Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Newsy-Największa aktualizacja AutoMapy dla iOS już w App Store

Największa aktualizacja AutoMapy dla iOS już w App Store

Objazdy dróg i blokady punktowe, automatyczna aktualizacja danych SmartRoutes i nowe algorytny pokonywania korków, obsługa Gestów, synchronizacja z Dropbox, obsługa iPoda, możliwość wysłania własnej pozycji pod adres e-mail i najnowsze mapy Polski i Europy. AutoMapa 3.4 dla iOS dostępna w App Store

Najnowsza AutoMapa 3.4 dla iOS jest największą aktualizacją najpopularniejszego i najchętniej kupowanego polskiego programu do nawigacji. Zawiera dziesiątki nowych rozwiązań i funkcjonalności oraz nowe algorytmy pokonywania korków i innych utrudnień w ruchu. Częścią tej aktualizacji są również nowe mapy Polski w specyfikacji 1209, oraz mapy Europy w specyfikacji Q3 2012 opracowane przez Navteq, które stanowią najaktualniejszy obraz dróg w Polsce i Europie. Mapy Polski obejmują m.in 100% dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 664 tys dróg wszystkich kategorii, ponad 640 tys Użytecznych Punktów (POI) a także ponad 3,1 mln kształtów budynków z przypisanymi do nich adresami punktowymi. Tradycyjnie już, najnowsze inwestycje drogowe, które zostaną oddane do użytku w najbliższym czasie (obwodnice Frampola, Kurozwęk, Rawicza oraz północna obwodnica Poznania i południowa obwodnica Powiatu Pilskiego) zostały przygotowane do odblokowania poprzez technologię LiveDrive!. Z chwilą ich faktycznego oddania do ruchu zostaną automatycznie udostępnione użytkownikom AutoMapy. W aktualnych danych uwzględniono również kompleksową aktualizację organizacji ruchu w Tarnobrzegu, Ostrołęce i Płocku a także dodany został pikietaż na drogach województwa opolskiego.

AutoMapa 3.4 dla iOS wprowadza obsługę objazdów dróg i blokad punktowych. Stanowi to doskonałe uzupełnienie danych LiveDrive! pozwalających wyznaczać trasy z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej. Niezależnie od blokad pobieranych z serwerów Traffic oraz tych znajdujących się w programie, AutoMapa pozwala doraźnie zablokować dowolne drogi bezpośrednio w nawigacji, wraz z określeniem dat, w których dana blokada ma obowiązywać. Dane te będą uwzględniane przy wyznaczaniu tras. Objazdy i blokady pozwolą kierowcom na błyskawiczną reakcję na nagłe zdarzenie drogowe, lub wyeliminowanie dróg, którymi po prostu nie lubią jeździć.


Aby ułatwić zarządzanie blokadami oraz innymi funkcjami programu, nowa AutoMapa dla iOS wprowadza obsługę Gestów. Dzięki nim, jednym przesunięciem palca w określonym kierunku AutoMapa umożliwi szybki dostęp do trzech funkcjonalności: objazdu odcinka, podglądu mapy w widoku 2D z wizualizacją traffic oraz widoku 2D ułatwiającym wyszukanie obiektu na mapie.

Wraz z najnowszą aktualizacją i nowymi mapami Polski i Europy, AutoMapa wprowadziła mechanizm automatycznej aktualizacji statystycznych danych drogowych SmartRoutes. Gdy tylko nowe dane SmartRoutes będą dostępne, na ikonie AutoMapy pojawi się cyfra 1. Aktualizacje danych SmartRoutes mogą być pobierane zarówno poprzez sieć GSM, jak i tylko poprzez Wi-Fi.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo danych oraz dodatkowo podnieść komfort korzystania z programu, AutoMapa wprowadza możliwość synchronizacji ustawień i tras z popularnym systemem Dropbox. Dzięki temu w bezpieczny sposób można zachować wszystkie spersonalizowane ustawienia programu, czy zapisane trasy i korzystać z nich w razie potrzeby.

Najnowsza AutoMapa 3.4 to również nowa funkcja pozwalająca wysłać własną pozycję pod dowolny adres e-mail. Lokalizacja wysyłana jest w formatach pozwalających na wyświetlenie pozycji zarówno na innym iPhone czy iPadzie z zainstalowaną AutoMapą, jak również na prezentację tej lokalizacji w serwisie Targeo.pl.

iPhone i iPad nierozerwalnie związane są z muzyką. Dlatego wraz z najnowszą wersją AutoMapa wprowadza sterowanie aplikacją Muzyka bez potrzeby wychodzenia z programu!. Wystarczy przesunięcie dolnej belki w prawo, by otrzymać dostęp do informacji o aktualnie odgrywanym utworze oraz do przycisków pozwalających swobodnie przełączać się pomiędzy utworami znajdującymi się w bazie muzyki. Podczas nawigacji, w trakcie odtwarzania komunikatów głosowych AutoMapa automatycznie przycisza muzykę tak, by komunikat był dobrze słyszalny, ale jednocześnie by muzyka grała w sposób ciągły.

AutoMapa dla systemu iOS dostępna jest w App Store. Starter aplikacji, kosztujący 0,89 Euro pozwala na 7 dniowe skorzystanie ze wszystkich funkcji programu. Po tym czasie użytkownicy mogą wybrać jedną z atrakcyjnych ofert cenowych:

  AutoMapa Polska dla iOS

  Licencja 7 dniowa: 3,59 Euro
  Licencja 90 dniowa: 12,99 Euro
  Licencja 366 dniowa: 29,99 Euro

  AutoMapa Europe dla iOS

  Licencja 7 dniowa: 6,99 Euro
  Licencja 90 dniowa: 23,99 Euro
  Licencja 366 dniowa: 59,99 Euro

AutoMapa jest najskuteczniejszym połączeniem map w technologii off-line i danych drogowych dostępnych on-line. Mapy dostępne są zawsze, niezależnie od zasięgu sieci GSM lub Wi-Fi. Wykorzystując technologię LiveDrive! kierowcy, oprócz nawigacji z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków, korzystają z mechanizmów pozwalających na automatyczne aktualizacje czasowych zmian w organizacji ruchu takich jak zamkniecie docinka drogi w związku z remontem czy zmiana kierunkowości ulicy.

źródło: AutoMapa

Kan

Autor |2012-11-05T11:15:06+01:005 listopada 2012 11:15|Kategorie: Apple, Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.