T65 to telefon, który za niewygórowaną cenę oferuje wiele przydatnych funkcji takich jak GPRS, głosowe wybieranie numerów czy klient poczty. Dzięki temu aparat może być wykorzystywany do bardziej zaawansowanych zadań.

Funkcje i wyposażenie

Dane podstawowe
Ericsson T65 ma wymiary 105x49x21 mm i wagę 94 gramów. Aparat jest niewielki i mieści się w prawie każdej kieszeni. Litowo-jonowa bateria wystarcza według producenta na 300 godzin pracy w trybie standby lub aż 11 godzin rozmowy. W praktyce po ok. 5-6 dniach telefon trzeba ponownie naładować. Jest to dobry wynik. Co ciekawe, bateria jest na stałe wbudowana w telefon. Żeby się do niej dostać, konieczne jest odkręcenie tylnej (dosyć trzeszczącej) ścianki obudowy. W związku z tym zmieniono również sposób montażu karty SIM. Nie znajduje się on już pod baterią, ale umieszczana jest w specjalnej wysuwanej szufladce na górze telefonu. Nowy zestaw składa się z telefonu, ładowarki oraz instrukcji obsługi.

Funkcje i wyposażenie
Od pewnego czasu telefony wprowadzane na rynek przez Ericssona mają coraz więcej funkcji. Tak było z rewelacyjnym T39m czy jeszcze bardziej zaawansowanym T68. Tak jest też w przypadku T65, który choć tańszy od wyżej wymienionych aparatów, oferuje naprawdę wiele.

Jednym z wielu zastosowań T65 jest transmisja danych. Po skonfigurowaniu telefonu (tutaj bardzo przydatna okazuje się funkcja konfiguracji poprzez Internet ze strony producenta) przy użyciu Ericssona można przeglądać strony WAP, pobierać pocztę elektroniczną a także, po dokupieniu kabelka, surfować po Internecie. Podczas testu połączenie było stabilne a szybkość transmisji danych (3x downlink i 1x uplink) była zadowalająca.

Książka telefoniczna T65 mieści 300 wpisów. Taka pojemność powinna wystarczyć większości użytkowników. Do imienia i nazwiska można dodać wiele innych przydatnych informacji takich jak: telefon domowy, telefon do pracy, faks czy adres e-mail. Do kontaktu przypisać można również indywidualny sygnał dzwonka oraz grafikę. Poszczególne numery telefonów można połączyć w grupy. Dzięki tej funkcji podczas wysyłania wiadomości SMS do większej liczby odbiorców wystarczy podać nazwę grupy. Aparat automatycznie roześle wiadomość pod wszystkie numery danej grupy. Grupy przydatne są również wtedy, gdy właściciel telefonu nie chce być uchwytny dla wszystkich. Dostępna w profilach opcja filtrowania połączeń umożliwia wybór zbioru numerów telefonów, z których będzie można się dodzwonić do właściciela. Jeżeli numer dzwoniącego nie jest przypisany do tej grupy, to połączenie nie jest realizowane.

T65 oferuje kilka zaawansowanych funkcji sterowania głosem. W pamięci telefonu mieści się aż 50 poleceń. Komendy głosowe mogą służyć do szybkiego wybierania numerów, zmiany profilu a także do odbierania i odrzucania rozmów. Wspomniane wcześniej profile umożliwiają szybkie dopasowanie telefonu do warunków otoczenia. W zależności od wybranej opcji telefon można szybko przestawić w tryb z włączonym alarmem wibracyjnym lub bez, z głośnym lub cichym dzwonkiem itd.. Do dyspozycji użytkownika jest 7 profili.

Jeśli chodzi o funkcje „rozrywkowe” to Ericsson również ma się czym pochwalić. Poprzez wiadomości EMS do telefonu wgrać można nowe dzwonki i obrazki. Można też, jeżeli komuś wystarczy na to cierpliwości, samemu stworzyć nowe melodie i grafiki. Umożliwiają to wbudowany kompozytor dzwonków oraz prosty programik do edycji obrazków. W telefonie zapisano wiele różnych obrazków posegregowanych w kilku kategoriach. Wyglądają one dobrze zwłaszcza, że wyświetlacz Ericssona pokazuje 4 odcienie szarości. Jeżeli komuś się nudzi, to może zagrać w jedną 4 wbudowanych gier: Biorytmy, E-maze (coś w stylu Pacmana), strzelankę o wiele mówiącej nazwie „Gra” oraz Tetris.
Z innych ciekawych funkcji tego modelu wymienić można kalendarz przypominający o zaplanowanych spotkaniach, wyjazdach, rocznicach, randkach itp. a także program do przechowywania tajnych informacji o nazwie „Pamięć kodów”. W pamięci telefonu zapisać można do 10 zabezpieczonych hasłem ciągów znaków. Mogą to być numery kart kredytowych, hasła dostępu, kody PIN kart bankomatowych itd.
Inne funkcje testowanego Ericssona to już praktycznie standard we wszystkich nowych telefonach: przeglądarka WAP (w nowym standardzie 1.2.1), kalkulator, alarm, stoper, opcje sortowania numerów.