Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-MaxCom pozyska dzięki giełdzie pieniądze na rozwój nowych usług

MaxCom pozyska dzięki giełdzie pieniądze na rozwój nowych usług

Przychody już w tym roku mają skoczyć o 77 proc., a zysk netto – o 178 proc. Wysoka dynamika ma utrzymać się również w kolejnych latach. Dodatkowym motorem wzrostu będą pierwsze na świecie kompleksowe usługi z zakresu telemedycyny na masową skalę.

MaxCom, dystrybutor szerokiej gamy sprzętu elektronicznego i lider krajowego rynku telefonów dedykowanych seniorom, zdecydował się na przeprowadzenie oferty prywatnej akcji i zadebiutowanie na rynku NewConnect (spółka zamierza przejść na rynek główny GPW).

Przeanalizowaliśmy korzyści biznesowe z szybkiego pozyskania finansowania dla naszych projektów poprzez wejście na NewConnect i zdecydowaliśmy się na ten krok. Rozpoczynamy spotkania z inwestorami, którzy chcieliby uczestniczyć w naszym sukcesie. Chcielibyśmy zadebiutować na przełomie I i II półrocza – mówi Arkadiusz Wilusz, Prezes Zarządu MaxCom.

Spodziewane nakłady inwestycyjne spółki mają zamknąć się w 7-8 mln zł. Skokowy wzrost skali działalności będzie możliwy dzięki zwiększeniu kapitału obrotowego, podobnie jak dalsza ekspansja zagraniczna (obecnie eksport do 21 krajów, 20 proc. przychodów) i stanie się wiodącym producentem oraz dystrybutorem telefonów dedykowanych seniorom w regionie.

Już do tej pory dynamicznie się rozwijaliśmy, a dzięki zewnętrznym inwestorom możemy jeszcze przyspieszyć. W naszym zasięgu jest osiągnięcie w tym roku 30 mln zł przychodów, 3,1 mln zł EBITDA i 2,2 mln zł zysku netto. Wobec wyników z zeszłego roku to rezultaty wyższe o 77, 56 i 178 proc. A to dopiero początek – zapowiada Prezes Arkadiusz Wilusz.

Aplikacja na telefony Maxcom
Aplikacja na telefony Maxcom

Poza dynamicznym rozwojem dotychczasowego biznesu, plany inwestycyjne MaxComu zawierają również uruchomienie nowego obszaru działalności i stanie się po raz kolejny rynkowym pionierem. W II półroczu br. spółka zamierza uruchomić usługi z zakresu telemedycyny przy wykorzystaniu telefonii komórkowej, skierowane do masowego klienta. Za pomocą telefonów i prostych w obsłudze przystawek można będzie wykonywać podstawowe badania (m.in. temperatura, ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, poziom natlenienia krwi, badanie EKG), analizować historyczne wyniki, udostępniać je np. lekarzowi czy automatycznie przesyłać do telecentrum, które wychwyci oznaki nieprawidłowości. Więcej na ten temat w artykule: Osobisty pielęgniarz w telefonie komórkowym

System już działa i wkrótce będziemy gotowi do jego komercyjnego uruchomienia. Wierzymy, że atrakcyjność cenowa oraz wartość dla klientów, jaką niesie wraz z naszymi aparatami, zagwarantują sukces naszej nowej oferty. Na niszy, którą zapełnimy, słusznie zależy również operatorom komórkowym – dodaje Andrzej Wilusz, Wiceprezes MaxCom.

źródło: MaxCom

Kan

Autor |2012-04-20T12:34:11+02:0020 kwietnia 2012 12:34|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile