Wraz z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych telefony komórkowe i tablety stały się nie tylko narzędziem służącym do komunikacji i rozrywki, lecz także zarządzania finansami. Organizatorzy plebiscytu Złoty Bankier 2012 przygotowali zestawienie najciekawszych nowinek i usług w polskiej m-bankowości.
Jeszcze kilka lat temu dostęp do konta bankowego za pośrednictwem telefonu nie przyszedłby zwykłemu użytkownikowi do głowy. Dziś papierowe wyciągi i kolejki w oddziale banku odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce przejmują usługi internetowe. Serca „mobilnych” Polaków podbijają natomiast aplikacje pozwalające na kontrolę stanu konta o każdej porze.
Smartfony stanowią już 47 proc. rynku telefonów komórkowych w Polsce (według raportu „Mobile Tracker”), a pakiety transmisji danych oferowane przez wszystkich operatorów czynią korzystanie z usług m-bankowości jeszcze łatwiejszym. Poza dostępem do stanu konta, przez telefon chcemy też dokonywać przelewów elektronicznych lub płatności opartych o technologię near field communication oraz wypłat z bankomatu bez karty.
Banki na potęgę inwestują w nowe technologie – która aplikacja ma najwięcej zwolenników? Według danych Google Play, wśród aplikacji na Androida pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio: mBank, INGMobile oraz BZWBK24 mobile. A który bank oferuje dziś najlepsze produkty dedykowane fanom smartfonów i tabletów? Werdykt wydadzą sami internauci, którzy jeszcze do 4 lutego mogą głosować w plebiscycie Złoty Bankier 2012, wybierając m.in. bank z najlepszą ofertą bankowości mobilnej.
Organizatorzy plebiscytu, PayU SA oraz Bankier.pl, przedstawili na infografice „Polska bankowość mobilna” najciekawsze funkcje oraz usługi bankowe dedykowane tabletom i smartfonom.

źródło: PayU
Kan
Bzdura . Juz ladnych kilka lat temu rozne banki oferowaly
plikacje WAPowskie . W sieci Era mozna bylo doladowac telefony , czy wyslac dowolny przelew tylko SMS majac konto w Inteligo .
Sam jesteś bzdura. Dobre parę lat temu był już internet w telefonie, tylko trudno to nazwać internetem, jak i strony wapowskie, gdzie jeden może bank miał jakąś jedną ograniczoną funkcję bez dostępu do konta. Teraz jest dostęp do pełnych aplikacji, pełnych opcji konta jak w komputerze. A banki preferuję te systemy co klienci. Nie będą tworzyć aplikacji i zabezpieczeń dla niszowych systemów.
*kamyk Po co ta agresja ? Nie majac racji usilujesz zastapic ja chamstwem ? Przeciez w odroznieniu od autora tego artykulu podalem fakty .
Mylisz opinię z faktami. Fakty są obiektywne i bezdyskusyjne, to co Ty napisałeś jest bzdurą, nie to co autor.
*kamyk Kompletnie nie wiesz o czym piszesz . To ,ze mozna bylo juz’dawno miec dostep do swjego konta w niektorych bankach poprzez WAP – to FAKT ,a nie opinia . To ze mozna bylo w niektorych bankach wykonywac niektore operacje za pomoca SMS – to FAKT , nie opinia . W omawianym artykule zauwazylem jedna bzdure , ewdentna niezgodnosc z FAKTAMI . Nie ocenialem go . *kamyk Niestety pogarszasz jedynie opinie o sobie niznajomoscia’FAKTOW.