Dziś przedstawiciele Polkomtelu, operatora sieci Plus, mają ogłosić, że ruszają ze sprzedażą energii – wynika z informacji „Presserwisu”. Nowa usługa ma pojawić się w ofercie marki Plus – dotychczas związanej z telefonią komórkową i Internetem.

W pierwszej kolejności Polkomtel chce sprzedawać prąd klientom z sektora B2B. Później będzie zabiegać o klientów indywidualnych. Bazą do ich pozyskiwania ma być dotychczasowa baza użytkowników sieci komórkowej Plus. Na koniec pierwszego kwartału br. Plus miał 13,8 mln abonentów.

Każdy z trzech największych operatorów telefonii komórkowej na polskim rynku posiada plany zaangażowania się w działalność energetyczną. W lutym tego roku Orange Polska i PGE Polska Grupa Energetyczna podpisały umowę o współpracy. Podobne porozumienie w marcu podpisała także grupa Tauron Polska Energia z T Mobile. W ramach współpracy firmy oferują wzajemnie własne produkty i usługi w swoich sieciach sprzedaży. Dlategom można się było, spodziewać się także aktywności Polkomtela w tym obszarze, ponieważ szeroko rozumiana grupa kapitałowa obejmuje przecież Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Polkomtel chce konkurować z innymi dostawcami prądu przede wszystkim ceną. Korzyści z tej współpracy są obustronne. W odróżnieniu od zmiany operatora telekomunikacji klienci, w szczególności indywidualni nie są przyzwyczajeni do zmian dostawcy energii elektrycznej. Operator zawierając umowę łączącą produkty telekomunikacyjne, ze sprzedażą energii elektrycznej ma nadzieję, że oferując tanią energię połączoną z atrakcyjnym produktem telekomunikacyjnym obniży współczynnik odejść klientów, a marżę będą realizowali na produkcie telekomunikacyjnym. Z drugiej strony dostawcy energii elektrycznej otrzymują dostęp do wielomilionowej bazy klientów spółki telekomunikacyjnej.

Firma telekomunikacyjna nie stanie się oczywiście potentatem na rynku energetycznym i przychody ze sprzedaży energii będzie raczej stanowić tylko pewną część przychodów. Z informacji „Presserwisu” wynika, że sprzedaż energii będzie oferowana jako dodatkowa usługa w ramach pakietów obejmujących telefonię komórkową, Internet i telewizję.
Formalności związane z ewentualną zmianą dostawcy energii mają przeprowadzać w imieniu klientów przedstawiciele Polkomtelu – po tym, jak dany klient przekaże im pełnomocnictwo.

Redakcji „Presserwisu” nie udało się ustalić, z jakimi dystrybutorami energii Polkomtel podpisał umowy.

źródło: Presserwis

Godzina 14:00

Nie potwierdzamy rewelacji presserwisu, nic takiego dziś nie ogłaszamy – skomentowała dla Telix.pl, informację Presserwisu Aleksandra Gieros-Brzezińska
Kierownik Działu Komunikacji Korporacyjnej.

Kan