Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Atman w austriackim węźle

Atman w austriackim węźle

Operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej Atman i punktu wymiany ruchu Thinx uruchomił kolejny zagraniczny węzeł dostępowy. Niedługo po podłączeniu do praskiego węzła międzyoperatorskiego NIX.CZ Atman powiększył swój zasięg o mieszczący się w Wiedniu VIX.

Połączenie z VIX nie jest wyprowadzone bezpośrednio z Warszawy, ale z Frankfurtu – z węzła międzyoperatorskiego DE-CIX, którego uczestnikiem jest Atman. Łącze Frankfurt – Wiedeń zwiększyło infrastrukturę sieciową, którą dysponuje operator, o dodatkowe 1057 km. Sumaryczna długość łączy międzymiastowych i międzynarodowych Atmana przekracza w tej chwili 15 100 km.

Wpięcie na przełomie roku do austriackiego punktu wymiany ruchu IP to niejedyna w ostatnich miesiącach aktywność spółki za granicą. Jesienią zasięg sieci światłowodowej Atmana poszerzył się o główny czeski węzeł: NIX.CZ. Jeszcze wcześniej, w pierwszym półroczu 2015, Atman dołączył do ukraińskich węzłów DTEL-IX i Giganet.

Konsekwentnie rozszerzamy zakres działalności o kolejne, istotne z punktu widzenia biznesowego, europejskie węzły dostępowe. Rozwój naszej sieci polegający na przyłączeniu np. do wiedeńskiego Vienna Internet eXchange, oznacza dla klientów Atmana jeszcze szybszy i stabilniejszy dostęp do zasobów światowego Internetu. A przede wszystkim stanowi to bezpośrednią korzyść dla uczestników PWR Thinx, ponieważ z każdym nowo przyłączonym węzłem powiększa się pula operatorów, z którymi mogą swobodnie wymieniać ruch” – tłumaczy Jacek Krupa, Wiceprezes Zarządu ATM S.A.

Atman jest jedynym polskim operatorem obecnym jednocześnie w wielu kluczowych europejskich węzłach międzyoperatorskich. Około 160 uczestników punktu wymiany ruchu zarządzanego przez Atmana może już swobodnie wymieniać ruch IP z deklarującymi open peering operatorami wpiętymi w amsterdamski AMS-IX, wspomniany niemiecki DE-CIX, kijowskie węzły DTEL-IX i Giganet, londyński LINX, moskiewski MSK-IX, bułgarski NetIX z siedzibą w Sofii, praski NIX.CZ bądź wiedeński VIX.

źródło: ATM

Kan

Autor |2016-01-18T12:11:59+01:0018 stycznia 2016 12:11|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.