Dekodery oferowane przez firmę Cyfrowy Polsat przyzwyczaiły nas przede wszystkim, do jakości wykonania i poprawnej stylistyki. Nie inaczej jest w przypadku opisywanego modelu. EVOBOX PVR już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie odbiornika z wyższej półki.


Mając na uwadze aktualne trendy w aranżacji wnętrz, Cyfrowy Polsat przełamuje surową czerń i wprowadził na rynek dekoder w wersji black&white. Gładka powierzchnia, geometryczne kształty i prawie niewidoczne przyciski czy logo – oto zalety testowanego sprzętu. Tego dekodera nie trzeba chować, gdyż świetnie będzie się prezentował w każdym pomieszczeniu. Solidna, plastikowa obudowa, z otworami wentylacyjnymi zapewnia dobrą ochronę i chłodzenie elektroniki. Konstrukcja jest na tyle przemyślana, że nie ma problemu nadmiernego nagrzewania się urządzenia.


Na przednim panelu znajdziemy minimalistyczny wyświetlacz, który dyskretnie informuje o trybie pracy. Będzie on podobał się użytkownikom, którzy nie lubią nocnej „iluminacji”.

EVOBOX PVR (panel dotykowy)

    1. Gniazdo USB umożliwiające podłączenie pamięci zewnętrznej typu pendrive lub dysku USB

    2. Wyświetlacz LED – w stanie uśpienia wyświetla aktualny czas, w trakcie pracy numer kanału lub czas audycji

    3. Dotykowy przycisk „w górę” (+ kanał)

    4. Dotykowy przycisk „w dół” (– kanał)

    5. Dotykowy przycisk „w lewo” (+ głośność)

    6. Dotykowy przycisk „w prawo” (– głośność)

    7. Dotykowy przycisk włączania/wyłączania dekodera

      W polu przycisku znajduje się kolorowa sygnalizacja świetlna stanu pracy dekodera:

      • kolor zielony – dekoder w trakcie uruchamiania
      • kolor czerwony – sygnalizuje stan uśpienia (w tym stanie wyświetlacz LED jest włączony)
      • kolor niebieski – dekoder w trakcie nagrywania audycji
      • kolor biały – sygnalizuje stan czuwania (w tym stanie wyświetlacz LED jest wyłączony).

Niektórym może przeszkadzać frontowe umiejscowienie gniazda USB, ale ja do nich nie należę. Wolę mieć wygodny dostęp, niż estetycznie ukrywać pendrive’a, czy dysk zewnętrzny z tyłu urządzenia. Rozumiem jednak estetów, którzy preferują chowanie wszelkich akcesoriów.


EVOBOX PVR (widok podłączeń)

    1. Wejście SAT 1 do podłączenia pierwszego sygnału satelitarnego (sygnał wymagany do używania dekodera)

    2. Wejście SAT 2 do podłączenia drugiego sygnału satelitarnego

    3. Cyfrowe wyjście optyczne audio S/PDIF OUT

    4. Analogowe wyjście audio (mini Jack 3,5 mm)

    5. Wyjście wideo HDMI do podłączenia telewizora (połączenie wymagane do używania dekodera)

    6. Interfejs sieciowy LAN (RJ45) (połączenie rekomendowane do rozszerzenia funkcji dekodera)

    7. Wejście zasilania DC IN 12 V (połączenie wymagane do używania dekodera)


Na prawej stronie obudowy znajduje się gniazdo, w którym umieszczamy kartę dostępu warunkowego jest niezbędnym elementem dekodera, przypisanym do danego dekodera. Bez karty umieszczonej w dekoderze nie jest możliwe korzystanie z urządzenia.


Pilot zdalnego sterowania.

Dekoder EVOBOX PVR sprzedawany jest wraz z pilotem. Jest to moim zdaniem udana konstrukcja zapewniająca komfortową obsługę odbiornika. Wykonany został z dobrej jakości materiałów, przyciski posiadają odpowiedni rozmiar i bardzo łatwo się naciskają. Nie mamy też uwag, co do ich rozmieszczenia, które jest bardzo czytelne i intuicyjne. Szczegółowy opis funkcji i klawiszy pilota dostępny jest w menu dekodera: MENU => STREFA ABONENTA => POMOC. Kolejnym atutem tego pilota jest jego zasięg i siła działania, sygnał dociera do tunera nawet z odległości 6m. Rozmieszczenie przycisków jest bardzo intuicyjne, wszystkie funkcje zostały czytelnie opisane, tak więc korzystanie z nich nie będzie stanowiło dla nikogo problemu. Klawisze kierunkowe (w lewo / w prawo, góra/dół) umieszczone dookoła klawisza OK są niezbędne w trakcie procesu pierwszej instalacji, który rozpoczyna się automatycznie przy pierwszym uruchomieniu dekodera. Klawisz Ustawienia uruchamia menu, które zawiera konfigurację techniczną dekodera oraz przydatne informacje diagnostyczne.