Test Nokia E66

Dane podstawowe

Nokia E66

Model E66 z biznesowej linii smartfonów firmy Nokia jak nietrudno się domyśleć jest następcą modelu E65. Wyróżniać go ma elegancka obudowa częściowo zrobiona z metalu, a także dwa tryby pracy, służbowy i osobisty. Za pomocą tego urządzenia możemy łączyć się z internetem (Wi-Fi i HSDPA) lub używać telefonu jako urządzenia do nawigacji samochodowej, za pomocą wbudowanego odbiornika GPS. Miłośnicy multimedialnych funkcji znajdą w nim muzyczny odtwarzacz i radio FM, fotografowania aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 MPix.

Funkcje i wyposażenie.

W opakowaniu przysłanym do testów oprócz telefonu i ładowarki sieciowej (Nokia
ac-5) otrzymaliśmy także kabel USB do transmisji danych, kartę pamięci micro SD o pojemności 2GB, płytę CD-ROM, instrukcję obsługi oraz pasek na rękę i futerał skórzanopodobny, czyli standardowy zestaw.

Nokia E66

Porównując do E65, w E51 zmieniono naprawdę wiele elementów. Nie ominięto nawet tak ważnej części jak wyświetlacz, dodając szklaną szybkę na całej szerokości telefonu, sięgająca aż klawiszy nawigacyjnych.

Telefon ma wymiary 107,5 x 49,5 x 13,6 mm, a to oznacza, że jest trochę większa od poprzednika (105x49x15,5 mm). W E66 zastosowano litowo-jonową baterię BL-4U o pojemności 1000 mAh. Taka pojemność wystarczy na 2-3 doby użytkowania. Przy średnio wykorzystywanym urządzeniu: godzina rozmowy dziennie GSM/ HSDPA (do 3,6 Mb/s), a do tego łączenie się z Internetem przez Wi-Fi lub praca z multimediami potrafi znacznie skrócić ten czas. Standardowo producent podaje bardzo optymistyczne i mało realne dane: czas rozmów (maksimum): GSM 7 h 30 min; WCDMA 3 h 30 min, czas gotowości (maksimum): GSM 264 h; WCDMA 336 h.

Nokia E66

Podczas testu udało mi się rozładować baterię w jeden dzień. Na taki wynik złożyło się m.in. wykorzystanie telefonu do transmisji danych (ok. 25 MB) przez Bluetooth, słuchanie muzyki 1,5 h (samej muzyki można słuchać ponad 12 godzin), korzystanie z internetu za pomocą połączenia Wi-Fi przez ok. 30 min oraz napisanie kilku SMS-ów i przeprowadzenie około 10 krótki rozmów. Dodać także należy, że w tym czasie dość intensywnie przeglądałem menu oraz zgromadzone materiały fotograficzne. Jeżeli używamy telefonu do nawigacji, to nieodzowne jest korzystanie z ładowarki samochodowej. W przeciwnym razie po ok.4 godzinach telefon po prostu powiadomi nas, że powinniśmy poszukać ładowarki. W ostatecznym rozliczeniu bateria jest przyzwoita w przełożeniu na możliwości telefonu.

Nokia E66

Nokia E66 z oparta na systemie operacyjnym Symbian OS ver. 9.2, S60 3rd Edition działa naprawdę bardzo szybko. Telefon po włączeniu potrzebuje około 40 sekund (z kodem pin), aby być w pełni gotowy do pracy.

Przy pierwszym włączeniu urządzenia uruchomiona zostaje aplikacja Powitanie. Mamy możliwość wyboru spośród następujących opcji:

 • Samouczek zawiera informacje dotyczące urządzenia i wskazówki na temat jego używania.
 • Transfer – umożliwia transfer z kompatybilnego urządzenia Nokia materiałów, takich jak kontakty i wpisy kalendarza.
 • SettingWizard – pozwala na konfigurowanie różnych ustawień.
 • Operator – umożliwia skonfigurować specyficzne dla operatora ustawienia usług, takich jak MMS, internet, WAP i strumieniowanie oraz pocztę e-mail lub usługi „Naciśnij i mów” (NIM).

Nokia E66

Smartfon obsługuje czterozakresowy moduł GSM/GPRS/EDGE obsługujący szybką transmisję danych HSDPA (3.6Mb/s/384kb/s) oraz oferuje pełną komunikację bezprzewodową Wi-Fi (802.11b/g) i Bluetooth 2.0. Wbudowana przeglądarka internetowa to znane i sprawdzone rozwiązanie, które pozwala w miarę komfortowo przeglądać zasoby WWW.

Nokia E66

Nokia E66

W sieci Era w okolicach Mikołowa, w jadącym pojeździe udało się osiągnąć następujące szybkości: Download 256 kbps / Upload 52 kbps. Stacjonarny test w tym samym miejscu pozwalał uzyskać następujące szybkości: odpowiednio 1966 kbps / 1505 kbps. W przypadku, gdy nie znajdujemy się w zasięgu UMTS to możemy skorzystać z transmisji EDGE lub GPRS (maks. szybkość 296/177.6 kbps). Urządzenie może także pełnić funkcję modemu. Wystarczy je połączyć z komputerem przez Bluetooth lub kabel USB do transmisji danych, aby wysłać i odbierać pocztę elektroniczną oraz łączyć się z Internetem.

W czasie testu telefon oferował bardzo dobrą jakość w trybie głośnomówiącym, podczas rozmów głos był wyraźny i słyszalny nawet w dość głośnym środowisku ruchliwej ulicy.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Książka adresowa w przypadku urządzeń Nokia Eseries jest bardzo rozbudowana. W urządzeniu można zapisywać i aktualizować informacje o kontakcie, takie jak numery telefonów, adres domowy i adres e-mail. Do kontaktu można dodać specyficzny dźwięk dzwonka lub miniaturę zdjęcia. Można też tworzyć grupy kontaktów, z którymi można komunikować się w tym samym czasie, wysyłać do nich wizytówki lub odbierać je z kompatybilnych urządzeń. Kontakty zostały wyposażone w funkcję „podpowiadania”. W celu wyszukania konkretnego kontaktu użytkownik nie musi wchodzić do aplikacji – wystarczy, że zacznie od razu wpisywać na klawiaturze początek nazwy kontaktu, a telefon mu ją dopowie. Ponadto urządzenie automatycznie tworzy znaki głosowe odpowiadające pozycjom kontaktów i porównuje z nimi znaki głosowe wypowiadane przez użytkownika.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Aplikacja „Podpowiedzi głosem” coraz lepiej spełnia swoje zadanie i pozwala na obsługiwanie podstawowych funkcji urządzenia osobom z wadami wzroku przy pomocy lektora. Funkcja po odpowiednim skonfigurowaniu pozwala m.in. usłyszeć informacje o nieodebranych połączeniach, wybrać numer telefonu, usłyszeć bieżącą godzinę lub otwiera się na czas alarmu kalendarza i odczytuje na głos przypisaną do alarmu notatkę. Korzystając z aplikacji Mowa (dostępna tylko w języku angielskim), możemy ustawić język, głos i właściwości głosu używanego do czytania wiadomości.

Nokia E66

Opisanie wszystkich funkcji i aplikacji, jakie oferuje telefon moim zdaniem nie ma sensu, tym bardziej, że w każdej chwili można doposażyć urządzenie z Symbianem w nowe aplikacje, których w Internecie jest całe mnóstwo. Dlatego też skupię się jedynie na wybranych pozycjach, które jak sądzę warte są wymienienia.

Nokia E66

Nokia E66

Odtwarzacz muzyki umożliwia odtwarzanie plików w formatach AAC, AAC+, eAAC+, MP3 oraz WMA. Oprogramowanie odtwarzacza pozwala subskrybować odcinki podcastów. Podcasting to sposób dostarczania za pomocą technologii RSS lub Atom obrazu oraz dźwięku przez Internet. Utwory można grupować w Playlisty i sortować według wykonawców, gatunku muzyki, kompozytorów i albumów. Za pomocą aplikacji Real Player można odtwarzać pliki wideo oraz pliki multimedialne pobierane strumieniowo.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Dzięki obsłudze standardu A2DP muzykę z telefonu można przesłać do stereofonicznych słuchawek Bluetooth. Do słuchania naszych zbiorów audio możemy także wykorzystać zestaw słuchawkowy. W urządzeniu producent zastosował złącze jack 2,5 mm, a to oznacza korzystanie ze standardowego zestawu, prawdopodobnie (w testowanym zestawie go nie otrzymaliśmy) dodawanego w wyposażeniu zestawu słuchawkowego lub dokupić przejściówkę, dzięki której będzie można użyć słuchawek z wtyczką 3,5 mm. Jakość dźwięku zarówno w przypadku dołączonych słuchawek, jak i wbudowanego głośnika nie budzi zastrzeżeń.

Sklep muzyczny Nokia umożliwia wyszukiwanie, przeglądanie i kupowanie muzyki w celu pobrania jej do urządzenia. Aby kupować utwory muzyczne, należy wcześniej się zarejestrować w usłudze.

Nokia E66

Podczas spacerów bądź jazdy autobusem przyda się radio FM, bez RDS-u. Jakość odbioru audycji radiowych zależy od mocy sygnału określonej stacji na danym obszarze. Aby słuchać radia FM w urządzeniu musimy podłączyć do niego zestaw słuchawkowy.

Nokia E66

Aplikacja Dyktafon umożliwia nagrywanie notatek głosowych o długości do 60 min., zapisywanie nagrań jako plików audio i odtwarzanie plików audio. Dyktafon obsługuje format AMR i pozwala nagrać prowadzoną rozmowę.

Aplikacja RealPlayer odtwarza pliki dźwiękowe i pliki wideo, które są zapisane w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci, zostały przesłane do urządzenia w wiadomości e-mail lub z kompatybilnego komputera lub też są przesyłane strumieniowo przez internet. Obsługiwane formaty to MPEG-4, MP4 (bez strumieniowego przesyłania danych), 3GP, RV, RA, AMR i MIDI. Odtwarzacz Flash umożliwia przeglądanie i odtwarzanie interaktywnych plików flash utworzonych specjalnie dla urządzeń mobilnych.

Wbudowany odbiornik nawigacji satelitarnej standardzie AGPS bardzo szybko (do 15 s. w otwartym terenie) łapie pozycję. Wskaźnik GPS w prawym dolnym rogu wyświetlacza wskazuje dostępność i moc sygnału satelitarnego. Dane GPS umożliwiają wyświetlanie bieżącej lokalizacji, znajdowanie drogi do lokalizacji docelowej i śledzenie przebytej odległości.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Na uwagę zasługuje aplikacja Nokia Maps, czyli autorski system nawigacji firmy Nokia. Mapy do aplikacji nie zastąpią nam profesjonalnej nawigacji satelitarnej, ale pozwolą znaleźć wiele interesujących nas miejsc. W aplikacji Mapy można sprawdzać na mapie swoją bieżącą lokalizację, przeglądać mapy różnych miast i krajów, wyszukiwać adresy i inne interesujące miejsca, planować trasy z jednej lokalizacji do innej, a także zapisywać lokalizacje i wysyłać je do kompatybilnych urządzeń.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Można również zakupić licencje na usługi dodatkowe, takie jak przewodniki turystyczne, informacje drogowe lub usługę nawigacji z przewodnikiem głosowym.

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

W oparciu o system GPS działa także zaimlementowana w E66 aplikacja Nokia Sports Tracker. Program monitoruje naszą, sportową aktywność i zapisuje automatycznie w dzienniku ćwiczeń takie informacje, jak prędkość, pokonana odległość i czas.

Nokia E66

Aplikacja Sports Tracker nie jest żadną nowością, o czym wiedzą dobrze użytkownicy smartfonów fińskiego producenta. Warto jednak pamiętać, ze każdy trening możemy sobie porównać z innym użytkownikami za pomocą strony internetowej – sportstracker.nokia.com. Dodatkowo urządzenie posiada preinstalowany program: WorldMate (doskonały kompan każdej podróży).

Nokia E66

Tym urządzeniem można robić zdjęcia w formacie JPEG/EXIF o rozdzielczości do 2048 x 1536 pikseli z automatyczną regulacją ostrości (tzw. autofocus). Dostępne opcje zależą od trybu robienia zdjęć i od ustawionego widoku. Zdjęcie zostanie zapisane w folderze Galeria.

Nokia E66

Menu aparatu nie odbiega wyglądem i funkcjami względem innych symbianowych menu. Na pasku zadań jest szereg różnych skrótów i ustawień, których można użyć przed i po zrobieniu zdjęcia lub nagrania wideo. Sceny ułatwiają wybór właściwego koloru i ustawień oświetlenia w określonym otoczeniu. Ustawienia każdej sceny (automatyczna, użytkownika, portret, krajobraz, noc, portret nocny) zostały dobrane stosownie do rodzaju i stylu otoczenia. Czujnik kamery w E66 nie jest sygnowany logiem Carl Zeiss, ale po odpowiednim ustawieniu zdjęcia mogą być naprawdę zadowalające. Zdjęcia jak na aparat w telefonie mają w naturalne kolory zdjęć i odpowiednią ostrość, która pozwoli zachować je w naszym albumie fotograficznym. W obudowie umieszczono lampę doświetlającą (zasięg ~ 1 m) i lusterko dla autoportretów. Lampa diodowa jednak nie radzi sobie w bardzo ciemnych sceneriach. Tryby pracy lampy: włączona, wyłączona, tryb automatyczny, redukcja efektu czerwonych oczu. Zdjęcia w trybie automatycznym w przykładach.

Kliknij
Przykład zdjęć

Naciśnięcie klawisza ze skrótem Foto-Wideo powoduje prawie natychmiastową gotowość aparatu cyfrowego do rejestracji zdjęć lub filmów.

Możemy również nagrać plik wideo. Format nagrywania plików wideo: .mp4, .3gp; kodeki: H.263, H.264. Nagrywanie wideo z jakością 320 x 240 pikseli (QVGA) do 15 klatek/s, wideo z jakością 128 x 96 pikseli (QCIF) do 15 klatek/s

Video 1: Tutaj
Video 1: Tutaj

Długość nagrania (maksimum): 60 min. Format odtwarzania plików wideo: .mp4, .3gp; kodeki: H.263, H.264 ,Real Video i MPEG-4

Nokia E66

Nokia E66

Nokia E66

Narzędzia biurowe Nokia E66 umożliwiają mobilne prowadzenie biznesu. Pakiet Quickoffice składa się z aplikacji Quickword (współpracuje z programem Microsoft Word), Quicksheet (współpracuje z programem Microsoft Excel), Quickpoint (współpracuje z programem Microsoft PowerPoint) oraz Quickmanager (służy do kupowania oprogramowania). Korzystając z aplikacji Quickoffice, możemy przeglądać dokumenty Microsoft Word 2000, XP i 2003 (*.doc, *.xls i *.ppt).. Używając kreatora e-mail, możemy skonfigurować swoje biznesowe konto e-mail, takie jak Microsoft Outlook lub Microsoft Exchange, a także internetowe e-mail, takie jak Google e-mail.

Nokia E66

Skrzynka odbiorcza jest bardzo rozbudowana i obsługuje zarówno wiadomości SMS, MMS oraz e-mail. Dostęp do poszczególnych folderów jest prosty. Jako bazę naszych szablonów SMS, MMS i E-mail możemy użyć aplikacji tzw. „szybkich notatek”. Funkcja aktywnych notatek umożliwia tworzenie, edytowanie i wyświetlanie różnego typu notatek, takich jak notatki ze spotkania, notatki związane z hobby albo listy zakupów. Do tych notatek można dodawać zdjęcia, a także pliki wideo i audio. Ponadto notatki mogą być dołączane do innych aplikacji, takich jak Kontakty, oraz wysyłane do innych osób.

Nokia E66

Nokia E66

Do narzędzi biurowych możemy zaliczyć także zainstalowane w telefonie czytnik kodów kreskowych i Nokia Multiscanner. Producenci wszelkich reklam, ulotek, prasy itp. mogą pod przykrywką kodu kreskowego zamieścić link do ich e-sklepu. Po sfotografowaniu, a następnie otwarciu takiego „linku” można od razu zakupić towar. Niestety z zamieszczanych ulotek reklamowych tylko raz udało się wydobyć zapisany adres WWW i to po kilku minutach skanowania. Moim zdaniem zbędny gadżet, wcześniej sami ręcznie „wklepiemy” adres interesującej nas strony.

Nokia E66

Po trudach pracy biznesmen może spędzić czas przy polskojęzycznej grze – Raging Thunder, powstałej dzięki współpracy Gamelion ze szwedzką firmą Polarbit. Muszę przyznać, że grafika 3d oraz 40 klatek na sekundę, robią wrażenie. Dużym atutem gry jest możliwość grania w dwie osoby poprzez Bluetooth. Gra jest na tyle rozbudowana, że mamy do wyboru kilka samochodów oraz kilka tras. Dodatkowym plusem, jest także możliwość pobierania dodatkowych tras.

Nokia E66

Autor |2008-08-18T15:06:42+02:0018 sierpnia 2008 15:06|Kategorie: Artykuły, Microsoft, Nokia, Operatorzy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Testy i opinie, Top30, Top7|Tagi: , , , , |80 komentarzy

80 komentarzy

 1. marcin 19 sierpnia 2008 w 14:42 - Odpowiedz

  "Standardowa książka adresowa w przypadku urządzeń Nokia Nseries jest bardzo rozbudowana" nie powinno być Eseries????

  • rcicho 19 sierpnia 2008 w 14:48 - Odpowiedz

   No niezły. Taka rozsuwana Nokia e51 z GPSem i wiekszym wyświetlaczem. Podoba mi się.

 2. swistak 19 sierpnia 2008 w 16:26 - Odpowiedz

  w nowym s60 mialo nie byc ograniczen nagrywania dyktafonem. jak to jest?

 3. Anbit 19 sierpnia 2008 w 18:20 - Odpowiedz

  Dyktafon nagrywa bez ograniczeń. Mam go od prawie miesiąca.Ma on swoje zalety, ale pare wad sie znajdzie.

 4. awistak 19 sierpnia 2008 w 19:22 - Odpowiedz

  ANBIT tak myslalem jak napisales. tylko niech to zmienia z tej recenzji bo niepotrzebnie wprowadzaja w blad

  • Kan 19 sierpnia 2008 w 20:19 - Odpowiedz

   Już zmieniono, przez pomyłkę napisałem sekund zamiast min. Dyktafon pokazuje przy nagrywaniu ograniczenie do 60 minut. Co oznacza, że zapis praktycznie ograniczony jest pamięcią telefonu lub dodatkowej karty pamięci. Andrzej

 5. swistak 19 sierpnia 2008 w 19:23 - Odpowiedz

  anbit jeszcze jedno, jakie wady znalazles narazie?

 6. Anbit 20 sierpnia 2008 w 07:47 - Odpowiedz

  Przede wszystkim bateria. Nie udało mi się więcej używać telefonu bez ładowania jak 2 doby.Pzeważnie ładuje co 24 godziny.Przycisk aparatu nie jest dokładny i jest problem z ustawieniem autofocusa przed zrobieniem zdjęcia.Tomtom nawet z wersją obsługującą wewn gps nie działa. Ale na pocieszenie ma wiele funkcji rewelacyjnych.

 7. tom 23 sierpnia 2008 w 21:53 - Odpowiedz

  działa tomtom i garmin tylko ze tomtom wyłącznie z zewnętrznym odbiornikiem zresztąi tak lepiej kupic zewnętrzny bo wbudowany to gówno jak w każdej nokii.

 8. johnny-18 31 sierpnia 2008 w 09:50 - Odpowiedz

  dziwi mnie to, że producent zdecydował się na umieszczenie karty pamięci pod baterią – to najbardziej niewygodne rozwiązanie z możliwych… Zwłaszcza jak ktoś [np ja] woli włożyć kartę przez czytnik niż podłączać telefon.

 9. Addd 2 września 2008 w 08:36 - Odpowiedz

  Śmiech na sali – mam e66 od 1 miecha – wszystko super działa ! a wew. gps działa bez zarzutów – chyba że się ktoś nie zna na symbianie – to zmienia postać rzeczy – wg jeżeli ktoś chce telefon ze wszystkim a przy tym o małych gabarytach w porównaniu z n95 to niech bierze e66 🙂

  • syllwia 17 października 2008 w 12:16 - Odpowiedz

   dzeń dobry kupilam mężowi telefon o którym mowa w prezęcie mąż często jest za granicą niemcy holandia no i dostaje pełno mandatów z foto zadarów chciałam zapytać czy jest mozliwe ustawienie na gps ostrzegania o zbliżeniu się do fotoradaru na trasie np wrocław hanover .Chciałam zapytać jeszcze o jakąś strone z dokładniejszą instrukcją kozystania z gps poniewaz nie mamy pojęcia jak korzystać ,jak usatwieć traze komplatnie nic proszę o pomoc

 10. E71 woto 2 września 2008 w 21:33 - Odpowiedz

  Witam, a jak sprawuje się klapka, luzy??? Na innych forach czytałem, że niezbyt, a zastanawiam się nad kupnem /sam mam e71/ dla żony, ale trochę te luzy…..????

  • jaro 13 grudnia 2008 w 18:23 - Odpowiedz

   kazda nokia slide ma luzy E66 tez-niestety

 11. vip 8 września 2008 w 10:42 - Odpowiedz

  To jest pojedyncza szyna. Taka jak w E65 – mam właśnie taką 1,5 roku. Żadnych luzów.

 12. Nokia e66 21 września 2008 w 08:39 - Odpowiedz

  Offline oco z tym chodzi?

  Obecnie w telefonie wyskakuje telefon i karta sim. jak przedstawić aby telefon czytał tylko z karty sim:) Z góry dziekuje.

  • endrik 17 lutego 2009 w 13:41 - Odpowiedz

   miałem nokie E65 a obecnie używam nokii E66 i wg mnie tamta miała lepsze rozsuwanie klapki, mniejsze luzy, ale jeśli chodzi o pozostałe bajery to super, szklane przyciski nie zostawiają śladów, nawet kremowanymi palcami obsługiwana, zgrabna, wygodna w kieszeni, z praktycznym etui… dla mnie bomba

 13. zygacz_urs 23 września 2008 w 20:35 - Odpowiedz

  sluchajcie a za nawigacje placi sie jakies pieadze za to ze sie ja uzywa? ja wgralem ostatnio nwigacje Garimna i mi zabiera kase o co chodzi?

 14. sheldon 25 września 2008 w 09:40 - Odpowiedz

  Wyłącz w ustawieniach pozycjonowania w ustawieniach telefonu "wspomaganie GPS". Pobiera on współrzędne satelit przez GPRS, za to płacisz. Bez tego będzie się łączył trochę dłużej, ale za free.

 15. tento 2 października 2008 w 20:54 - Odpowiedz

  dajcie coś więcej na temat nawigacji w tym telefonie jak zrobić i co zrobić żeby nie płacić za korzystanie z map. K

 16. teszowski 14 października 2008 w 14:38 - Odpowiedz

  Kupiłem tydzień temu – póki co jestem bardzo zadowolony. Faktycznie – bateria nie jest rewelacyjna, ale ciągle używam gps-a, wlan itp. 😉 Wcześniej miałem E50 i dopiero teraz widzę, ile ten telefon miał wad 🙂 no i chociaż tam też symbian to różnica w działaniu daje się odczuć po 3 min. używania 🙂 Zdecydowanie polecam.

 17. Raf 21 października 2008 w 20:44 - Odpowiedz

  z ta bateria to niestety prawda, tez jestem lekko

  rozczarowany. przy aktywnym korzystaniu z tel –

  rozmowy, internet, gps trzeba ladowac niemal codziennie

 18. ewelina 5 listopada 2008 w 11:04 - Odpowiedz

  Ja również narzekam na baterię, ale męczy mnie jeszcze klawisz edycji. Nawet nie można napisać normalnie sms-a, bo chcąc włączyć wielkie litery włącza się edycja, której nie można wyłączyć, przez co adresata też nie można zmienić. Chyba, że poprzez wyjście z wiadomości i wejście ponownie. Ale to jest okropnie uciążliwe. Podobnie jest w galerii, menedżeże plików i odtwarzaczu muzycznym. Przypuszczam, że chodzi o oprogramowanie? Macie jakieś lepsze?

  • bartek 22 lipca 2009 w 09:29 - Odpowiedz

   Mimo wgrania nowej wersji oprogramowania pomogła

   dopiero wizyta w serwisie – tam zostało wgrane zupełnie

   czyste oprogramowanie.

 19. M 6 listopada 2008 w 20:46 - Odpowiedz

  Telefon prawie idealny. Ale jest kilka ale…. niedopracowany soft… A najciekawsze – co kilka dni telefon niszczy wszystkie dane, które znajdują się na karcie pamięci. Z kilku folderów tworzy jeden o dziwnych znakach i pozamiatane. Regularnie co 3-4 dni.

 20. Marcin M. 15 listopada 2008 w 17:40 - Odpowiedz

  Hey, mam prosbe do was, macie może jakies linki do stron gdzie by była instrukcja obsługi do noki E66, oczywiście po polsku, z góry wam dziękuje,,

 21. łysy 22 listopada 2008 w 10:55 - Odpowiedz

  Instrukcję możesz znaleźć i pobrac na stronie Noki ,, a jesli zakupisz telefon to bedziesz mial plyte ,,, tam tez jest instrukcja.

 22. Tomi 11 grudnia 2008 w 09:20 - Odpowiedz

  Mam ten telefon okolo miesiaca. Jednak po zakupie mialem porblemy z softem telefon się właczal i wylaczal podczas rozmow jednak zanioslem do serwisu nokii i tam mi naprawili. Czy u kogos z was wysepowala podobna usterka?. Mam jeszcze pytanie apropo baterii czy u was tak samo trzyma 2 , 3 dni? Czasami nawet po 1 dniu jest juz 1 kreska;/. Wylaczylem siec 3G i staram sie rzadko kozystac z takich bajerow jak GPS czy Wi-Fi. Telefon ogolnie jest ok- gdyby nie ta bateria…. Macie moze jakis pomysl zeby bateria trzymała dluzej ?

 23. Tomi 11 grudnia 2008 w 15:44 - Odpowiedz

  I niestety błąd znowu się pojawia podczas rozmow telefon mi sie zawiesza i wyłacza co robic . Please pomozcie … ;/

 24. Mucha 10 stycznia 2009 w 21:01 - Odpowiedz

  U mnie kamera była od razu do niczego a po niecałym miesiącu użytkowania siadła karta pamięci. Zaniosłam do servisu bo na gwarancji i będę czekać trzy tygodnie.

 25. blind 12 stycznia 2009 w 17:30 - Odpowiedz

  A jak wyłączyć to głupie skalowanie zdjęć do mms lub przynajmniej ustawić je na jakiś normalny poziom a nie na ok 20-40 kb i rozdzielczość 640×480 ?

 26. Mucha 12 stycznia 2009 w 18:52 - Odpowiedz

  aby zdjąć skalowanie trzeba wejść w wiadomości i tam trzeba w opcjach znaleźć tryb mms – ustawić go na wolny a zdjęcie – na oryginalny:)

 27. MARCIN m. 12 stycznia 2009 w 20:54 - Odpowiedz

  Ja mam ten tel od miesiąca i szczerze nie miałem z nim żadnego problemu!!! jeste super i kazdy mi go zazdrości:P, no tylko że bateria by mogła trzymac ze dwa dni dłużej, ale przy takich funkcjach i przy takim wyswietlaczu to nie ma co sie dziwić, a po za tym jest ok:D

 28. H92x 11 marca 2009 w 23:47 - Odpowiedz

  Karta wcale nie jest pod baterią. Jest pod obudową, ale wyjmuje się ją bez ruszania baterii – to takie sprostowanie. GPS chodzi fatalnie, zazwyczaj pokazuje mi miejsce o ok. 500 metrów oddalone od tego, gdzie się znajduję, może jest to kwestia tego, że mapy zgrywałem od kumpla z E71, ale wątpię, bo za każdym razem wyskakuje nieco inne miejsce na mapie, ale zawsze oddalone o mniej więcej tyle samo. Ktoś wyżej napisał, że jak się zna na Symbianie to można ustawić… Ma ktoś może np. linka do instrukcji w necie?

 29. pola 25 marca 2009 w 21:36 - Odpowiedz

  czy ktoś wie jak nagrac prowadzoną rozmowę? W poprzednim telefonie, którym była motorola był specjalny przycisk zboku, który się włączało w traklcie odbioru rozmowy,a tutaj???

 30. mozliwy 30 marca 2009 w 17:15 - Odpowiedz

  przesiadżcie się na e51 ty bateria przy wyłączaniu na noc trzyma 9 dni)))

 31. vick 18 maja 2009 w 18:32 - Odpowiedz

  A co z tą nawigacją? jak to działa?jest satelitarna bezpłatna?

 32. piszczyk^3 29 czerwca 2009 w 16:02 - Odpowiedz

  `Porównując do E65, w E51 zmieniono naprawdę wiele

  elementów.’

  Ktoś czyta te testy? 😉

 33. Młody 21 lipca 2009 w 13:08 - Odpowiedz

  E66 – zalety: duzy, czytelny wyswietlacz, dobrze opracowane menu – grafika. Minusy – telefon czesto sie wiesza, gubi grafike, co jakis czas nie potrafi przeczytac karty pamieci.

 34. Wojtas 23 lipca 2009 w 12:44 - Odpowiedz

  Jak wyłaczyć funkcję/opcję 3G w Nokii E66 – pobiera niepotrzenbnie energię i z tego powodu cześciej muszę ładowac komórkę. Z góry dziękuję za wsakzówki.

 35. Eve 9 września 2009 w 11:42 - Odpowiedz

  Oszczędzanie energii

  ja też miałam kłopot z baterią, ale chyba wpadłam na trop :

  Należy wejść

  Narzędzia – Ustawienia – Ogólne – Personalizacja – Tematy – Oszcz.energii – Animacja

  i w tej chwili trzyma mi 4 dni

 36. cycu 10 września 2009 w 17:53 - Odpowiedz

  Wzialem ten telefon w sieci PLAY 4 dni temu przede wszystkim ze wzgledu na nawigacje GPS i udalo mi sie ja uruchomic zgodnie z instrukcja ktora mi dodano do telefonu. wgraly sie jakies tam mapy i nawigacja dziala i nic mnie to jak na razie nie kosztuje. czy tak bedzie zawsze??? i czy jest mozliwosc sciagniecia innych map, np TOM TOM i jak sprawdzic jaka nawigacje mam w tej chwili?

 37. Klaudyna 3 października 2009 w 15:29 - Odpowiedz

  Wiecie może czy jest wersja E66 bez nawigacji?

 38. zwierzak 11 grudnia 2009 w 07:56 - Odpowiedz

  Witam wszystkich użytkowników nokii e66 i proszę o podpowiedź jak uruchomić dyktafon by nagrać rozmowę telefoniczną. Pozdrawiam

 39. Landrynaaa 13 grudnia 2009 w 10:07 - Odpowiedz

  Witam!

  Jestem użytkownikiem Nokii E66 od miesiąca i mam problem z raportami doręczeń wiadomości sms… w ustawieniach mam włączone raporty ale dość dziwnie to działa… mianowicie kiedy wyśle wiadomość o długości jednego sms – otrzymuje raport a kiedy wiadomość jest dłuższa np 2 sms raportu nie mam, osoba otrzymuje moją wiadomość a w mojej skrzynce raportów jest na stałe oczekuje… Wiem że gdzieś musi być jakieś ustawienie tego ale nie moge znaleźć… PROSZĘ O POMOC!

  Dziękuje i Pozdrawiam;-))

 40. marzec 22 grudnia 2009 w 14:07 - Odpowiedz

  Telefonik super! mam go 3 m-ce i jestem bardzo zadowolony~! kupujcie bo warto

 41. Syśka 11 stycznia 2010 w 13:32 - Odpowiedz

  Heyjka, mam pytanie może głupie ale poważnie nie moge znaleźć gdzie są ustawienia wiadomości, bo nie moge wysyłać sms pewnie dlatego, ze mam nr poczty wychodzacej inny niz te który era powinna mieć <help>

 42. syśka 11 stycznia 2010 w 13:35 - Odpowiedz

  … chodzi o centrum wiadomości gdzie to moge znaleźć?

 43. syskaxxsweet 6 lutego 2010 w 12:19 - Odpowiedz

  FAJNIUTKI FON:)

  jutro do salonu po niego:)

  suupppeeerrr…..

 44. robertByd 8 lutego 2010 w 00:32 - Odpowiedz

  Mi tez tel sie podobal do czasu mam go od 26 stycznia i juz jestem ostro rozczarowany slider dostaje luzów mialem poprzednio E65 o niebo lepsze wykonanie, druga sprawa to ta trzeszcząca obudowa i klawisze poprostu można dostać szału używając telefonu. Chetnie bym go zwrocil ale pewnie to jest juz nie mozliwe

 45. Andrzej K. 19 lutego 2010 w 07:31 - Odpowiedz

  Witam. Może jestem gamoń ale nie mogę znaleść gierek, tel. kupiłem w play. Dzięki za podpowiedź.

 46. pawel 22 lutego 2010 w 14:39 - Odpowiedz

  po 1,5 roku korzystania z E65 wiesza sie karta Orange,inna NIE ! co zrobić ?? Mam zamiar kupić na dniach E66 – czy to dobry wybór ?? Pozdrawiam.Pawelek.

 47. zolza 25 lutego 2010 w 15:25 - Odpowiedz

  Witam, gdzie jest ta gra zlokalizowana w tel ? Juz wczesnej szukalam gier w tej nokii ale bez skutku..

 48. rado 3 marca 2010 w 16:43 - Odpowiedz

  witam wie ktoś co mogło sie stać mam nokie od 1,5 roku nie

  moge teraz wysyłać sms WYSKAKUJE TA strzałka że sms

  idzie ale nie dochodzi jeśli wie ktoś co to może być prosze o

  pomoc

  • bela 9 września 2010 w 12:33 - Odpowiedz

   Też tak miałam. Zaniosłam do komisu i mi przywrócili ustawienia fabryczne i już wszystko gra 🙂

 49. Krzysiek 9 marca 2010 w 16:26 - Odpowiedz

  Sprawdź centrum wiadomości SMS

  Moze po ponownym uruchomieniu tel wrzucilo Ci jakies inne, domyslne.

 50. Ryszard Ł 11 marca 2010 w 20:28 - Odpowiedz

  Od kilku miesięcy mam ten telefon i jestem trochę rozczarowany , bo nie tylko biznesmeni mogą go mieć . Wygląd super .Razi mnie , że jest cichy(mp 3 , dzwonki ) przeglądarka zdjęć "żadna " , foto do bani .

  • W-SM 26 lutego 2011 w 22:59 - Odpowiedz

   Ryszardzie Ł! Jak napisano- to jest telefon, a nie zabawka! 😡
   Chcesz przeglądarkę i dobre zdjęcia- kup aparat fotograficzny, a nie telefon! 😛

 51. anettka164 26 września 2010 w 16:36 - Odpowiedz

  jak wylaczyc tryb offline?

 52. maniek7373 13 października 2010 w 12:56 - Odpowiedz

  Telefon jest super
  POLECAM!!!!!!!!!!

 53. anonim 9 listopada 2010 w 21:58 - Odpowiedz

  Hej
  Czytam te wasze komentarze i śmiać mi się chce, co niektórzy to powinni poczytać instrukcje obsługi, a nie zadawać pytania gdzie to, gdzie tamto jakbyście poczytali to byście wiedzieli !!! ale lenistwo oczywiście lepsze i lepiej marnować czas w necie

 54. gawlik182 9 listopada 2010 w 22:15 - Odpowiedz

  cena telefonu używanego „340 zł ,ang menu bez simlocka” z gwarancja nie zarejestrowany jeszcze w „LG” na swoim menu „LG” i mam ideał i ma 5Mp wifi i dużo więcej jeśli mowo oczywiście o kf900 bo widzę ze rożnie to na forum

 55. Jazon 11 listopada 2010 w 08:50 - Odpowiedz

  Witam ma pytani chcę zakuppic ten tel ale czytałem że bateria to poraszka jak jest faktycznie ?

 56. Jeffuś Hardy 11 listopada 2010 w 09:35 - Odpowiedz

  fajna komóreczka fajne ekrany zaj….e widgety i ma niezłe zdjęcia jeden minus cienkie mp3 😉

 57. egon 8 grudnia 2010 w 22:02 - Odpowiedz

  siema czy ktos wie czy ten telefon obsluguje gg?

 58. firma_JP 8 grudnia 2010 w 22:08 - Odpowiedz

  kolego też mam ten problem bo te głośniki są bardzo cihe i niewiadomo jak je podgłośnic z góry dzienki za pomoc

 59. firma_JP 8 grudnia 2010 w 22:08 - Odpowiedz

  kolego też mam ten problem bo te głośniki są bardzo cihe i niewiadomo jak je podgłośnic z góry dzienki za pomoc

 60. firma_JP 8 grudnia 2010 w 22:09 - Odpowiedz

  kolego też mam ten problem bo te głośniki są bardzo cihe i niewiadomo jak je podgłośnic z góry dzienki za pomoc

 61. fon3g 8 grudnia 2010 w 22:29 - Odpowiedz

  telefon jest super żadnych wad ukrytych

 62. suxs 9 grudnia 2010 w 06:34 - Odpowiedz

  Twoja ortografia też się psuje :lol

 63. Ewunia 9 grudnia 2010 w 06:59 - Odpowiedz

  Hej.Ja też mam nokie 2730 i mam problem z ustawieniem zegara,otóż czas ustawiony mam dobrze ale sms jak dostaję to jest o dwie godziny do przodu,bo np jest godzina 6 i dostaję sms i z godziną 8 i za nic mi się nie ustawia,nie wiem jak to rozgryść.Może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić? 🙁

 64. luk 9 grudnia 2010 w 08:38 - Odpowiedz

  telefon ten posiada system Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 i procesor ARM 11 434 MHz processor a Xperia Android OS 1.6 (Donut), upgradable to Android 2.1 (Eclair) i procek Qualcomm MSM7227 600MHz. Nokia jest większa i ma wiekszy wyświetlacz 360 x 640 pixels, 3.2 cale a SE ma 240 x 320 pixels, 2.55 cale

 65. dzioucha 9 grudnia 2010 w 09:10 - Odpowiedz

  piękna…. 😳

 66. stefan 3 kwietnia 2011 w 18:23 - Odpowiedz

  BATERIA trzyma 1 dzien, duzo sms duzo rozmow ale po cos ta bateria jest.

 67. laleczka1234 19 czerwca 2011 w 15:37 - Odpowiedz

  mam pytanie wiecie może jakie są tytuły melodii w Nokii E66 pisać będe bardzo wdzięczna:)

 68. lady 19 czerwca 2011 w 16:00 - Odpowiedz

  niestety… ten telefon nie spełnił moich oczekiwań…. winą jest to, że po roku normalnego użytkowania… po prostu się wyłączył! i oczywiście nie chciał włączyć… :/ był już 2 razy w serwisie… i jak go wyłączę to mam problemy z ponownym włączeniem telefonu… niestety… teraz chyba kupię jakiś inny telefon bez ekranu dotykowego… bo bardzo się zawiodłam…

 69. Sandra 21 kwietnia 2012 w 15:43 - Odpowiedz

  Cześć mam ta nokie ale mam problem z wyłaczeniem wifi jak wylaczyc ?

 70. mario 21 kwietnia 2012 w 15:49 - Odpowiedz

  potrzebuje pobrac dyktafon bo ten co pobralem przy odsluchiwaniu nie ma dzwieku -pomocy dajcie link do pobrania

 71. STANLEY 20 czerwca 2012 w 07:20 - Odpowiedz

  E66 – MAM PROBLEM Z WYŚWIETLACZEM – JAK WYŁĄCZYĆ DATĘ I GODZINĘ BO NIE MA OPCJI UKRYJ CZY COŚ TAKIEGO I JAK PRZEŁĄCZĘ PEŁNY EKRAN TO TEŻ NIC SIĘ NIE ZMIENIA I ZDIĘCIE JEST OD GÓRY OBCIĘTE I JEST DA P………. DATA I GODZINA CZY JEST JAKIŚ SPOSÓB NA TO PROSZĘ O POMOC .

 72. Adrian 2 października 2012 w 18:36 - Odpowiedz

  jak wylaczyc tryb offline

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile