Smartfon marki Blaupunkt posiada zaokrąglone aluminiowe plecy, z eleganckimi wstawkami, które nadają mu charakteru. Wykonana ona jest, jak na ten segment bardzo starannie. Nic nie trzeszczy, wszystko jest dobrze spasowane. Telefon bardzo pewnie leży w dłoni, nie jest ani za duży, ani za mały.  Estetyka to rzecz gustu, ale konstrukcja SL02, zwłaszcza z modną szampańską obudową, może się podobać, zwłaszcza płci pięknej.

Blaupunkt SL02 zamontowano 5 calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości HD (720p) i gęstości pikseli na poziomoe 294 ppi – standard tanich konstrukcji. Warto zaznaczyć, że bardzo szybko się ono palcuje, co estetów z czasem może irytować. Telefon otrzymałem do testów, więc nie sprawdzałem jego wytrzymałości na rysowanie. Jak już wcześniej napisałem, w zestawie otrzymujemy folię, która po zamontowaniu nie przeszkadza w użytkowaniu telefonu.  Zarówno kontrast, jak i nasycenie barw jest dobre. Kąty widzenia są niestety tylko poprawne. Zastosowany w modelu SL02 panel dotykowy obsługuje multitouch, ale mógłby być nieco bardziej czuły. Zdarzało mi się, że musiałem powtórzyć polecenie, bo smartfon nie reagował na dotyk. Co do widoczności w słońcu, to niestety nie mam dobrej wiadomości, po prostu dla komfortowej obsługi warto stanąć w cieniu. Blaupunkt SL02 radzi sobie z odtwarzaniem filmów z YouTube, w rozdzielczości Full HD. Płynność jednak nie jest zadowalająca. Bez problemu za to odtwarza filmy o niższej rozdzielczości, a i z przeglądaniem Internetu nie ma problemu. Smartfon wyposażono w standardowy Androidowy odtwarzacz multimediów. Co prawda jego design jest bardzo prosty, ale dlatego jest też funkcjonalny.

Nad ekranem znajduje się głośnik. Obok niego patrzy na nas oko kamerki do wideorozmów o rozdzielczości 5MP, wspierany fleszem LED. Głośnik w trakcie rozmów spisywał się raczej bez zarzutu. Obaj rozmówcy dobrze rozumieli się podczas testu akustyki. Pod ekranem umieszczono 3 sensoryczne przyciski, widoczne po wybudzeniu ekranu.

Na górnym zainstalowano wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz, chyba niezbyt fortunnie dla nawigacji samochodowej, złącze USB, służące do przesyłania danych oraz ładowania telefonu. Złącze USB nie jest w standardzie USB/OTG (On-The-Go), więc nie podłączymy do telefonu myszki czy pendrive’a.

Jeżeli chodzi o głośnik multimedialny, to znajdziemy go na dolnej ściance. Głośnik graj donośnie i nie brzęczy nawet, po ustawieniu głośności na poziom maksymalny.  Jakość muzyki, która się z niego wydobywa, to standard, w tej klasie telefonów – posłuchać można, ale dobrych słuchawek nam nie zastąpi.

Ulokowanie przycisków na bocznych krawędziach nie odbiega od normy. Po stronie lewej znajdują się przyciski poziomu głośności i przycisk „Power”. Natomiast po lewej znajduje się szufladka na karty SIM (slot hybrydowy), więc rozbudowa pamięci wiąże się z rezygnacją drugiej karty SIM. Tylny panel został wykonany z aluminium, który jest przyjemny w dotyku i chłodny, a do tego niepodatny na odciski palców. Tylna pokrywa telefonu mieści, co ważne niewystający, ponad obudowę aparat fotograficzny z diodą LED.