią Cisco na wyzwania, jakie wielu pracowników napotyka na co dzień: potrzeba bycia połączonym z siecią na wielu urządzeniach, z wieloma zespołami roboczymi, niekiedy działającymi w różnych strefach czasowych. Aplikacja pozwala na szybkie zdobycie najbardziej aktualnych informacji na temat realizowanych projektów oraz na dzielenie się pomysłami i wymianę doświadczeń z osobami wewnątrz i na zewnątrz organizacji bez naruszania wymogów bezpieczeństwa firmy.

    Podstawę dla Project Squared stanowi Cisco Collaboration Cloud, platforma nowej generacji dostosowana do strategii firmy Cisco w obszarze Intercloud, która umożliwia najlepsze w swojej klasie wrażenia w korzystaniu z rozwiązań do współpracy biznesowej. Tworząc platformę Cisco Collaboration Cloud, Cisco wykorzystało doświadczenia i technologie ze swoich wiodących na rynku rozwiązań do konferencji internetowych, wideokonferencji, zunifikowanej komunikacji oraz usług głosowych.

    Project Squared:

      Daje zespołom wirtualne miejsce do wspólnej pracy. Project Squared łączy fizyczną salę konferencyjną ze światem wirtualnym jak żadne inne rozwiązanie w branży. Zespoły mogą za darmo pobrać Project Squared z App Store czy Google Play, stworzyć wirtualny pokój spotkań i zaprosić do niego innych użytkowników z wewnątrz lub spoza organizacji, po prostu wpisując imię i nazwisko lub adres e-mail danej osoby. Będąc w takim pokoju, członkowie zespołu mogą bezpiecznie udostępniać wiadomości, pliki oraz prowadzić rozmowy głosowe i wideo. Pliki są renderowane w chmurze i widoczne natychmiast obok wiadomości – bez konieczności pobrania.

      Usprawnia dynamiczny styl pracy. Project Squared jest dostępny z prawie każdego urządzenia. Posiada intuicyjny wygląd, który znacznie skraca czas „uczenia się” jego obsługi. Projekt Squared działa również w przeglądarkach internetowych, dzięki czemu użytkownicy mogą zalogować się z dowolnego komputera. Projekt Squared wykorzystuje mechanizm powiadomien mobilnych, więc członkowie zespołu są zawsze osiągalni i pozostają połączeni z ważnymi treściami i wiadomościami z dowolnego miejsca.

      Integruje się z innymi narzędziami biznesowymi. Project Squared integruje się z ważnymi narzędziami biznesowymi, takimi jak kalendarze, Active Directory, WebEx i Box, więc zespoły mogą być bardziej skuteczne przy użyciu narzędzi, które już wykorzystują.

      Zapewnia poziom bezpieczeństwo, który firmowy dział IT wręcz pokocha. Choć Project Squared charakteryzuje łatwość użycia typowa dla aplikacji konsumenckich, to jednocześnie zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa IT dzięki wykorzytstaniu platformy Cisco Collaboration Cloud, zapewniającej szyfrowanie wszystkich treści. Dodatkowo, działy IT mogą zarządzać aplikacją Project Squared prosząc pracowników o logowanie się z wykorzystaniem korporacyjnych mechanizmów pojedynczego logowania (single sign on) oraz haseł zatwierdzonych przez dział IT.

      Ewoluuje wraz z ewolucją potrzeb. Został nazwany „Projektem” nie bez przyczyny. Aplikacja zmienia sie w sposób dynamiczny, wykorzystując informację zwrotną od użytkowników.

    Cisco Business Edition 6000S

    Firma Cisco poinformowała także o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Cisco Business Edition 6000S (BE6000S), platformy all-in-one do współpracy biznesowej, wbudowanej w zintegrowany router Cisco i przeznaczonej dla firm zatrudniających co najmniej 25 osób. Firma Cisco poinformowała również o nowych ofertach partnerskich umożliwiającyh szybsze wdrażanie rozwiązań Collaboration u klientów średniej wielkości. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że setki tysięcy takich klientów na całym świecie uzyskają łatwy dostęp do rozwiązań Collaboration, które są proste do wdrożenia, wysoce skalowalne, bogate w funkcje i dostarczają odpowiednich rozwiązań za najlepszą możliwą cenę.

    Nowa platforma BE6000S zapewnia podstawowe narzędzia komunikacyjne, w tym komunikację głosową, wideo, czat i przywołanie organizacjom liczącym od 25 do 150 użytkowników. Po raz pierwszy klienci mogą uzyskać możliwości współpracy wbudowane w router Cisco ISR 2921 (ISR – Integrated Services Router), otrzymując funkcje routingu, bezpieczeństwa usług bezprzewodowych i współpracy w jednym, wiodącym na rynku urządzeniu. BE6000S jest łatwy w instalacji, zaś nowe narzędzia, takie jak proste kreatory zarządzania, zmniejszają koszty posiadania w firmach o nielicznym personelu IT.

    Rozwijającym się firmom o średniej wielkości Cisco oferuje łatwą migrację do platformy o wyższej wydajności – Business Edition 6000 (BE6000) – chroniąc inwestycje początkowe klienta i umożliwiając skalowanie się w miarę potrzeb. BE6000, flagowy produkt w portfolio Cisco dla firm z sektora MSP, jest szalenie popularny od czasu jego wprowadzenia w 2011 roku, licząc obecnie ponad dwa miliony użytkowników na całym świecie.

    źródło: Cisco

    Kan