Globalna marka smartfonów HONOR uzyskała nową punktację od DXOMARK dla flagowego modelu HONOR 20 Pro. Konkurencyjne cenowo urządzenie plasuje się obecnie w pierwszej czwórce rankingu z wynikiem 113 punktów.

Wynik został zaktualizowany w związku z nowym protokołem testu DXOMARK. Wyjątkowe możliwości fotografowania nocą i szerokokątny aparat HONOR 20 Pro były głównymi elementami, które pozwoliły urządzeniu uzyskać wyższą pozycję w rankingu.

HONOR 20 Pro to flagowiec marki, która zapewnia wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Niedrogi smartfon, konkurencyjny wobec znanych marek premium, jest wyposażony w imponujący aparat oferujący najlepsze wrażenia. Cztery kamery, w które jest wyposażony model, obejmują: stabilizowany aparat główny 48 MPixi teleobiektyw 8 MPix, który oferuje 3-krotny zoom optyczny, 5-krotny zoom hybrydowy i 30-krotny zoom cyfrowy. Do tego szerokokątny aparat 16 MPix, który rejestruje szczegóły przy kącie widzenia 117 °, a także dedykowana kamera makro o rozdzielczości 2 MPix uzupełniająca zestaw (choć ten aspekt wykracza poza obecny protokół testowy DXOMARK). Dodatkowo 7-nanometrowy podwójny układ NPU Kirin 980 zwiększa prędkość przetwarzania obrazu i usprawnia pozostałe funkcje, zapewniając doskonałe działanie AI.

 

HONOR 20 Pro został doceniony m. in. za: szybki i dokładny autofocus, szczegółowość w ujęciach zoomu, dopracowane detale i niewielkie straty światła w ujęciach fleszowych. W możliwościach wideo doceniono skuteczną stabilizację, dobre oddanie detali w jasnym świetle i sceneriach zewnętrznych.

 

DXOMARK jest branżowym standardem pod względem jakości obrazu i charakteryzuje się naukowym, obiektywnym podejściem, które umożliwia porównania w szerokim zakresie. Wszystkie urządzenia mobilne sprawdzane przez DXOMARK przechodzą identyczny, rozległy proces. Ogromna gama testów, od cieniowania kolorów zdjęć po stabilność ekspozycji wideo, obejmuje wykonanie ponad 1500 zdjęć i dwóch godzin nagrań. Badania przeprowadzane są zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i rzeczywistych, z wykorzystaniem szerokiej gamy obiektów. Testowaniem jednego urządzenia mobilnego zajmuje się kilkuosobowy zespół, który przez tydzień bada urządzenie pod wieloma kątami.