Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe-Ruszyły płatności zbliżeniowe z IKO w technologii HCE

Ruszyły płatności zbliżeniowe z IKO w technologii HCE

Wystarczy zbliżyć do terminala telefon i już – płatność zrealizowana. W tak prosty sposób mogą od dziś płacić klienci PKO Banku Polskiego dzięki wzbogaceniu aplikacji mobilnej IKO o technologię HCE. To pierwsza z nowości zapowiadanych podczas uruchomienia nowej wersji aplikacji IKO w listopadzie ub. roku.

PKO Bank Polski dostarcza swoim klientom nowoczesne rozwiązania technologiczne, dające im pełne możliwości bankowania przy użyciu telefonu. Chcemy, żeby były one proste i funkcjonalne, a jednocześnie bezpieczne i dostępne w każdym miejscu. Mobilne płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem aplikacji IKO, uruchomione we współpracy z Visa, to kolejny krok w tę stronę – mówi Jacek Obłękowski, wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar detaliczny.

Korzystanie z mobilnych płatności zbliżeniowych w technologii HCE (Host Card Emulation) jest proste. Potrzebny jest telefon wyposażony w moduł NFC, z systemem operacyjnym Google Play. Ostatni krok to wskazanie w IKO, z której karty debetowej lub kredytowej VISA realizowane będą płatności zbliżeniowe. Od tej chwili klient może szybko i bezpiecznie dokonywać płatności przy użyciu smartfona. Transakcje do 50 zł nie wymagają potwierdzania kodem PIN w terminalu płatniczym. Przy płatności powyżej 50 zł konieczne jest potwierdzenie transakcji w IKO, z wykorzystaniem PIN do aplikacji mobilnej. Do realizacji płatności nie jest wymagany dostęp do internetu w telefonie.

HCE można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, czyli w ponad 365 tys. terminali w Polsce. Technologia wykorzystuje chmurę obliczeniową, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na smartfonie. W ten szybki sposób pobierane są dane niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Pracujemy nad udostępnieniem tej funkcjonalności również posiadaczom kart MasterCard – tłumaczy Piotr Helbich,dyrektor Biura Kart i Płatności.

Możliwość mobilnych płatności zbliżeniowych to pierwsza z nowości zapowiadanych na ten rok dla użytkowników aplikacji IKO w PKO Banku Polskim. W kolejnych miesiącach planowane jest wdrożenie kolejnych jak złożenie wniosku o konto poprzez aplikację, przelewy na numer telefonu do osób korzystających z BLIKA w innych bankach, a także logowanie do IKO dzięki wykorzystaniu Touch ID.

Statystyki pokazują, że grono korzystających z aplikacji systematycznie rośnie. Dziś liczba jej użytkowników sięga 450 tys., z czego ponad 200 tys. korzysta z najnowszej wersji, udostępnionej w listopadzie ub. roku. Liczba unikatowych klientów mobilnych w PKO Banku Polskim, w czwartym kwartale 2015 roku wynosiła 1,67 mln i była o 11 proc. większa niż w trzecim kwartale. W każdym tygodniu użytkownicy IKO logują się do aplikacji około miliona razy, dokonując w tym czasie nawet 80 tys. transakcji. Najczęściej są to przelewy na numer rachunku bankowego i numer telefonu, a także wypłaty gotówki z bankomatów.

18 stycznia ruszyła kampania reklamowa aplikacji mobilnej IKO z funkcją płatności zbliżeniowych HCE. Kampania będzie realizowana w telewizji oraz Internecie. Hasło kampanii to „Zrób pierwszy krok do bankowości mobilnej. Ściągnij nową aplikację IKO i obsługuj swoje konto w telefonie”. Za proces planowania i zakupu kampanii telewizyjnej odpowiedzialny jest dom mediowy Universal McCann. Kampania w Internecie została zaplanowana i zakupiona przez interaktywny dom mediowy Value Media, natomiast kreacje do kampanii zostały przygotowane przez agencje DDB oraz OS3.

źródło: PKO Bank Polski

Kan

Autor |2016-01-18T11:44:45+01:0018 stycznia 2016 11:44|Kategorie: HTC, Newsy, Operatorzy, Płatności, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Adam 27 stycznia 2016 w 00:43 - Odpowiedz

    Działa bezproblemowo jak w WBK. Karta w kąt :))

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile