LG Zero korzysta z systemu Google znajdziemy, więc tutaj nieco zmodyfikowany interfejs czy grafikę.


Nakładka LG UX 4.0 jest prosta, czytelna i estetyczna. Nie zauważyłem najmniejszych problemów z płynnością działania interfejsu i aplikacji. Jeśli mowa o aplikacjach, sprawdźmy, jakie programy przygotowało dla nas LG. Zasobnik został podzielony, tak jak w starszych wersjach Androida, na zakładkę Aplikacje oraz Widżety. Na szczęście coraz więcej producentów nie przytłacza nas mnóstwem zainstalowanych programów, lecz stawia na minimalizm i wolny wybór. Tak postąpiło również LG, oferując skromny zestaw potrzebnych i ciekawych apek.


Pośród siatki ikonek znajdziemy np. funkcjonalny Menedżer plików, RemoteCall Service – zdalne uslugi serwisowe, a także Quick Memo+ do robienia notatek wzbogaconych np. o odręczne szkice. Jest również aplikacja (All-Backup) – kopia bezpieczeństwa, która sprawi, że nigdy nie stracimy treści zapisanych w telefonie. Z kolei „Chmura” ma ułatwić korzystanie z domowej elektroniki dzięki łatwej synchronizacji multimediów.


Wewnątrz LG Zero (H650E) znajdziemy czterordzeniowy procesor, Qualcomm Snapdragon 410 (ARM Cortex-A53) o taktowaniu 1,2 GHz. Z układem sparowana jest grafika Adreno 306. Producent zastosował tu także 1,5 GB pamieci RAM.


Telefon posiada 16 GB wbudowanej pamięci, z czego dla użytkownika pozostaje ok. 10 GB. Na szczęście smartfon pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji obecnością slotu na karty microSD, zatem pamięć bez problemu możemy rozszerzyć do 2TB. Jak można się domyślać, takie podzespoły przekładają się na przyzwoitą szybkość działania i możliwość korzystania z wielu aplikacji działających w tle. Podczas bardziej intensywnej pracy tył smartfona robi się trochę ciepły, ale wszystko w granicach normy. W AnTuTu H650E zdobył ponad 27 900 punktów.



W LG Zero nie mogło zabraknąć najnowszych modułów łączności. Zaplecze komunikacyjne to między innymi modem LTE (cat.4) oferujący szybkość transmisji danych z prędkością do 150 Mbps, a także bezstykowa technologia zbliżeniowa (NFC). Przeglądanie internetu przy tak ostrym ekranie i wysokim transferze to sama przyjemność, a posłuży nam do tego przeglądarka Chrome lub Internet. Znajdziemy też moduł Wi-Fi 802.11 w standardzie b/g/n, Bluetooth 4.0 LE, oraz nawigacji GPS z A-GPS oraz GLONASS. Ten ostatni znalazł naszą lokalizację naprawdę błyskawicznie, co budzi uznanie. Czułość anteny Wi-Fi jest bardzo dobra.

10 m od rutera
10 m od rutera