Artykuł sponsorowany

Wybór telefonu na kartę dla dziecka ma sporo zalet. Po pierwsze, takie rozwiązanie ułatwia naukę właściwego zarządzania pieniędzmi. Po drugie, jest też treningiem samodzielności: dziecko może doładowywać konto online lub kupować zasilenia w sklepie. Po trzecie, rodzic zyskuje właściwą kontrolę nad wydatkami. Po czwarte, dziecko może zmieniać swoje usługi zgodnie z potrzebami rosnącymi wraz z wiekiem. Ale jaki telefon i ofertę na kartę dla dziecka wybrać, by zadowolone było i ono, i jego rodzic?

Telefon na kartę dla dziecka – jaki powinien być?

Zastanawiając się nad tym, który model telefonu na kartę dla dziecka będzie najlepszy, nie trzeba skupiać się na określeniu „na kartę”. Nie ma to bowiem większego znaczenia. Każde urządzenie, które nie będzie wzięte wraz z umową abonamentową, może działać na doładowania. Na co zatem zwracać uwagę, szukając telefonu dla dziecka?

  • Rozmiar – smartfon dla dziecka powinien mieć na tyle duży ekran, by jego obsługa była wygodna. Oznacza to również, że nie może być zbyt duży: musi odpowiednio leżeć w dziecięcej dłoni. Przekątna ekranu nie powinna więc przekraczać 6 cali.
  • Wytrzymałość – dziecięce telefony muszą często znosić sporo upadków, zalania czy zasypywanie piaskiem. Warto zatem zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonana obudowa smartfonu, a także na jego klasę odporności na wodę oraz pył (normę IP). Bardzo wysokim standardem jest IP68. Warto też pamiętać o dokupieniu szkła hartowanego na ekran oraz ochronnego, a przy okazji ozdobnego etui.
  • Bateria – w temacie wytrzymałości telefonu na kartę dla dziecka istotne jest również to, jak pojemna będzie bateria. Im więcej mAh (miliamperogodzin), tym lepiej. Dla przykładu ogniwo o pojemności 5000 mAh pozwala na ok. 8-9 h aktywnego używania smartfonu.
  • Pamięć – RAM i ROM, obie: im większe, tym lepiej. RAM to pamięć operacyjna, od której zależy to, jak płynnie będzie działał telefon dla dziecka. Z kolei od pamięci wewnętrznej ROM: ile aplikacji czy multimediów pomieści smartfon. Według obecnych wymagań aplikacji różnego rodzaju minimalny RAM to 4 lub 6 GB, a ROM: 64 lub 128 GB.
  • Aparaty – jeśli dziecko chętnie nagrywa zabawne filmiki lub robi sobie zdjęcia z rodziną czy przyjaciółmi, to warto wybrać smartfon z dobrym aparatem do selfie oraz tylnym. Obecnie wybór jest naprawdę duży, najlepsze telefony mają po kilka obiektywów w tylnej części. Nawet budżetowe modele mogą pod tym względem zaskoczyć!

Istotna jest również oferta na kartę dla dziecka

Nie mniejsze znaczenie od wyboru modelu smartfonu będzie miało postawienie na odpowiednią ofertę na kartę dla dziecka. Zastanawiając się nad wyborem sieci, warto postawić na operatora, z którym maluch będzie mógł doładowywać swoje konto online czy sprawdzać szczegóły swojej oferty w aplikacji. To w końcu pokolenie apek!

Ciekawą opcją jest tutaj oferta Orange – dla dzieci znajdzie się sporo odpowiednich taryf i wygodnych usług. Operator nie tylko oferuje aplikację Orange na Kartę oraz zasilenia konta przez internet, ale też takie rozwiązania, jak Autodoładowanie. Jest tym, co sugeruje nazwa: z usługą smartfon doładowuje się sam, według ustalonych parametrów.

Co więcej, telefon na kartę w Orange daje możliwość bezpłatnego założenia Kontroli Rodzicielskiej. Usługa filtruje treści nieodpowiednie dla osób poniżej 18. roku życia, co zwiększa ochronę dziecka w internecie – i nie tylko. Chroni je bowiem też np. przed otrzymywaniem płatnych SMS-ów i uruchamianiem innych kosztownych usług.