Jesteś tutaj:---Potwierdzono, że technologiczne rozwiązanie dla palaczy jest mniej szkodliwe niż papieros

Potwierdzono, że technologiczne rozwiązanie dla palaczy jest mniej szkodliwe niż papieros

IQOS, technologiczna alternatywa dla palaczy, otrzymała w ostatnim czasie status produktu o zmodyfikowanym ryzyku (MRTP). Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), stwierdziła, że podgrzewacz tytoniu stworzony przez koncern Philip Morris, mniej naraża organizm na substancje szkodliwe niż tradycyjne palenie papierosów. FDA przyznała też, że produkt jest “właściwy dla promocji zdrowia publicznego” i mogący przynieść korzyść w skali całej populacji.

To już pewne: IQOS jest mniej szkodliwą alternatywą dla papierosa. FDA po trwających wiele lat badaniach potwierdziło, że ten konkretny podgrzewacz tytoniu wydziela znacznie mniej substancji szkodliwych niż tradycyjny papieros. To oznacza, że technologiczne rozwiązanie okazało się lepsze od tradycyjnych rozwiązań. I choć FDA nie przyznała, że IQOS jest całkowicie pozbawiony ryzyka zdrowotnego dla użytkowników, a najlepszą opcją jest całkowite rzucenie palenia, na pewno fundamentalnie różni się od papierosa.

Najlepiej widoczne różnice widoczne są gołym okiem, bo IQOS w przeciwieństwie do papierosa nie wytwarza dymu. Dzieje się tak, ponieważ w tym wypadku tytoń jest jedynie podgrzewany, a nie spalany. Dzięki temu nie wytwarzane są tak duże ilości szkodliwych dla palacza, ale też jego otoczenia, substancji smolistych.

Na koniec warto też zaznaczyć, że IQOS to pierwsza i jak na razie jedyna na rynku, technologiczna alternatywa dostarczająca nikotynę, której FDA przyznał status produktu o zmodyfikowanym ryzyku. To wszystko za sprawą zaawansowanej technologii i wieluset patentów, nad którymi pracował sztab naukowców i inżynierów w Philip Morris.Autor |2020-08-31T13:48:35+02:0031 sierpnia 2020 13:47|Kategorie: Newsy|2 komentarze

2 komentarze

  1. barrr 31 sierpnia 2020 w 20:46 - Odpowiedz

    u mnie po tygodniu z iqosem zero porannego kaszlu

  2. Andrzej Sikorski 1 października 2020 w 21:48 - Odpowiedz

    Polecam zakupic Iqosa wpisujac ten kod rabatowy OFYP4U6. Można dostac calkiem sporo gratisowych paczek heetsow przy zamawianiu i pozniej po zalogowaniu na iqosclub. I dodatkowo jest rabat na kazdy model iqosa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.