W końcu dochodzimy do kolejnej funkcji – obsługa multimediów.


Tak jak wcześniej wspomnieliśmy Asus VivoTab Smart oferuje aparat fotograficzny o rozdzielczości 8-megapikseli, wspierany przez dwie aplikacje, które wykorzystywane są do robienia zdjęć czy filmów.


Niestety jakość materiału foto-wideo nie jest na najwyższym poziomie. Pamiętać jednak należy, że mamy do czynienia z tabletem, a nie z aparatem fotograficznym. Aparat dobrze w miarę dobrze odwzorowuje kolory, autofocus odpowiednio dobiera ostrość, a dioda LED pomaga zrobienie czytelnego zdjęcia w niesprzyjających warunkach. Niestety zdjęcia zrobione w ruchu często są rozmazane.

Przykłady zdjęć:

Asus VivoTab Smart - zdjęcia
Asus VivoTab Smart – zdjęcia

Asus VivoTab Smart - zdjęcia
Asus VivoTab Smart – zdjęcia

Asus VivoTab Smart - zdjęcia
Asus VivoTab Smart – zdjęcia

Usatysfakcjonowani będą również mobilni filmowcy – VivoTab Smart oferuje nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości full HD (1920 x 1080). Poniżej przedstawiamy filmik wykonany tabletem.

Zawiedzeni za to mogą być melomani. Głośniki tabletu niestety, pomimo tego, że oferują dźwięk stereo nie grają rewelacyjnie.


Także mikrofon potrzebuje w miarę mocnego głosu, a do tego słabo radzi sobie z tłumieniem szumów otoczenia. Podobnie na niskim poziomie, jest z odtwarzaniem filmów wideo.


Również nie bardzo polecałbym używać ME400CL do zaawansowanych gier mobilnych.


Moim zdaniem ten sprzęt jednak nie do multimediów został stworzony. VivoTab Smart, za to z czystym sumieniem mogę polecić do zastosowań biurowych.


Dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 sprawia, że strony wczytują się błyskawicznie, a uruchomienie wielu aplikacji naraz to żaden problem.


Podobnie pozytywne wrażenie zapewnia bateria o pojemności 6760 mAh. Pozwala ona według producenta na 9,5 godziny nieprzerwanej pracy. W naszych testach tablet, przy standardowym użyciu (przeglądanie Internetu, praca na aplikacjach biurowych) spokojnie pracował przez dwa. Oczywiście korzystanie z aparatu fotograficznego, oglądanie filmów, zabawa z grami – czyli intensywnego korzystania z Internetu i multimediów, mogła wyczerpać jego energię w ciągu jednego dnia. Na Plus można zaliczyć także dobre zarządzaniem energią w trybie spoczynku. Przełączenie go do trybu uśpienia prawie nie wyczerpie baterii tabletu. Dlatego wybierając się na 3-dniową wycieczkę i korzystając z niego w umiarkowany sposób mogliśmy spokojnie odbyć się bez gniazdka elektrycznego.

Na koniec pozostała dodam, że VivoTab Smart sprawdził się, jako towarzysz podróży, wyposażony w mobilną transmisją danych, pozwala na łączenie się z sieciami komórkowymi w technologii LTE. Poniżej test szybkości pracy tabletu w domu, w sieci Plus:


W systemach Windows 8 właściwie nie ma potrzeby całkowitego wyłączania tabletu. Zamiast tego wystarczy przełączyć go do trybu uśpienia. Jeśli jednak chcemy go całkowicie do wyłączyć, to na ekranie startowym, szybko przesuwamy palec do środka od prawej krawędzi ekranu, klikamy opcję Zasilanie, a następnie pozycję Zamknij. Zanim jednak zamkniemy nasz tablet warto wrócić do funkcji „ dotyku”. Naszym zdaniem, to kolejny atut tego urządzenia. Na dotyk reaguje bardzo sprawnie.