Vectra oferuje najatrakcyjniejszy dostęp do Internetu stacjonarnego spośród wszystkich
krajowych operatorów. Zgodnie z raportem UKE, Vectra ma najkorzystniejsze ceny za Internet w najpopularniejszych wśród internautów prędkościach 5, 10, 20, 30, 40 i 80 Megabitów na sekundę. Jednocześnie operator testuje łącza światłowodowe doprowadzone do końcowego odbiorcy o przepływności do 10 Gigabitów na sekundę.

Vectra ma obecnie ponad 460 tys. odbiorców internetu stacjonarnego, co plasuje operatora w ścisłej czołówce krajowej. Oferuje Internet w technologii LTE, ma także jedną z najszybszych prędkości dostępnych na rynku 320 Mb/s. Natomiast ceny internetu Vectry są najbardziej atrakcyjne dla wszystkich prędkości, z których najchętniej korzystają internauci – wg ostatnio opublikowanej przez UKE „Analizy cen usług dostępu do stacjonarnego Internetu w Polsce”.

Zgodnie ze swoją strategią Vectra nie angażuje się w wyścig na maksymalne prędkości dostępu do internetu, skupia się na przygotowaniu najlepszych ofert dla tych prędkości, które najlepiej zaspokajają potrzeby Internautów. Jednocześnie dba o stabilność przepływu danych cyfrowych w swojej sieci, systematycznie rozbudowując i unowocześniając posiadaną infrastrukturę technologiczną. Oparta na światłowodach sieć szkieletowa Vectry należy do jednej z najnowocześniejszych w Polsce. – powiedział Rafał Kandziora, szef oferty rynkowej Vectry.

Rozkład odbiorców Internetu stacjonarnego w Polsce:


Ceny dostępu do Internetu stacjonarnego:


Ogólnopolska światłowodowa sieć szkieletowa Vectry ma już zasięg ponad 6.000 km. Stosowana
przez Vectrę technologia EuroDOCSIS 3.0 pozwala w obecnej konfiguracji na siąganie
przepływności rzędu 400Mb/s dla klienta. Niedawno wdrożona w Vectrze technologia LTE wychodzi naprzeciw mobilnym potrzebom Internautów. Jednocześnie Vectra poszukuje i analizuje alternatywne technologie. Jedną z nich jest GPON (Gigabit PON), umożliwiający dostarczanie za pomocą kabla światłowodowego, doprowadzonego do abonenta, przepływności rzędu 10 Gb/s. Obecnie system w standardzie DPoE został testowo wdrożony w Warszawie i działa sprawnie. Umożliwia testowanie sieci z prędkością do 1 Gb/s. Testów dokonują internauci wybrani spośród abonentów Vectry.

źródło: Grupa VECTRA

Kan