Obsługa i ergonomia

Pierwszym, co jednak rzuca się w oczy po wyjęciu samego telefonu z pudełka, jest kolorowa obudowa, wg producenta może ona wywołać uśmiech na twarzy użytkownika. Telefon posiada 2,2” ekran TFT wyświetlający 262 tys. kolorów o rozdzielczości 220×176 oraz rysunkowe menu.


Rysunkowy ekran główny telefonu


Kontakty ulubione

Telefon nie należy do najtrudniejszych w obsłudze: przycisk środkowy pozwala na wejście do menu, dwa klawisze funkcyjne wybierają odpowiednia opcję. Podczas pierwszego uruchomienia CorbyTXT zostanie uruchomiony kreator konfiguracji pozwalający na ustawienie powitania oraz godziny. Standardowe hasło powitania to „Z uśmiechem w nowy dzień”. Po odblokowaniu telefonu mamy dostęp do głównego ekranu, za pomocą d-pada (czterokierunkowego) mamy możliwość wybrania z paska narzędzi jednego z pośród 15 skrótów programów, od serwisów społecznościowych: Facebook, Myspace po skrzynkę odbiorcza, odtwarzacz muzyki. Pasek narzędzi skrótów jest w pełni konfigurowalny.

Po przejściu do głównego menu naszym oczom ukazują się ikony wszystkich programów rozmieszczonych w formie tabeli 3×4. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na niestandardowe, rysunkowe menu telefonu Corby. W tle podczas korzystania z ekranu głównego wyświetla się ruchomy rysunek na którym widoczny jest fragment postaci spoglądający na zegarek. Dostępne są trzy wersje motywów umożliwiające zmianę wyglądu głównego menu, niestety tylko jedno z menu jest rysunkowe.


Dostępne motywy


Rysunkowe Menu


Motyw Precision


Motyw Eclipse


Motyw Eclipse

Telefon, jak już wcześniej wspomniałem, posiada pełną fizyczną klawiaturę QWERTY. Klawisze są jednak na tyle małe, że osoby posiadające większe dłonie będą miały duży problem z obsługą tego telefonu. Pamiętać należy, że jest to telefon dla młodzieży/nastolatków, w ich rękach powinien on leżeć idealnie.

Bateria telefonu wytrzymuje około 4 dni, przy codziennym użytkowaniu. Przy bardziej intensywnym korzystaniu z telefonu czas ten ulegnie skróceniu do około 2 dni.

Podsumowanie

Nowa rodzina telefonów Corby niewątpliwe stanie się hitem sprzedażowym. Pomóc może w tym marketing firmy, praktycznie na każdym kroku możemy znaleźć billboardy reklamujące nowy model Corby, lub też spoty reklamowe z hasłem „What colour is your life”. Patrząc na same funkcje telefonu, ktoś może powiedzieć, że CorbyTXT nie jest telefonem godnym polecenia, ja osobiście uważam inaczej. Biorąc pod uwagę grupę docelową: młodzież, nowa linia Corby zasługuje niewątpliwie na uwagę. Każdy z modeli posiada niebagatelny wygląd oraz możliwość wyboru telefonu w kolorze, który nas interesuje(tylni panel). Model testowany, CorbyTXT, jest idealnym telefonem dla nastolatków wysyłających setki smsów dziennie, smsomaniaków. Gdybym miał wystawić ocenę patrząc tylko na to do kogo kierowany jest ten telefon model ten otrzymałby 5. Patrząc jednak ogólnie muszę przyznać mu ocenę – 4, ze względu chociażby na to, że telefon ten pod względem funkcji/specyfikacji nie wyróżnia się niczym szczególnym (pomijając oryginalny design).Myślę, że mogę polecić ten model wszystkim rodzicom szukającym prezentu gwiazdkowego, jeśli jednak chcecie aby telefon posiadał nieco więcej funkcji wybierzcie CorbyPro.

Kamil Bąkowski

Samsung CorbyTXT B3210