Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Operatorzy, Top7-Szwajcaria rozważa wyłączenie streamingu video

Szwajcaria rozważa wyłączenie streamingu video

Rada Federalna Szwajcarii grozi zablokowaniem transmisji strumieniowej wideo w przypadku dalszego przeciążenia sieci telekomunikacyjnych. Sprawa została opisana przez Neue Zürcher Zeitung. Według gazety, w Szwajcarii odbyły się dyskusje pomiędzy rządem federalnym a operatorami sieci w tej sprawie

Rada federalna wezwała do powściągliwego korzystania z usług wymagających dużej ilości danych – w szczególności chodzi o  strumieniową transmisję wideo. Istotne jest, aby zachować wolne zasoby na ważniejsze usługi. W świetle prawa, władze mają możliwość ograniczenia lub zablokowania usług, które nie są istotne z punktu widzenia gospodarki.

Rzecznik Swisccom Armin Schädeli: „Jeśli chodzi o dezaktywację transmisji strumieniowej wideo, mogę powiedzieć, co następuje. W wyjątkowych sytuacjach, Rada Federalna określa usługi, które mają być świadczone przez dostawców usług telekomunikacyjnych zgodnie z art. 47 ustawy o telekomunikacji. Zachowania klientów nie są obecnie przewidywalne  trudniej jest poczynić plany. W związku z tym sieć jest monitorowana dokładniej niż zwykle i podejmowane są działania. „Nie można wykluczyć selektywnego przeciążenia w tej niezwykłej sytuacji w chwili obecnej. Zakładamy, że ludzie w Szwajcarii mają znacznie większą potrzebę wymiany danych ze względu na nadzwyczajną i ciągle zmieniającą się sytuację. Wykonują znacznie więcej, a także dłuższe połączenia telefoniczne – przez sieć komórkową i stacjonarną.”

Wyjątkowa sytuacja w Szwajcarii doprowadziła do szybkiego wzrostu wykorzystania usług telekomunikacyjnych już od poniedziałku. „Prowadzi to do ogromnego wzrostu obciążenia infrastruktury sieci stacjonarnych i komórkowych, co powoduje, że w niektórych przypadkach nie można wykonać połączeń od klientów prywatnych i biznesowych. Dotyczy to zarówno połączeń z sieci komórkowych, jak i stacjonarnych”, powiedział Schädeli.

Swisscom pracuje nad zwiększeniem przepustowości i jednocześnie prosi klientów o odpowiedzialne korzystanie z sieci telekomunikacyjnych. Nadal mogą występować selektywne zatory, „decydującym czynnikiem jest zachowanie ludności”, podkreślił Schädeli.Autor |2020-03-18T20:05:11+02:0018 marca 2020 20:05|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Operatorzy, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.