Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Afryce

Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Afryce

Afryka stoi obecnie na fascynującym etapie swojej cyfrowej ewolucji. W pierwszym półroczu 2023 roku zaobserwowano dynamiczny wzrost zapotrzebowania na szybki i niezawodny dostęp do Internetu mobilnego, napędzany przez szybką urbanizację, wzrost populacji oraz rosnące zastosowanie technologii cyfrowych w usługach.

Rządy, firmy telekomunikacyjne oraz innowacyjne start-upy na całym kontynencie sprostały temu wyzwaniu, inwestując w infrastrukturę sieciową. Efekt? Znaczna poprawa jakości i dostępności połączeń internetowych.

Ale krajobraz cyfrowy Afryki jest tak różnorodny jak sam kontynent. Podczas gdy niektóre kraje dynamicznie rozwijają się, przesuwając granice możliwości w zakresie szybkości i jakości połączeń, inne borykają się z poważnymi wyzwaniami. Różne czynniki, takie jak polityka rządowa, poziom inwestycji, postęp technologiczny czy umiejętności cyfrowe, odegrały kluczową rolę w kształtowaniu tego krajobrazu, tworząc obraz sytuacji tak złożony, jak i fascynujący.

 

W naszym raporcie podsumowujemy jak prezentowała się jakość i szybkość Internetu mobilnego w Afryce w pierwszej połowie 2023 roku. Przeanalizowaliśmy trzy kluczowe wskaźniki – średnią prędkość pobierania danych, średnią prędkość wysyłania danych i średnią wartość ping.

 

Szybkość pobierania danych: Republika Południowej Afryki (45,04 Mb/s)

Republika Południowej Afryki, dzięki swojej rozbudowanej infrastrukturze i silnemu otoczeniu regulacyjnemu, jest liderem na kontynencie pod względem średniej prędkości pobierania danych, osiągając imponujący wynik 45,04 Mb/s. Maroko, korzystające ze swojej strategicznej lokalizacji i znaczących inwestycji zagranicznych, plasuje się tuż za nim z wynikiem 37,26 Mbps. Togo, mimo że jest mniejszym graczem, poczyniło znaczne postępy, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 35,98 Mb/s.

Na drugim biegunie znajduje się Sudan, który obecnie zmaga się z niestabilnością polityczną i wyzwaniami gospodarczymi, osiągając średnią prędkość mobilnego Internetu na poziomie zaledwie 2,24 Mbps. Kamerun i Somalia, oba borykające się z własnymi wyzwaniami, w tym konfliktami wewnętrznymi i brakami w infrastrukturze, odnotowały prędkości odpowiednio 10,57 Mb/s i 11,14 Mb/s.

Africa download h12023 PL s 1536x1536

 

Szybkość wysyłania danych: Tunezja (14,34 Mb/s)

Tunezja, która kładzie duży nacisk na rozwój technologii informacyjnych i gospodarkę cyfrową, jest liderem pod względem średniej prędkości przesyłania danych, odnotowując średnią prędkość 14,34 Mb/s. Uganda, która doświadczyła gwałtownego rozwoju mobilnych pieniędzy i usług cyfrowych, plasuje się za nią z prędkością 13,48 Mb/s. Mauritius, znany z solidnej polityki i infrastruktury w zakresie technologii informacyjnych, zajmuje trzecie miejsce z prędkością 12,58 Mb/s.

Z drugiej strony, Kamerun, Libia i Sudan, wszystkie borykające się z różnymi wyzwaniami społeczno-politycznymi, odnotowały najniższe średnie prędkości przesyłania danych. Kamerun osiągnął wynik 6,29 Mb/s, podczas gdy prędkość w Libii wyniosła 5,97 Mbps. Najgorszy wynik odnotowano w Sudanie, gdzie średnia prędkość przesyłania danych wyniosła zaledwie 1,17 Mb/s.

Africa upload h12023 copy PL 1536x1536

 

Ping: Togo (19 ms)

Togo, pomimo niewielkich rozmiarów, poczyniło znaczne postępy w poprawie jakości mobilnego Internetu, odnotowując najlepszą średnią wartość opóźnienia sieciowego wynoszącą zaledwie 19 ms. Mauritius i Senegal, z których oba uczyniły technologie informacyjne centralną częścią swoich strategii rozwoju, plasują się tuż za nimi z odpowiednio 20 ms i 21 ms.

Z drugiej strony, Mozambik, Somalia i Sudan odnotowały najwyższe wartości opóźnienia sieciowego. Mozambik wykazał średnią wartość opóźnienia sieciowego wynoszącą 35 ms, Somalia – 36 ms, a Sudan – zdumiewające 62 ms. Kraje te stoją w obliczu szeregu wyzwań, od niestabilności politycznej po braki w infrastrukturze, które wpływają na jakość ich usług mobilnego Internetu.

Africa ping h12023 copy PL s 1536x1536

 

 

Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Afryce – (H1 2023)

 

 

Autor |2023-08-02T09:07:06+02:002 sierpnia 2023 11:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.