Smartfon jest wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz rozdzielczości 480 na 854 pikseli, co przekłada się na dość niskie zagęszczenie 217 ppi. Piksele są widoczne gołym okiem, ale ekran nadrabia to dobrym odwzorowaniem barw oraz szerokimi kątami widzenia. Maksymalna jasność również stoi na przyzwoitym poziomie.


Telefon pracuje na Androidzie w wersji 4.4.2, który został tylko delikatnie zmieniony przez Allview.


Centrum powiadomień, standardowo, z jednej strony wyświetla powiadomienia a z drugiej skróty do potrzebnych funkcji. Z ciekawszych opcji znalazł się tu skrót do licznika danych pakietowych.


Preinstalowane aplikacje obejmują przede wszystkim standardowe programy od Google. Dorzucono także Menedżer plików, Movie Studio czyli prosty edytor wideo, Torch czyli latarkę, oraz nikomu niepotrzebną aplikację Selfcare, która przekierowuje na stronę Allview.


Bardziej przydatny może okazać się antywirus Bitdefender z licencją na 90 dni. aplikacja oferuje m. in. skaner złośliwego oprogramowania, moduł antykradzieżowy czy wskaźnik prywatności, oceniający zainstalowane programy pod kątem posiadanych uprawnień.


Czysty Android wielu przypadnie do gustu, ponieważ zapewnia szybką i bezproblemową pracę. W smartfonie drzemie chipset MediaTek MT6582 z 4 rdzeniami Cortex-A7 1,3 GHz, 1 GB pamięci RAM i układem graficznym Mali-400 MP. Współczesne smartfony z Androidem nie mają już żadnych problemów z płynną, codzienną pracą, i podobnie jest w tym przypadku. E2 Jump nie kazał czekać na wykonanie żadnego z poleceń, a w benchmarku AnTuTu zdobył przyzwoite 19 192 punkty.


Z 8 GB wbudowanej pamięci na start otrzymujemy wolne ok. 5 GB. Pamięć możemy rozbudować za pomocą kart microSD o kolejne 32 GB.