Aby rozpocząć korzystanie z zegarka należy umieścić w nim kartę microSIM z wyłączonym kodem PIN, ze środkami na koncie oraz transmisją danych. Według producenta szacunkowe użycie danych internetowych to ok. 30 MB/ miesiąc w zależności od intensywności użytkowania (odpytywania) zegarka. Tego parametru nie udało nam się sprawdzić z racji, krótkiego użytkowania zegarka.


Natomiast na telefonie rodzica należy wgrać dedykowaną aplikację SeTracker, którą można bezpłatnie pobrać:

  • ze sklepu GooglePaly dla Androida : https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zywx.wbpalmstar.widgetone.uexaaagg10003&hl=pl
  • ze sklepu iTunes dla iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/setracker/id1013700164?mt=8


Konto wystarczy zarejestrować tylko raz. Jeżeli dwoje rodziców chce korzystać z aplikacji wystarczy wgrać ją na 2 telefony i wspólnie korzystać z jednego loginu i hasła.


Niestety już na etapie rejestracji można zauważyć, że tłumaczenie na język polski jest bardzo niedokładne, jakby przerzucone przez translator. Kilka przykładów poniżej:


Pomijając tłumaczenie, to aplikacja sama w sobie jest bardzo intuicyjna i posiada sporo funkcjonalności. Bardzo istotne jest tutaj to, że połączenie z zegarkiem jest przez Internet, więc korzystając z aplikacji należy być podłączonym do sieci. Funkcjonalności aplikacji:

1. Ustaw – Funkcja pozwalająca na konfigurację zegarka. Sama konfiguracja przebiega bezproblemowo i bardzo szybko. Możemy ustawić między innymi:

    a. SOS – główny numer awaryjny do rodzica
    b. Jaki numer może przeprowadzić monitoring głosu
    c. Tryb pracy
    d. Nie przeszkadzać – godziny, w których dziecko np. jest w szkole
    e. Ustawienia SMS – zdarzenia, o których rodzić powinien zostać powiadomiony ( niski poziom baterii, SOS przypominacz, Utrata zegarka )
    f. Kontakty dla dzieci
    g. Książka telefoniczna
    h. Język i czas
    i. Zabezpieczenie
    j. LBS ( włączenie / wyłączenie lokalizacji )
    k. Zdalne wyłączenie
    l. Przywróć domyślny tryb pracy



2. CHAT – funkcja pozwalająca wysłać do dziecka krótkiej wiadomości głosowej ( max 15 s ) lub SMS ( max 15 znaków ) oraz odebrać wiadomości od dziecka. Informacja trafia do zegarka błyskawicznie. Podobnie w drugą stronę. Niestety należy pamiętać, aby aplikacja była ciągle podłączona do sieci, w przeciwnym wypadku wiadomość, którą przesłało dziecko odczytamy dopiero po zalogowaniu do aplikacji:



3. Zdrowie – podgląd ilości przebytych kroków, spalonych kalorii, przebytego dystansu czy ilości obrotów podczas snu . Ta funkcja również działa bez zarzutu.


4. Mapa, Trasa, Strefa – 3 funkcjonalności korzystające z map googla i pozwalające odpowiednio na podgląd położenia zegarka, podgląd przebytej trasy przez dziecko czy wyznaczenie strefy po wyjściu, z której rodzic otrzyma powiadomienie na aplikację. W przypadku ostatniej funkcjonalności należy liczyć się z niedokładnością lokalizacji ( lokalizacja wykonywana jest za pomocą GPS, punktów dostępowych WIFI, BTS (stacji telefonii mobilnej), więc nie jest to funkcjonalność do pilnowania dziecka, czy nadal siedzi w piaskownicy, ale do śledzenia znacznie większego obszaru. Należy też nie panikować po otrzymaniu wiadomości, że dziecko wyszło 2 metry poza strefę, gdyż może nastąpić błąd pomiaru w zależności od miejsca w którym się znajduje dziecko. W przypadku większych miast informacja ta będzie bardziej dokładna niż w przypadku mniejszych miejscowości.


Niestety tutaj pojawił się bardzo duży problem z mapami. Mapy działają w aplikacji najwyżej 3 sekundy po czym pojawia się błąd, który skutecznie przeszkadza w dalszej pracy:


5. Nagroda – bardzo fajna funkcjonalność pozwalająca dodać lub odebrać dziecku serduszko w nagrodę lub jako upomnienie. Również ta funkcjonalność działa bardzo szybko i bez zarzutów:



6. Wiadomości – lista wszystkich powiadomień wysłanych do aplikacji.


7 Sprzęt alarmowe – możliwość ustawienia alarmu / budzika na zegarku :


8. Sprzęt – wywołanie dzwonka w zegarku. Przydatna funkcjonalność jak zegarek zaginie w stosie zabawek.