Dane podstawowe

Samsung SGH-F330

Samsung SGH-F330 to propozycja dla tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoją ulubioną muzyką. A najbardziej lubią, gdy mogą ją nosić w telefonie komórkowym. Telefon wyróżnia się charakterystyczną śnieżnobiałą obudową, której górna, ruchoma część została pokryta prawie lustrzanym połyskiem. Osoby, które intensywnie wykorzystują różne multimedialne gadżety będą z pewnością zadowolone z posiadania F330. Jego muzyczny charakter podkreśla funkcja rozpoznawania muzyki, tryb offline i radio z RDS’em oraz możliwość odtwarzania muzyki w tle. Zwolennicy bezprzewodowego prowadzenia rozmów czy słuchania muzyki mogą skorzystać z technologii Bluetooth 2.0 (A2DP). Dzięki usługom podcastingu użytkownik ma dostęp do nowości muzycznych. Aparat obsługuje sieci 3G (HSDPA 3,6 Mb/s).

Samsung SGH-F330

Dodatkowo, w telefonie znajdziemy 2-megapikselowy aparat fotograficzny z zoomem cyfrowym oraz kamerę wideo z limitem nagrania 1-godzinnego filmu. Druga kamera VGA umożliwia usługi video rozmów i video konferencji.

Samsung SGH-F330

Wymiary F330 to 99.5 x 47 x 15 mm. Telefon waży 92.8 gramów. W pudełku oprócz telefonu i ładowarki sieciowej znajdziemy instrukcję obsługi, kabel USB do przesyłania danych oraz płytę CD z pakietem PC Studio w wersji 3.2.0 oraz przewodowe słuchawki stereo. Bateria o pojemności 960 mAh pozwala na słuchanie radia lub muzyki z odtwarzacza przez 6 godzin.

Samsung SGH-F330

Funkcje i wyposażenie.

Odtwarzacz muzyki pozwala odtwarzać za pomocą telefonu pliki z muzyką w formacie – MP3 / AAC / AAC+ / e-AAC+ / WMA. Podczas słuchania muzyki można używać innych funkcji dostępnych w telefonie.

Samsung SGH-F330

Wbudowana pamięć o wielkości 24 MB nie starczy na wiele, ale dzięki slotowi na karty micro SD możemy ją rozbudować do 4 gigabajtów. Pliki muzyczne można przenosić do telefonu bezpośrednio z programu Windows Media Player.

Samsung SGH-F330

Utwory można grupować w Playlisty i sortować według wykonawców, rodzaju muzyki, kompozytorów i albumów. Odtwarzacz MP3 w F330 posiada equalizer z 9 ustawieniami do korekcji barwy dźwięku. Mamy także możliwość wyboru, czy chcemy słuchać jednego utworu w kółko, wszystkich po kolei, czy też zdamy się na odtwarzacz i losowy wybór. Jak przystało na muzyczne urządzenie, F330 dźwięki wydobywające się z głośniczków stereo przy odtwarzaniu wszelkiego rodzaju muzyki brzmią naprawdę rewelacyjnie. Jednym ruchem dedykowanego przycisku można wejść w tryb przeglądania utworów znajdujących się na liście.

Samsung SGH-F330

Do nawigacji po funkcjach muzycznych służy panel dotykowy, umieszczony tuż pod wyświetlaczem. Klawisze szybkiego dostępu pozwalają wygodnie obsługiwać wbudowany odtwarzacz MP3 bez rozsuwania telefonu.

Po podłączeniu Zestawu słuchawkowego oprócz utworów znajdujących się w naszych albumach muzycznych możemy także słuchać stacji radiowych. F330 pozwala na zapamiętanie do 37 kanałów. Dostępne stacje radiowe zostaną dostrojone automatycznie. Obsługiwany standard RDS, wyświetla nazwę stacji oraz informuje jakiego utworu lub kompozytora w danej chwili słuchamy – jeżeli takie informacje są transmitowane.

Samsung SGH-F330

Tekst z informacją wyświetlany jest w postaci przesuwającego się napisu. Jak pisałem radio oprócz możliwości słuchania audycji w tle umożliwia rozpoznanie granego utworu. Wystarczy tylko nagrać kilka sekund granego utworu i już po kilkunastu sekundach mamy informacje z tytułem utworu i wykonawcą.

Samsung SGH-F330

Główny aparat dostępny dopiero po rozsunięciu obudowy, co dobrze chroni go przed uszkodzeniem, posiada całkiem przyzwoitą rozdzielczość 1600 x 1200 pikseli (1280×960, 800×600, 640×480, 320×240, 176×144).

Samsung SGH-F330

Z tyłu aparatu zamontowano także lusterko do autoportretów. Moduł aparatu fotograficznego w telefonie umożliwia nagrywanie filmów w formacie (H.263, MPEG4) i rozdzielczościach (176 x 144 i 128 x 96 pikseli).

Samsung SGH-F330

W funkcje fotograficzne, po rozsunięciu urządzenia wchodzimy naciskając, dedykowany klawisz znajdujący się na prawej ściance obudowy. Trzeba tylko pamiętać, aby uruchamiając aparat nie nacisnąć klawisz przełączania aplikacji. Klawisz ten jest bowiem umieszczony w takim miejscu, że często zamiast kamerki niechcący uruchamiałem dostęp do zaprogramowanych pod tym przyciskiem skrótów aplikacji. Wada może niezbyt uciążliwa, ale w przypadku, gdy chcemy szybko uruchomić aparat może okazać się, ze stracimy okazję na ciekawe ujęcie.

Samsung SGH-F330

Kamera, bez lampy błyskowej i autofocusa (automatycznego nastawienia ostrości) jest wyposażona we wszystkie standardowe funkcje jakie spotykamy w dzisiejszych telefonach komórkowych. Można między innymi regulować jakość zdjęcia, stosować różne efekty, fotografować w trybie panorama lub zdjęć seryjnych. Kto lubi może skorzystać z samowyzwalacza. Dźwięk migawki można wyłączyć, zoom cyfrowy jest niedostępny dla rozmiarów ustawionych maksymalnie.

Samsung SGH-F330

Jak można zobaczyć na przykładach z ustawieniami automatycznymi zdjęcia wykonywane z bliska są nieostre, winą także jest brak trybu makro. Te rejestrowane w dobrych warunkach oświetleniowych są dość dobrej jakości. Kamera wideo umożliwia nagranie max. 1-godzinnego filmu.

Zdjęcia w trybie automatycznym w przykładach.

Przykłady:

Kliknij
Kliknij
Na zewnątrz W domu

Przykład: Video

Kamera o rozdzielczości VGA – 640×480 px służy do prowadzenia rozmów wideo. Żeby zaincjować wideorozmowę, należy, po wpisaniu numeru telefonu rozmówcy, wcisnąć lewy przycisk funkcyjny i w opcjach wybrać Połączenie wideo. Jakość rozmów zarówno przy połączeniach głosowych jak i w czasie przekazu wideo możemy uznać za dobrą. Telefon nie traci zasięgu

Samsung SGH-F330

Samsung SGH-F330 trzeciej generacji to prawdziwy talent jeśli chodzi o szybkość transmisji danych. Dzięki wykorzystaniu HSDPA szybkość pobierania danych może dojść do 3,6 Mbit/s (zależy to w dużej mierze od operatora). W sieci Era na peryferiach Bielska – Białej udało się osiągnąć średnio 390 kbp/s. W przypadku, gdy nie znajdujemy się w zasięgu UMTS to możemy skorzystać z transmisji EDGE (średnia szybkość pobierania 77 kbp/s) lub GPRS.

Samsung SGH-F330

Przeglądarka internetowa Net Front v3.4 działa szybko i nawet rozbudowane serwisy WWW otwierają się dość sprawnie. Telefon możemy podłączyć do komputera przy użyciu dołączonego do zestawu kabla USB lub bezprzewodowo – przez Bluetooth.

Samsung SGH-F330

SGH-F330 pozwala – oprócz SMS i MMS – także na wysyłanie wiadomości Email. Po zdefiniowaniu profilu email aparat może łączyć się z kontami POP3. Telefon obsługuje 5 kont e-mail, limit pobierania 300 KB. Poczta elektroniczna może być pobierana automatycznie lub o zdefiniowanej częstotliwości. W SGH-F330 możemy ustawić filtr antyspamowy, blokować możemy nadawców z danego adresu lub zdefiniowane tematy. Przeglądarka dokumentów radzi sobie nawet z dość dużymi plikami PDF.

Samsung SGH-F330

Standardowa Książka telefoniczna SGH-F330 pozwala na dodanie do kontaktów różnych rodzajów informacji. Oprócz kilku numerów telefonów dla wybranego kontaktu można zapisać także adres email, przypisać do Grupy oraz napisać krótką notatkę o kontakcie.

Samsung SGH-F330

Telefon umożliwia ponadto prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym.

Samsung SGH-F330

Organizer zawiera takie funkcje jak: Notatka, Zadania, Kalendarz, Terminarz, Zegar/ Czas na świecie/ Budzik/ Czasomierz/ Stoper, Kalkulator, Przelicznik walut, Czytnik RSS, Notatki głosowe – czego chcieć więcej? Dyktafon pozwala na nagranie do 60 minut materiału audio. Nie można nagrać prowadzonej rozmowy.

Samsung SGH-F330

W ustawieniach telefonu w SGH-F330 znajdziemy także możliwość edycji i wyboru profili użytkownika. Jest to przydatne np. wtedy, gdy korzystamy z aparatu w zmiennych warunkach. Mamy do wyboru sześć Profili (w tym tryb lotniczy – offline).

Samsung SGH-F330