21 grudnia, po blisko dwóch latach renowacji, Muzeum Olimpijskie w Lozannie zostaniołe ponownie otwarte dla publiczności. Odnowiony obiekt, stanowiący największe na świecie archiwum igrzysk olimpijskich, został wyposażony w najnowsze rozwiązania audio-video Panasonic. W muzeum zainstalowano łącznie ponad 150 profesjonalnych projektorów, monitorów, kamer i telewizorów tej firmy.


Szwajcarskie muzeum przechowuje największe na świecie zbiory poświęcone historii sportu i igrzysk olimpijskich. Przeszło 20-letni obiekt oferuje ponad 1500 eksponatów, materiałów multimedialnych
i audio-wizualnych. Jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Lozannie, którą rocznie odwiedza ponad 200 000 osób. Zamknięcie muzeum na początku 2012 roku dla publiczności pozwoliło unowocześnić obiekt i wyposażyć go w najnowsze technologie, z myślą o zwiedzających oczekujących większej interaktywności zbiorów i rozrywki na najwyższym poziomie. Dzięki temu młodzi widzowie, turyści i miłośnicy sportu będą mogli poznać spuściznę igrzysk olimpijskich organizowanych na całym świecie.


Panasonic w ramach współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i jako Oficjalny Partner Igrzysk od lat dostarcza najwyższej klasy rozwiązań audio-video do obsługi wydarzeń związanych
z olimpiadą. Za pomocą najnowszych technologii firma wspiera największe na świecie wydarzenie sportowe zarówno w obiektach olimpijskich, miejscach transmisji, jak i wśród telewidzów na całym świecie. Dzięki temu fani sportu mają możliwość uczestniczenia w najważniejszych momentach w historii igrzysk.


Podczas ceremonii otwarcia muzeum publiczność będzie miała okazję nie tylko obejrzeć odnowiony obiekt, ale także poznać szeroką gamę rozwiązań Panasonic, począwszy od sprzętu video i profesjonalnych kamer, po telewizory VIERA. Nowo otwarty kompleks został zaopatrzony w ponad 50 profesjonalnych projektorów, ponad 30 monitorów, 5 kamer cyfrowych oraz przeszło 30 kamer dozorowych, które znajdują się zarówno w salach ekspozycyjnych, obszarach przeznaczonych do nauki i strefach dla gości. Tym samym muzeum zyskało dostęp do najnowszych technologii interaktywnych i multimedialnych, rozwiązań projekcyjnych, takich jak technika łączenia obrazów edge blending, czy też zaawansowanych aplikacji wizualnych i dozorowych.

Renowacja Muzeum Olimpijskiego wpisuje się w plan stworzenia całego „miasteczka olimpijskiego”. Zwiedzający będą mogli poznać historię, dziedzictwo i wartości, tworzące dzisiejszy Ruch Olimpijski, którego częścią jest Panasonic.

źródło: Panasonic

Kan