Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei: School for Female Leadership in the Digital Age 2023 dla przyszłych liderek UE z rekordową frekwencją mentorów i mentorek

Huawei: School for Female Leadership in the Digital Age 2023 dla przyszłych liderek UE z rekordową frekwencją mentorów i mentorek

W dniach 25-30 czerwca w hiszpańskiej Walencji odbyła się czwarta edycja School for Female Leadership in the Digital Age, zorganizowana przez Huawei. Podczas tegorocznego wydarzenia odnotowano rekordową frekwencję – ponad 100 uznanych ekspertów i ekspertek podzieliło się swoją wiedzą w trakcie intensywnych kursów oraz wykładów z 29 najzdolniejszymi studentkami, wyłonionymi spośród 9000 kandydatek.

Inicjatywa School for Female Leadership in the Digital Age ma na celu wzmocnienie pozycji młodych liderek, aby odgrywały kluczową rolę w prowadzeniu Europy w kierunku inkluzywnej, zrównoważonej cyfrowej przyszłości. Studentki, które zakwalifikowały się do programu, reprezentowały różne dziedziny i dyscypliny naukowe, od biotechnologii po nauki humanistyczne i społeczne. Każda z uczestniczek została wybrana przez niezależne jury i otrzymała pełne stypendium Huawei na udział w inicjatywie. Podczas programu młode liderki miały szansę pogłębić swoją wiedzę na temat kluczowych zagadnień związanych z nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, sieci 5G, rozwiązania IoT i transformacja cyfrowa. Podczas ceremonii wieńczącej tę edycję Berta Herrero, dyrektorka ds. Różnorodności, Równości i Włączenia Społecznego w Huawei Europe, życzyła uczestniczkom sukcesów w karierze zawodowej.

 

Jestem niezmiernie dumna z postępów naszych uczestniczek i podziwiam ich ambicję do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich. Marzenia są jednak tylko marzeniami, dopóki nie zamienimy ich w czyny. Dlatego marzyliśmy o szkole, która umożliwiłaby Europejkom realny wpływ na kształt rewolucji technologicznej i właśnie tu dzisiaj jesteśmy. Jestem przekonana, że wśród naszych uczestniczek są przyszłe premierki, prezeski, wynalazczynie i liderki wszelkiego rodzaju, które będą odgrywać ważną rolę w cyfrowym świecie – powiedziała Berta Herrero z Huawei.

 

W trakcie ceremonii swoje uznanie dla inicjatywy wyraził Marc Angel, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który pochwalił ambicje twórców i uczestniczek programu, wspominając o potrzebie promowania umiejętności cyfrowych i kwestionowania stereotypów. Jego zdaniem zrównoważona, sprawiedliwa, konkurencyjna, sprawiedliwa gospodarka i społeczeństwo wymagają aktywnego zaangażowania kobiet. Również Elisabeth Köstinger, była austriacka minister środowiska, pogratulowała Huawei inicjatywy i życzyła uczestniczkom wielu sukcesów.

 

Jakiekolwiek są wasze pragnienia i cele, podążajcie za nimi z pasją, a osiągniecie wszystko, a nawet więcej niż sobie wyobrażałyście. Moja własna zawodowa podróż rozpoczęła się od podobnego międzynarodowego programu przywództwa, w którym byłam jedną z niewielu kobiet. Dzisiaj to właśnie program Huawei jest waszym punktem startowym – powiedziała Elisabeth Köstinger.

 

Po oficjalnej ceremonii rozpoczynającej School for Female Leadership in the Digital Age uczestniczki oraz eksperci wzięli udział w serii dyskusji panelowych, wykładów i warsztatów, podczas których rozmawiali o wpływie technologii, a także o jej roli w kształtowaniu przyszłości i znaczeniu współpracy na poziomie globalnym. Głos zabrały m.in. uznane ekspertki i mentorki z Polski. Aleksandra Przegalińska, profesorka Akademii Leona Koźmińskiego oraz badaczka Harvard University wygłosiła wykład na temat etyki w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji.

 

Jesteśmy w momencie, w którym sztuczna inteligencja rozwija się bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek wcześniej. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy świetne przykłady tego, jak korzystać z tej technologii. Przed nami jednak wiele nowych wyzwań, ale dzięki odpowiednim pomysłom i regulacjom technologia ta może odmienić nasza przyszłość. Potrzebujemy dzisiaj zarówno poważnej debaty publicznej, ale także waszych produktywnych pomysłów – mówiła Przegalińska.

 

Kilka dni wcześniej, podczas ceremonii inauguracyjnej głos zabrała również profesor Danuta Hubner, posłanka do Parlamentu Europejskiego i była komisarz UE ds. handlu i polityki regionalnej. Podkreśliła między innymi, że przywództwo nie jest celem samym w sobie, lecz ciągłym procesem nauki i rozwoju. Zauważyła, że istnieją dowody na to, że przywództwo kobiet przyczynia się do skutecznego działania w odpowiedzi na potrzeby obywateli, co ma ogromne znaczenie w kontekście cyfrowej transformacji i zapewnienia równych szans dla wszystkich.
Podczas ceremonii wieńczącej tydzień warsztatów i spotkań została również wręczona prestiżowa nagroda „Future

Leader” za wybitny wkład w rozwój programu. Otrzymała ją kandydatka reprezentująca Chorwację, Katarina Grossel Bogdanovic, która dołączyła do grona laureatek poprzednich edycji.

 

Szczegółowe informacje na temat programu School for Female Leadership in the Digital Age można znaleźć na stronie internetowej: europeanleadershipacademy.eu

 

Autor |2023-07-10T12:05:54+02:0010 lipca 2023 12:30|Kategorie: Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile