Premium Mobile, wirtualny operator komórkowy założony wiosną tego roku, ma pierwszego zagranicznego inwestora. Premium mobile nie będzie tak duży jak Wizz Air, ale wierzę w tę firmę, i chcemy mieć w przyszłym roku 100 tys. klientów – mówi Zoltán Varga, węgierski biznesmen.

Zainwestowałem około 10 mln zł i zostałem znaczącym, choć nie większościowym akcjonariuszem Premium Mobile — z pakietem powyżej 25 proc. — mówi Zoltán Varga.

Zoltan Varga to węgierski przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem w obszarze inwestycji kapitałowych. Był pierwszym zewnętrznym akcjonariuszem węgierskich linii lotniczych WizzAir, w których dodatkowo przez lata pełnił funkcje zarządcze związane z finansami.

Premium Mobile to najmłodszy z operatorów telefonii komórkowej obecnych na naszym rynku. Sieć funkcjonuje we współpracy z Polkomtelem i przedstawia coraz ciekawsze oferty. Operator kładzie duży nacisk na ceny i proste rozwiązania. Twierdzi, że przy małej masie może na siebie zarobić. – Elastyczność łączymy z ofertą bez limitu i dużymi pakietami internetu LTE w najniższej na rynku cenie. Wyszliśmy z ofertą na rynek na początku roku i na razie udaje nam się realizować założenia. Zbliżamy się do granicy 10 tys. klientów. Aby w przyszłym roku mieć ich 100 tys. – mówi Dariusz Chlastawa, Wiceprezes Zarządu Premium Mobile.

Głównym planem taryfowym oferowanym przez Premium Mobile jest Freedom 1. Jest to najtańszy abonament typu „no limit” na rynku. Za 19.90 zł, klienci otrzymują nielimitowane połączenia i SMSy do wszystkich sieci komórkowych, 5GB internetu LTE, elastyczną i bezterminową umowę oraz gwarancję stałej ceny.

Premium Mobile oferuje również taryfy Freedom2 i Freedom3, w których Klient otrzymuje w pełni nielimitowane połączenia, SMSy i MMsy do wszystkich sieci oraz aż 10GB internetu LTE. A to wszystko w cenach nie przekraczających 30zł. Podobnie atrakcyjne są pakiety mobilnego internetu, w których Klient ma nawet 300GB super szybkiego przesyłu LTE co miesiąc.

Premium Mobile nie będzie tak duży jak Wizz Air, ale wierzę w tę firmę, choć większość dotychczasowych projektów MVNO w Polsce poniosła porażkę. Premium Mobile ma specyficzny model biznesowy i wyjątkowo oszczędną strukturę kosztów. I tak jak w branży tanich linii lotniczych, gdzie niepowodzeniem kończy się 90 proc. projektów, ten, kto przetrwa, zarabia. W Polsce działa kilkudziesięciu wirtualnych operatorów, a tylko kilku osiągnęło rentowność. Ryzykuję pieniądze, ale nie przewiduję strat — mówi węgierski inwestor, który dwukrotnie stracił dorobek całego życia.
Na rynku obecnie działa ponad 20 MVNO, ale ich udziały są niewielkie. Zgodnie z danymi Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na koniec 2015 r. operatorzy wirtualni mieli 3,2 proc. udziałów w rynku pod względem liczby użytkowników — i zaledwie 0,7 proc. pod względem uzyskanych przychodów.

źródło: Puls Biznesu

Kan