RWE stworzyła protokół komunikacyjny Lemonbeat, który odpowiada na wyzwania Internetu rzeczy. Rozwiązanie zawiera nowy standard języka „Lemonbeat Smart Device Language” – wystarczająco zwięzły, by zastosować go w najprostszych urządzeniach i na tyle elastyczny, żeby sprawdził się w przypadku bardziej skomplikowanych maszyn. Lemonbeat może być wykorzystywany jako całość, natomiast „Lemonbeat Smart Device Language” można łączyć także z innymi protokołami, takimi jak: Bluetooth, WLAN czy Thread. Właśnie ta elastyczność jest kluczem do rozpowszechnienia tego rozwiązania w przyszłości.

Obecnie wiele urządzeń jest w stanie się ze sobą komunikować w ramach Internetu rzeczy, ale nie koniecznie rozumieją one różne języki, w których przesyłane są informacje. Lemonbeat ma na celu wyeliminowanie tego problemu i zwiększenie interoperacyjności urządzeń. Szerokie zastosowanie protokołu umożliwiłoby nieograniczoną komunikację i współpracę urządzeń w ramach Internetu rzeczy.

Internet rzeczy, to jeden z najważniejszych megatrendów wpływających na rozwój biznesu, w tym transformację sektora energii. Większe ujednolicenie komunikacji między urządzeniami znacznie przyspieszy tempo innowacji w tym obszarze” -– powiedział Filip Thon, Prezes RWE Polska i Członek Zarządu RWE Retail. „RWE, wykorzystując doświadczenie związane z projektowaniem systemów automatyki budynków dąży do opracowania wspólnej koncepcji komunikacyjnej dla całego Internetu rzeczy” – dodał Filip Thon

W pierwszej kolejności, RWE, zamierza wprowadzić na rynek chipy i licencje na oprogramowanie, które umożliwią szybkie użycie Lemonbeat. Następnie pojawią się inne produkty.

źródło: RWE

Kan