Jesteś tutaj:-, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Targi i konferencje, Wydarzenia-Bogata oferta biznesowa, wartościowe wykłady i mnóstwo atrakcji dla fanów gier – znamy już pełny program konferencji Digital Dragons!

Bogata oferta biznesowa, wartościowe wykłady i mnóstwo atrakcji dla fanów gier – znamy już pełny program konferencji Digital Dragons!

Już niecały miesiąc dzieli nas od kolejnej edycji Digital Dragons – jednej z najważniejszych w Europie konferencji B2B skierowanej do branży gier. Trzonem całego wydarzenia, odbywającego się online 7 i 8 września oraz offline 9 września, będą prelekcje i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z branży. Wśród zaproszonych gości zobaczymy m.in. Davida Jaffe, który pracował przy serii God of War, Darrena Korba – kompozytora muzyki do gier Hades, Pyre i Bastion. Organizatorzy postanowili przybliżyć sylwetki kolejnych prelegentów, których będzie można usłyszeć podczas konferencji.

W tym roku Digital Dragons to ponad 60 rozmaitych i wartościowych wykładów, prelekcji oraz paneli. Pierwszego dnia konferencji na wirtualnej scenie Benjamin Charbit z Darewise Entertainment opowie o tym, jak wraz ze swoim zespołem postanowili udowodnić, że dla małych deweloperów, dysponujących ograniczonym budżetem, istnieje inny niż tradycyjny sposób na stworzenie i dystrybucję wysokiej jakości gry.

 

image processing20210818 29098 1cxx1jo

 

Uczestnicy konferencji będą mogli również przysłuchać się m. in. panelowi dyskusyjnemu poświęconemu perspektywom dla polskiego rynku gier. Eksperci porozmawiają o tym, w jaki sposób Polska stała się jednym z najgorętszych punktów na gamedevowej mapie świata oraz jak utrzymać pozycję kluczowego gracza na globalnej scenie w dłuższej perspektywie.

 

Zaproszeni eksperci to:

 • David Chang (Managing Director w Tyr Advisors),
 • Jason Della Rocca (współzałożyciel Execution Labs),
 • Alexander Champlin (Senior Analyst, Esports w Niko Partners).

 

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od dyskusji na temat przywództwa kobiet w branży gier. Wśród zaproszonych ekspertek usłyszymy:

 • Kate Edwards (Executive Director w Global Game Jam, CEO w Geogrify),
 • Sophie Vo (CEO w Rise and Play),
 • Anę Pohrib (People Ops Manager w Amber),
 • Tainę Ionita (Live Associate Producer w Ubisoft Romania),
 • Andreeę Medvedovici-Per (Executive Director w RGDA, Vice-President w EGDF, współzałożycielka Women in Games
 • Association Romania, BizDev Manager w KillHouse Games).

 

Tego samego dnia zaprezentuje się również ikona wśród twórców gier MMO – Johnny Monsarrat. W panelu na temat gier wykorzystujących technologię AR, takich jak Pokémon GO czy Witcher: Monster Hunter podzieli się wizją rozwoju tego gatunku. Inny ciekawy temat poruszy Martin Mittner z Tiny Hydra. W swojej prelekcji Martin wyjaśni, jak niestandardowe narzędzia mogą pomóc zaoszczędzić dziesiątki godzin pracy i uniknąć wąskich gardeł podczas procesu produkcji gier.

Drugiego dnia będzie miało także miejsce pitchowanie startupów walczących o Złoty Bilet do Akceleratora Digital Dragons. To program dla ambitnych deweloperów spoza Polski i szansa na uzyskanie nawet 70 000 euro na rozwój swojego projektu oraz wejście do programu akceleracji dla młodych studiów deweloperskich z zagranicy. Ogłoszenie laureatów nastąpi ostatniego dnia konferencji.

 

image processing20210818 26918 1bxkpzf

 

Ponadto 8 września organizatorzy zaplanowali wręczenie prestiżowych nagród dla najlepszych polskich i zagranicznych gier. O statuetki wśród lokalnych produkcji powalczy m.in. Cyberpunk 2077, Ghostrunner czy Carrion, a wśród zagranicznych takie tytuły jak The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima czy Half-Life: Alyx.

Trzeci, offline’owy dzień Digital Dragons to wyjątkowa okazja do spotkań na żywo. Zostanie on poświęcony głównie na długo oczekiwany networking i spotkania biznesowe pomiędzy deweloperami, wydawcami, dystrybutorami i innymi profesjonalistami z branży gier. To także szansa na zapoznanie się z możliwościami rozwoju w topowych studiach growych. 9 września organizatorzy zapraszają do Krakowskiego Parku Technologicznego na bezpośrednie spotkania biznesowe. Warto dodać, że liczba biletów na tę część wydarzenia jest ograniczona.

Dodatkowo trzeciego dnia możemy spodziewać się jeszcze trzech paneli dyskusyjnych. Pierwszy z nich dedykowany będzie produkcjom indie i temu, jak pandemia wpłynęła na proces tworzenia gier. Temat przewodni drugiego spotkania to obecność kobiet w branży produkcji gier i w e-sporcie. Ostatni panel tegorocznej konferencji Digital Dragons będzie dotyczył kwestii HR w gamedevie.

 

image processing20210818 29098 126goyi

 

Udział w panelach dyskusyjnych i prelekcjach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji. Osoby chcące umawiać spotkania biznesowe z innymi uczestnikami konferencji oraz wziąć udziału w specjalnym, offline’owym dniu 9 września, powinny zainteresować się ofertą płatnych biletów.

 • bezpłatna rejestracja umożliwi udział online w prelekcjach, panelach, sesjach Q&A, gali wręczenia nagród Digital Dragons, spotkaniach rekrutacyjnych oraz daje dostęp do przygotowanych ofert pracy,
 • zakup biletu w cenie 260 zł – pozwoli na umawianie spotkań biznesowych z uczestnikami wydarzenia,
 • zakup biletu w cenie 386 zł – to dodatkowa możliwość wzięcia udziału w spotkaniu networkingowym w Krakowskim Parku Technologicznym, zaplanowanym na 9 września. Dostępnych jest tylko 150 biletów na Networking Day.

 

Zarejestrować się na wydarzenie można pod tym linkiemAutor |2021-08-18T18:25:07+01:0018 sierpnia 2021 18:25|Kategorie: Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.