Blaupunkt SL02 wyposażony został w chipset MTK6580A, wyprodukowany przez tajwański koncern MediaTEK, taktowany z częstotliwością 1,3 GHz. Procesor ten wspiera układ graficzny GPU Mali Mali-400 i 1 GB pamięci RAM. W SL02 dostaniemy małą pojemność pamięci – 8 GB, z tego dla użytkownika pozostaje ok. 4 GB. Przestrzeń tą łatwo zapełnić instalując kilkanaście dużych aplikacji bądź klika obszernych gier, więc dodatkowa karta microSD jest niemal koniecznością.

Z technikaliów to tyle, a praktyka? Nie jest to demon prędkości, a wydajnościowo smartfon jest w stanie obsłużyć mniej wymagające gry – te topowe mogą powodować lagi.  1 GB wystarcza na przełączanie się pomiędzy codziennymi aplikacjami, natomiast nie mamy, co marzyć o tym, że pogramy w „ciężkie” tytuły. Mimo wszystko smartfon, pod względem wydajności daje sobie radę przyzwoicie i może służyć do podstawowych zastosowań.

Dla lubiących cyferki wyniki benchmarków poniżej:

 

Szeroki zakres funkcjonalności smartfonu, częściowo dzięki systemowi operacyjnemu Android 7.0 zweryfikowanemu przez Google, może zostać rozszerzony o dodatkowe programy i aplikacje, nie zaburzając stabilności urządzenia. Producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu.

Telefon dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Smartfon obsługuje szybki transfer danych 3G, posiada również moduły Bluetooth i  WiFi 802.11 b/g/n. Nie zabrakło też wsparcia dla GPS (z A-GPS). Jeśli chodzi o podstawową funkcję, czyli łączność, nie mamy nic do zarzucenia. Nie mieliśmy problemów z przerywaniem połączeń w sieciach komórkowych, lub zanikającym sygnałem (chyba, że zależało to od otaczającej nas infrastruktury). Słabiej trochę radził sobie moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi. W miejscach gdzie konkurencja zazwyczaj miała trzy kreski na testowanym smartfonie, wskaźnik ledwo wyświetlał jedną. Nie była, to jednak zbytnia uciążliwość w codziennej pracy z telefonem.  Dobrze zaprezentował się też GPS. Nie sprawia on jakichkolwiek problemów, a ze względu na darmowe mapy jest bardzo przydatny, nie tylko dla kierowcy.