Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony-Smartfony chińskiej marki Coolpad mają backdoora

Smartfony chińskiej marki Coolpad mają backdoora

W telefonach chińskiej marki Coolpad (sprzedawane także w Polsce) wykryto fabrycznie instalowaną „tylną furtkę”, której badacze nadali nazwę CoolReaper – informuje Niebezpiecznik.pl.


Coolpad (produkujący smartfony również pod markami takimi jak Danzen lub Halo) to piąty co do wielkości producent telefonów w Chinach. Badacze z Palo Alto wzięli urządzenia tego producenta pod uwagę, reagując na skargi użytkowników na non-stop pojawiające się na nim reklamy. Zdaniem badaczy CoolReaper przekroczył swoją funkcjonalnością inne znane backdoory w telefonach, które na upartego rzeczywiście można by usprawiedliwiać „potrzebami diagnostyki”. Po bliższemu przyjrzeniu się 77 wersjom ROM-ów z Coolpadów, które pracują pod kontrolą systemu Android, w aż 64 z nich odkryto podejrzany kod, który swoimi funkcjami mocno sugeruje funkcję backdoora, ponieważ umożliwia zdalne zarządzanie telefonem przez producenta.

Więcej na ten temat przeczytacie na Niebezpiecznik.pl w artykule: Uwaga na chińskie smartphony z Androidem, mają backdoora!

KanAutor |2014-12-22T07:19:11+02:0022 grudnia 2014 07:19|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. fufu 22 grudnia 2014 w 10:42 - Odpowiedz

    bo chiński to najlepsy jest smazony ryz

  2. Tes 22 grudnia 2014 w 11:48 - Odpowiedz

    Moim zdaniem to nie tylko ta firma, ale w wielu smartfonach z Chin można się z tym spotkać

  3. Lorentz 31 grudnia 2014 w 13:18 - Odpowiedz

    Widzę, że ktoś się chyba pomylił przy kopiowaniu zachodniej technologii :lol

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.