Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet stacjonarny, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Taryfy, Wydarzenia-INEA drugim największym dostawcą usług FTTH w Polsce

INEA drugim największym dostawcą usług FTTH w Polsce

INEA jest jednym z niekwestionowanych liderów technologii światłowodowej w kraju. Potwierdza to najnowszy raport UKE, według którego operator zajmuje drugie miejsce wśród dostawców FTTH w Polsce.

Zgodnie z przygotowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej „Raportem o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2019 roku” z usługi dostępu do Internetu na koniec ubiegłego roku korzystało 16,2 mln klientów, z czego nieco ponad 48% to użytkownicy Internetu stacjonarnego. Użytkownicy technologii FTTH stanowili 9,8% wszystkich korzystających z dostępu do Internetu, co oznacza wzrost o 1,6% w porównaniu do 2018 roku. Kolejny rok z rzędu, drugim największym w Polsce dostawcą usług za pośrednictwem technologii FTTH jest INEA, która zwiększyła swój udział rynkowy z 7,1% do 7,7%. Miejsce pierwsze zajął Orange z 29,5%, a trzecie Netia z udziałem 4,8%.

INEA korzysta z udostępnianych przez markę Fiberhost otwartych sieci FTTH, które swoim zasięgiem obejmują obecnie blisko 600 tys. gospodarstw domowych. Docelowo sieci światłowodowe Fiberhost dotrą do 1,2 miliona gospodarstw domowych w kraju, co z pewnością przełoży się na dalszy wzrost popularności usług światłowodowych i zwiększenie liczby klientów korzystających z Internetu światłowodowego INEA.

– Wyniki raportu UKE cieszą, ale też nie są dla nas zaskoczeniem. Od wielu lat inwestujemy w najnowocześniejszą i najszybszą technologię dostarczania Internetu, jaką jest FTTH. Stąd też umocnienie naszej pozycji rynkowej. Jesteśmy również dostawcą najszybszego Internetu w Polsce, zarówno w rankingu ogólnym, jak i dotyczącym samej technologii światłowodowej. Co ważne, mówiąc o tym nie musimy stosować „gwiazdek”, czy mówić, że jesteśmy najszybszym sportowcem wśród aktorów. Po prostu jesteśmy najszybsi w Polsce – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.