Smartfon marki myPhone na pierwszy rzut oka wyróżnia smukła, zaokrąglona obudowa, wykonana jak na ten segment, z dobrej jakości, tworzyw sztucznych. Nic nie trzeszczy, wszystko jest dobrze spasowane. telefon bardzo pewnie leży w dłoni, nie jest ani za duży, ani za mały. Wymiary obudowy są następujące: 124,1 x 63,8 x 9,9 mm. Waga osiąga wartość 125g, co sprawia, iż nie odczujemy masy telefonu nosząc go w kieszeni. Estetyka to rzecz gustu, ale low-endowa konstrukcja Funky, zwłaszcza z kolorową obudową, może się podobać, bo jest klasyczna i bez udziwnień.


W myPhone Funky zamontowano 4 calowy ekran IPS o rozdzielczości 800×480 pikseli, którego czułość na dotyk jest na dobry poziomie. Gęstość ekranu wynosi 240 ppi i trudno na nim dostrzec pojedyncze piksele. Warto zaznaczyć, że bardzo szybko się ono palcuje, co estetów z czasem może irytować. Telefon otrzymałem do testów, więc nie sprawdzałem jego wytrzymałości na rysowanie. Jak już wcześniej napisałem, w zestawie otrzymujemy folię, która po zamontowaniu nie przeszkadza w użytkowaniu telefonu. Zarówno kontrast, jak i nasycenie barw jest dobre. Kąty widzenia są poprawne.


Zastosowany w modelu Funky panel dotykowy obsługuje multitouch, ale mógłby być nieco bardziej czuły. Zdarzało mi się, że musiałem powtórzyć polecenie, bo smartfon nie reagował na dotyk. Co do widoczności w słońcu, to niestety nie mam dobrej wiadomości, po prostu dla komfortowej obsługi warto stanąć w cieniu. Ale wyobraźcie sobie, że wcale nie zaliczymy tego do minusów, bo jakość wyświetlacza jest zaskakująco dobra, a musimy mieć na uwadze, że to smartfon dostępny za około 300-340 zł.


myPhone Faunky radzi sobie z odtwarzaniem filmów z YouTube, w rozdzielczości Full HD. Płynność jednak nie jest zadowalająca. Bez problemu za to odtwarza filmy o niższej rozdzielczości, a i z przeglądaniem Internetu nie ma problemu. myPhone Funky wyposażono w standardowy Androidowy odtwarzacz multimediów. Co prawda jego design jest bardzo prosty, ale dlatego jest też funkcjonalny.

Nad ekranem znajduje się głośnik. Obok niego patrzy na nas oko kamerki do wideorozmów, także 3G o rozdzielczości VGA. Głośnik w trakcie rozmów spisywał się bez zarzutu. Obaj rozmówcy dobrze rozumieli się podczas testu akustyki. Pod ekranem umieszczono 3 sensoryczne przyciski: Ustawienia, Dom i Wstecz.


Na górnym zainstalowano wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz złącze USB, służące do przesyłania danych oraz ładowania telefonu. Złącze USB nie jest w standardzie USB/OTG (On-The-Go), więc nie podłączymy do telefonu myszki czy pendrive’a.


Szczególny nacisk twórcy położyli na odtwarzacz audio, co przekłada się na bardzo dobrą jakość słuchanej muzyki. Zazwyczaj nie ufam wszelkim technologiom ulepszania dźwięku, póki nie sprawdzę ich w działaniu, ale procesor dźwiękowy marki Yamaha, zastosowany w tym modelu robi wrażenie. Głośniki umieszczone na dolnym brzegu grają donośnie i nie brzęczą nawet, po ustawieniu głośności na poziom maksymalny. Nawet na słuchawkach, z zestawu muzyka ze smartfona brzmi bardzo dobrze, w klasie telefonów rzecz jasna. Poza tym znajdziemy też radio FM.



Ulokowanie przycisków na bocznych krawędziach nie odbiega od normy. Po stronie lewej znajdują się przyciski poziomu głośności. Natomiast po prawej znajduje się przycisk „Power”.


Tylny panel został wykonany z plastiku, który jest podatny na odciski palców. Tylna pokrywa telefonu mieści lekko wystający, ponad obudowę aparat fotograficzny 5MPix z diodą LED. Może to tylko wrażenie, ale lekko wystająca metalowa? ramka, okalająca szkło i chroniące aparat sprawia, że po położeniu telefonu ekranem do spodu nie jest takie straszne. W oczy rzucają się napisy „funky” oraz logo producenta „myPhone”.


Pod klapką znajdziemy akumulator, dwa sloty na karty microSD (WCDMA+GSM i 2G) oraz gniazdo na kartę microSD. DualSIM – pracuje klasycznie, więc podczas rozmowy, drugi numer będzie wskazywał sygnał zajętości. Funky współpracuje również z kartami sieci Aero2, dlatego jedną z kart możemy wykorzystać do pakietu danych.