Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Google kończy z zaglądaniem do maili swoich użytkowników

Google kończy z zaglądaniem do maili swoich użytkowników

Gmail od zawsze opierał się na pewnym kompromisie – darmowa, bardzo sprawna skrzynka pocztowa bez spamu w zamian za udostępnienie informacji z e-maili algorytmom reklamowym Google’a. W ten sposób Google mogło wyświetlać odpowiednie do upodobań użytkowników reklamy podczas korzystania z wyszukiwarki, jednak takie rozwiązanie było krytykowane za naruszanie prywatności. W tym roku jednak amerykański gigant zrezygnuje z takiego działania.


Choć Google nie przedstawiło oficjalnego powodu tej zmiany, włodarze firmy przedstawili kilka faktów na temat skanowania skrzynek odbiorczych użytkowników serwisu Gmail. Przede wszystkim z tych działań wyłączeni byli klienci korzystający z biznesowego oprogramowania G Suite. Okazało się jednak, że niektóre z dużych firm i tak rezygnowały z korzystania z Gmaila, decydując się na produkty konkurencji. Google zdecydowało zatem o całkowitym porzuceniu przeglądania maili użytkowników w celu dostarczania spersonalizowanych reklam.

Google nie zamierza jednak w najbliższym czasie rezygnować ze zbierania ogromnych ilości danych o swoich użytkownikach. Wyszukiwania oraz filmy oglądane na portalu YouTube wciąż pozostaną źródłem cennych informacji, które umożliwiają Google przychody z reklam, na których oparty jest praktycznie cały model biznesowy firmy z Mountain View.

Źródło: Bloomberg

TomaszAutor |2017-06-25T21:14:03+02:0025 czerwca 2017 21:14|Kategorie: Internet, Newsy, Rynek|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. nick 25 czerwca 2017 w 21:37 - Odpowiedz

    Google nigdy dobrowolnie nie zrezygnuje ze szpiegowania. Kto i jak to sprawdzi co oni gromadzą? Czy oni wogóle się przejmują zgodami lub nie na szpiegowanie? Wątpię.

    • Bary 26 czerwca 2017 w 08:01 - Odpowiedz

      Wystarczy że zmienią zapis w regulaminie i polityce prywatności. Tak jak masz w windows 10. Wtedy użytkownicy zostaną postawni przed faktem dokonanym albo się zgodzą na szpiegowanie.. hmm.. przepraszam zbieranie danych w celach statystycznych mających poprawić funkcjonalność, albo zrezygnują z usługi. Mogli by wybrać to drugie, jest naprawdę wiele lepszych kont pocztowych niż gmail.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.