Urządzenie wyposażono w aparat główny o 5-cio megapikselowym obiektywem z autofocusem. Niestety bez diody doświetlającej.


aplikacja do fotografowania umożliwia oczywiście pełną regulację i możliwość ustawień według potrzeb. Oferuje również gotowe tryby fotografowania: HDR, upiększania (rozmywa delikatnie zdjęcie, aby autoportrety były ładniejsze), panoramy, zdjęć nocnych, usuwania inteligentnego, z uśmiechem oraz animację GIF.


Zdjęcia wykonane na zewnątrz wychodzą dość ładnie nawet przy słabszym oświetleniu. Barwy są ładnie nasycone, a kolory dobrze odwzorowane. Nie jest za to tak pięknie jeżeli zdjęcia wykonujemy w pomieszczeniu przy słabszym oświetleniu – na zdjęciach widoczne są szumy i widoczne są większe ziarna. Praca autofokusa stoi na przyzwoitym poziomie, szybko i bezproblemowo łapie ostrość.




Aparat pozwala na nagrywanie filmów w jakości FullHD (1080) z prędkością 25 klatek na sekundę. Filmy wychodzą przyzwoicie, lecz już najmniejsze drganie będzie widoczne na nagraniu.

Aparat dodatkowy 1,2 MPix wykonuje średniej jakości zdjęcia natomiast dobrze nadaje się do wideokonferencji.

Asus Fonepad 7 umożliwia obsługę kart SIM operatorów komórkowych. Dzięki temu można z urządzenia korzystać jak z telefonu komórkowego, czyli dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe. Można oczywiście włożyć kartę SIM operatora i korzystać z mobilnego Internetu co w połączeniu z obsługą LTE może być dobrym rozwiązaniem. Z uwagi na dość spore wymiary trzymanie tak sporych rozmiarów urządzenia przy uchu do najprzyjemniejszych nie należy, tak już „esemesowanie” to przyjemność sama w sobie. Wielkość ekranu pozwala na swobodne pisanie a w połączeniu z dobrą czułością ekranu daje niesamowitą frajdę z użytkowania. Rozmowy odbywały się bez problemów. Mikrofon bardzo dobrze zbiera głos przez co jesteśmy dobrze odbierani przez rozmówcę. Głośnik od rozmów do najlepszych niestety nie należy. Jest cichy i czasem podczas rozmów ciężko było wyłapać słowa. Trzeba wziąć poprawkę na to że jest to egzemplarz testowy i w nie jednych rękach już był, więc być może jest to wina danego egzemplarza. Miłym dodatkiem jest silniczek wibracyjny znany z telefonów komórkowych. Przy połączeniu przychodzącym mamy oprócz głosu możliwość ustawienia wibracji. Brak jest niestety diody informującej o nieodebranym połączeniu czy nieprzeczytanej wiadomości.


Bardzo dobrym rozwiązaniem jest frontowe umieszczenie dwóch głośników stereo przy górnym i dolnym boku. Dźwięk trafia bezpośrednio do nas, trzymając urządzenie w dłoniach. W połączeniu z dołączoną do zestawu podstawą jest to idealne rozwiązanie przy oglądaniu filmu, teledysków czy słuchaniu muzyki. Głośniki są dobrej jakości i dobrze przekazują dźwięk, lecz mogły by być nieco mocniejsze – głośniejsze.


Wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 3950mAh ładuje się do pełna przez przeszło 4 godziny. Pełne naładowanie pozwala na 4 godziny oglądania filmów przy ustawionej maksymalnej jasności lub 5 godzin przeglądania Internetu. Przy zmniejszeniu jasności wyświetlacza filmy będziemy mogli oglądać prze 7 godzin i tyle samo przeglądać strony internetowe. Przy aktywnej karcie SIM (kilka rozmów i sms dziennie) włączonej karcie sieciowej, sporadycznym, przeglądaniu Internetu i jasności wyświetlacza ustawionej na automatyczny urządzenie wytrzymało spokojnie przez pełne 3 dni co może być dobrym wynikiem. Urządzenie może wytrzymać w trybie czuwania przez tydzień.