myPhone Funky wyposażony został w chipset MT6572, wyprodukowany przez tajwański koncern MediaTEK. To znany i sprawdzony układ z procesorem Cortex-A7 Dual Core, tym razem taktowany z częstotliwością 1,3 GHz. Procesor ten wspiera układ graficzny GPU Mali 400MP 500MHz i 512 MB pamięci RAM. W Funky dostaniemy małą pojemność pamięci – 4GB, z tego dla użytkownika pozostaje ok. 1,6GB. Przestrzeń tą łatwo zapełnić instalując kilkanaście dużych aplikacji bądź klika obszernych gier, więc dodatkowa karta microSD jest niemal koniecznością. Tutaj producent, ponownie stanął na wysokości zadania i dorzucił do zestawu 8 GB kartę pamięci microSD.


Z technikaliów to tyle, a praktyka? Nie jest to demon prędkości, a wydajnościowo smartfon jest w stanie obsłużyć mniej wymagające gry – te topowe mogą powodować lagi. 512 MB wystarcza na przełączanie się pomiędzy codziennymi aplikacjami, natomiast nie mamy, co marzyć o tym, że pogramy w „ciężkie” tytuły. Mimo wszystko smartfon, pod względem wydajności daje sobie radę przyzwoicie i może służyć również, jako podręczna konsola, do okazjonalnego pogrania w gry. Pamiętać jednak musimy, o dość intensywnym nagrzewaniu się obudowy.


Benchmark Antutu wykazał wynik powyżej 10 tys. punktów, czyli na poziomie „średniopółkowej” klasy smartfonów.





myPhone Funky pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4.2 (KitKat) posiada system automatycznej aktualizacji oprogramowania OTA. Producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść, gdyż Android w wersji „batonikowej” jest już nie tylko bardzo funkcjonalny, lecz również intuicyjny w obsłudze. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu. Dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem są dodatkowe aplikacje – darmowy ostrzegacz drogowy Rysiek i nawigacja NaviExpert z oraz agregator informacji IFider.