Jak już zaznaczyłem znakiem szczególnym 8825TV VISION jest odbiornik sygnału telewizji naziemnej. Producent zastosował rozwiązanie sprawdzone we wcześniejszych modelach, a oparte na odbiorze naziemnego sygnału analogowego. Z harmonogramu wdrożenia, opartej na standardzie DVB-T (Digital Video Broadcasting–Terrestrial), naziemnej telewizji cyfrowej wynika, że w połowie 2013 roku telewizja analogowa ma całkowicie zniknąć. Zważywszy na cenę telefonu, prawdopodobnie uda nam się jeszcze dość dobrze wykorzystać przez ten czas tę funkcję telefonu, dlatego warto parę zdań poświęcić tej funkcji. O ile w zamkniętych pomieszczeniach z sygnałem bywa różnie, a uchwycenie sygnału dobrej jakości, nawet po rozłożeniu anteny, bywa trudne a czasem wręcz niemożliwe o tyle na otwartej przestrzeni obraz może zadowolić mniej wybrednych telewizjo-maniaków. Jakość odbioru zależy od mocy sygnału analogowego w danym regionie oraz oferowanych stacji telewizji naziemnej m.in. TVP1, TVP2, Polsat, TV4 czy TVN. Wyświetlacz o przekątnej 2,4″ – choć z pozoru nieduży – pozwala w miarę komfortowo oglądać wiadomości telewizyjne, gdy np. czekamy na autobus, czy żonę robiąca zakupy w supermarkecie. Aby mieć możliwość oglądania telewizji analogowej, telefon myPhone 8825TV Vision zaopatrzony jest w antenę, umieszczoną w lewym górnym rogu telefonu. By uzyskać lepszą jakoś obrazu należy wyciągnąć delikatnie wbudowaną antenę, następnie próbując różne jej ustawienia kierunkowe wybrać odpowiednie dla danej stacji.


Testując multimedia warto zwrócić uwagę, że radia można słuchać bez konieczności podpinania słuchawek. Odtwarzacze plików audio, to dziś standard w telefonach i ten stosowany w 8825TV Vision spełnia swoje zadanie, a głośnik gra nawet dość głośno bez nieprzyjemnych trzasków. Dla melomaniaków jest wejście 3,5 mm i możliwość wykorzystania własnych słuchawek.


Z internetem połączyć można się jedynie z prędkością GPRS. 8825TV Vision wypada tu wyjątkowo słabo. Wszystko przez to, że zastosowana przeglądarka internetowa jest bardzo powolna i niewygodna, a zainstalowanie chociażby Opery Mini jest niemożliwe ze względu na brak wsparcia aplikacji Java. Do MMS-owania to wystarcza, z WAP już nieco gorzej. Dodam tylko tyle, że na www.telix.pl dało się jakość wejść, przy wpisaniu adresu www.telix.pl pojawiał się komunikat o braku pamięci. Trochę też trzeba się wysilić, aby ustawić parametry łączności z siecią. Zapisane opcje w telefonie nie zawsze wystarczają, a operatorzy nie oferują jeszcze autokonfiguratora dla produktów myPhone i najczęsciej trzeba parametry wpisać ręcznie. myPhone 8825TV Vision posiada możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych MMS. Telefon komórkowy ma możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych z dwóch kart SIM.


Oprócz podstawowych funkcji komunikacyjnych, posiada on również aparat cyfrowy. myPhone 8825TV Vision wyposażony w aparat o rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli. O aparacie można powiedzieć tylko tyle, że zdjęcia wykonane aparatem nadają się jako wiadomość multimedialna, ale nie do albumu. Aparat fotograficzny i kamera po prostu, moim zdaniem rozczarują każdego i niech to pozostanie jako komentarz do tej funkcji.

Przykłady zdjęć: Tutaj

Model 8825TV na co dzień sprawdzi się jako funkcjonalny telefon na dwie karty. Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać do atrakcyjności takiego rozwiązania – dwa numery w jednym telefonie, oszczędność miejsca i pieniędzy, wygoda podczas podróży zagranicznych – te argumenty mówią same za siebie. Istnieje możliwość wybierania pierwszej lub drugiej karty SIM przy każdej niezbędnej okazji, czyli przy rozpoczynaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączenia się z siecią internetową. Szkoda tylko, że trzeba wyjąć baterię, aby wyjąć kartę pamięci microSD. Aby częściowo ominąć niedogodność dostępu do dodatkowej pamięci można skorzystać z opcji pamięci masowej, pozwala na przesyłanie plików z telefonu do komputera (lub z komputera do telefonu).


Przydatną funkcją jest , która przyda się, gdy np. nasz telefon „spodoba” się złodziejowi jest zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Po poprawnym skonfigurowaniu urządzenia, gdy ktoś ukradnie lub znajdzie nasz telefon i włoży do niego swoją kartę SIM, otrzymamy SMS-a (na wprowadzony wcześniej numer alarmowy) z numeru „uczciwego znalazcy”.