Aplikacja PayU na aplikacja płatnicza uruchamia się automatycznie, a dostęp do niej jest zabezpieczony kodem PIN. Po zapisaniu karty w swoim koncie PayU można płacić za zakupy jednym tapnięciem.


Dodatkową opcją dostępną w aplikacji PayU jest opłacanie rachunków, np. za media lub telefon. Jest to możliwe po zeskanowaniu zwykłego kodu kreskowego (nie jest do tego potrzebny kod QR). Jeśli rachunek nie posiada kodu, potrzebne dane można wprowadzić ręcznie.

Aplikacja daje także możliwość łatwego doładowania konta telefonu na kartę. Numer telefonu, który chcemy zasilić można wybrać z listy kontaktów lub wpisać ręcznie. Każdą płatność można dodać do listy płatności zdefiniowanych, by następnym razem już tylko użyć gotowego szablonu, a także ustawić dla niej przypomnienie.

Pierwsza wersja aplikacji PayU na iOS i Androida została udostępniona w grudniu 2013 r. Wtedy to PayU i Allegro stworzyły pierwszy w Polsce całkowicie mobilny proces zakupowy – od wyszukania produktu, przez zakup po wygodną i szybką płatność. Dziś PayU udostępnia płatności mobilne we wszystkich serwisach i sklepach, w których można zapłacić kontem PayU i odbywa się to całkowicie automatycznie, bez żadnej dodatkowej integracji.

Co kupują mobilni użytkownicy i za ile?

Użytkownicy aplikacji najczęściej dokonują transakcji zakupowych opiewających na kwoty od 20 do nieco ponad 100 złotych. Dotychczasowy rekordzista wykonał ponad 60 tego typu operacji w ciągu
5 miesięcy. Bardzo popularne są płatności za bilety komunikacji miejskiej. Zdarza się jednak, że użytkownicy aplikacji płacą mobilnie także za znacznie większe zakupy, jednym z przykładów wartych uwagi są np. okna. Najwyższa kwota jednorazowej transakcji wykonanej dotychczas

źródło: PayU

Kan