Smartfon wyposażono w 4,3-calowy ekran z szybką chroniącą go przed zarysowaniami. Ekran Desire 500 potrafi świecić bardzo jasno – dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu z widocznością ekranu nawet w słoneczny dzień. Wyświetlacz ma rozdzielczość (480 x 800 pikseli) przy 217 pikselach na cal (ppi) i wyświetla 16M bogatych, kontrastowych kolorów. Ma czytelne czcionki i przyzwoitą widoczność pod różnymi kątami. Pod ekranem umieszczono tylko dwa klawisze dotykowe: wstecz i home. Nad wyświetlaczem jest oczywiście głośnik, kamera, czujniki oraz dioda.


Na prawym boku Desire 500 znajdziemy przyciski służące do regulacji głośności. Warto dodać, że zrównane z powierzchnią obudowy przyciski są, może atrakcyjne wizualnie, ale nieco mniej wygodne w użyciu, niż te wystające nieco ponad nią.


Na górnej krawędzi producent umieścił gniazdo słuchawkowe mini-jack, przycisk włączania i blokady.

Gniazdo microUSB na dole, Plus dla producenta. Ostatnio producenci eksperymentują z tym, aby złącze to umieszczać w różnych miejscach, nie zawsze z udanym skutkiem i ergonomią (nawigacja GPS) użytkowania.

Z tylu obudowy znajdziemy kamerę główną, z lampą doświetlającą LED, duże logo producenta, lgo producenta technologii BeatsAudio i siatkę głośnika.


Sloty na kartę SIM oraz kartę pamięci microSD umieszczono pod klapkami. Z naszych informacji wynika, że w Polsce będzie dostępna także wersja Dual-SIM.


I tutaj mała uwaga, konia z rzędem temu, kto spróbuje ją otworzyć bez instrukcji obsługi. Dlatego, chociaż początkowo uśmiech zagościł na moich ustach, gdy przedstawiciel HTC w mailu z informacją o wysłaniu telefonu do testów, podał mi link do instrukcji jak należy wykonać tę operację. Klapkę bowiem obejmuje tył telefonu, krawędzie oraz kawałem górnej części frontu obudowy i zdejmuje się ją w dość nietypowy sposób. Ja wszakże po kilku próbach z dostaniem się do środka, chętnie skorzystałem z jego rady. Jak należy to zrobić?

Zdejmowanie tylnej pokrywy

    1. Przytrzymaj pewnie telefon HTC Desire 500, kierując jego przód ku dołowi.
    2. Naciśnij kciukiem jednej ręki środek tylnej pokrywy, a następnie zdejmij pokrywę unosząc ją drugą ręką od dolnego prawego narożnika do góry.


Obudowa wykonana w kolorze fortepianowej czerni, ma swoje wady i zalety. Najważniejszą zaletą jest to, że wygląda bardzo elegancko. Niestety – łatwo się przy tym brudzi i trudno ją wyczyścić. Musimy być więc przygotowani, że nasz telefon będzie bez przerwy pokryty widocznymi odciskami palców, przypominającymi plamy tłuszczu.


Szkoda także, że producentowi nie udało się schować oczka aparatu całkiem w „kołyskowej” obudowie. Kiedy kładziemy telefon na „plecach” i próbujemy na nim pracować w tej pozycji – jest bardzo chybotliwy. Jego punkt oparcia w górnej części telefonu ogranicza się wówczas do wystającej części z szybką chroniącą soczewkę aparatu, narażając ją na porysowanie. Bryła jest dość duża (131.8×66.9×9.9 mm 123 g), ale dobrze wyprofilowana, dzięki czemu świetnie leży w dłoni.